Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelenski wil NAVO-top in Litouwen bijwonen

Zelenski wil NAVO-top in Litouwen bijwonen

VILNIUS/WARSCHAU (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski wil in juli een NAVO-topconferentie in Litouwen bijwonen. Dit zei de Oekraïense ambassadeur in het land woensdag. Zelenski wil er bepleiten dat Oekraïne lid wordt van het bondgenootschap zodra de oorlog met Rusland voorbij is.

Een Oekraïense lidmaatschap van de NAVO is volgens Moskou een schending van eerdere Amerikaanse toezeggingen over de uitbreiding van de NAVO met landen uit het voormalige Oostblok en het zou een onaanvaardbare bedreiging van de nationale veiligheid van Rusland vormen. Het was een van de voornaamste redenen dat president Vladimir Poetin een jaar geleden tot de inval in het buurland besloot.

De NAVO-top wordt op 11 en 12 juli gehouden in de Litouwse hoofdstad Vilnius. Zelenski heeft sinds de Russische inval twee buitenlandse reizen gemaakt: een naar Washington in december en een eerder deze maand naar Londen, Parijs en Brussel.

Meer uit Buitenland

Noorse koning Haakon leidt eerste audiënties als monarch

OSLO (ANP) - De Noorse koning Haakon heeft zaterdag zijn eerste officiële taak als monarch volbracht. Hij ontving op het paleis in Oslo achtereenvolgens de parlementsvoorzitter, de president van het Hooggerechtshof en de leider van de Noorse kerk voor een audiëntie.

1 uur geleden
Kolonisten vallen Palestijns dorp aan, Israëlisch leger grijpt in

QUSRA (ANP/AFP) - Tientallen kolonisten hebben het Palestijnse dorp Qusra op de bezette Westelijke Jordaanoever aangevallen, waarna Israëlische strijdkrachten hebben ingegrepen.

2 uur geleden
Politieke ophef in Italië om opzijgezette populaire presentator

ROME (ANP/RTR) - De aftocht van een populaire tv-presentator bij Italië's publieke omroep RAI leidt tot beroering in de politiek. Oppositiepartijen veroordelen het gedwongen vertrek van Sigfrido Ranucci en bestempelen het als een aanval op de persvrijheid, terwijl regeringspartijen met instemming reageren.

2 uur geleden
Dodental Nepal opnieuw opgelopen, ook meer toeristen gevonden

KATHMANDU (ANP/AFP) - Het dodental als gevolg van de overstromingen in het grensgebied tussen Nepal en Tibet is opgelopen tot 682. Duizenden mensen worden nog vermist, van wie de meesten aan de Nepalese kant van de grens.

3 uur geleden
'Uitzonderlijk noodweer' Bodensee: 190 gebouwen beschadigd

BOHLINGEN (ANP) - Noodweer in de regio rond de Bodensee in het zuiden van Duitsland heeft grote schade aangericht aan woningen en gebouwen. In de Duitse gemeente Bohlingen raakten 190 gebouwen beschadigd, meldt de regionale zender SWR, nu de schade wordt opgemaakt.

3 uur geleden
Noodtoestand in Italiaanse regio om noodweer

VENETIË (ANP) - De gouverneur van de Noord-Italiaanse regio Veneto heeft vanwege het noodweer van vrijdag en de nacht erna de noodtoestand afgekondigd in de regio. Dat meldt omroep RAI.

5 uur geleden
Gevaar neemt af bij stuwmeer in grensgebied Nepal en China

LASHA (ANP/RTR) - Het gevaar dat wordt gevormd door een stuwmeer in het grensgebied van China en Nepal lijkt af te nemen. Uit satellietbeelden komt volgens de Chinese autoriteiten naar voren dat de omvang ervan krimpt.

5 uur geleden