Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelenski wil NAVO-top in Litouwen bijwonen

Zelenski wil NAVO-top in Litouwen bijwonen

VILNIUS/WARSCHAU (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski wil in juli een NAVO-topconferentie in Litouwen bijwonen. Dit zei de Oekraïense ambassadeur in het land woensdag. Zelenski wil er bepleiten dat Oekraïne lid wordt van het bondgenootschap zodra de oorlog met Rusland voorbij is.

Een Oekraïense lidmaatschap van de NAVO is volgens Moskou een schending van eerdere Amerikaanse toezeggingen over de uitbreiding van de NAVO met landen uit het voormalige Oostblok en het zou een onaanvaardbare bedreiging van de nationale veiligheid van Rusland vormen. Het was een van de voornaamste redenen dat president Vladimir Poetin een jaar geleden tot de inval in het buurland besloot.

De NAVO-top wordt op 11 en 12 juli gehouden in de Litouwse hoofdstad Vilnius. Zelenski heeft sinds de Russische inval twee buitenlandse reizen gemaakt: een naar Washington in december en een eerder deze maand naar Londen, Parijs en Brussel.

Meer uit Buitenland

Vader en zoon na vier dagen onder puin Venezuela gehaald

CARABALLEDA (ANP) - Reddingswerkers hebben zondag een vader en zijn zoon levend onder het puin van een ingestort gebouw in de Venezolaanse kuststad Caraballeda weten te halen.

3 uur geleden
Venezuela: dodental loopt op, meer Amerikaanse hulp op komst

CARACAS (ANP) - Het dodental als gevolg van de dubbele aardbeving woensdag in Venezuela is opgelopen naar 1450 personen. Dat meldde de Venezolaanse parlementsvoorzitter Jorge Rodriguez zondag.

3 uur geleden
NAVO-chef Rutte prijst trans-Atlantische band bij viering VS

BRUSSEL (ANP) - Bij de viering van de 250e verjaardag van de Verenigde Staten in Brussel heeft NAVO-secretaris-generaal Mark Rutte de trans-Atlantische band geprezen. Volgens hem zijn de VS "een baken" en de fundering waarop de NAVO rust.

5 uur geleden
Zeker vijftien zwemmers omgekomen in Duitsland

BERLIJN (ANP) - Sinds vrijdag zijn zeker vijftien mensen in Duitsland omgekomen tijdens het zwemmen. Het jongste slachtoffer was een kind van 8 jaar dat in het Rijn-Hernekanaal in het Ruhrgebied verdronk.

5 uur geleden
Axios: VS en Iran staken aanvallen, dinsdag gesprek in Doha

WASHINGTON (ANP/RTR) - De VS en Iran hebben afgesproken om de aanvallen op elkaar te staken. Dat meldt Axios zondag op basis van een hoge Amerikaanse functionaris.

6 uur geleden
Israël meldt vernietiging tunnel van Hezbollah in Zuid-Libanon

TEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger zegt ondergrondse infrastructuur te hebben vernietigd die zou worden gebruikt door de Libanese beweging Hezbollah in een dorp in Zuid-Libanon. Dat staat in een gezamenlijke verklaring van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en minister van Defensie Israel Katz.

7 uur geleden
Poetin: Rusland zet offensief voort ongeacht voorstel Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft gezegd dat het Russische leger zijn offensief op Oekraïens grondgebied voortzet. Een recent voorstel van Kyiv om wederzijds af te zien van aanvallen met langeafstandsraketten verandert daar niets aan, aldus Poetin.

7 uur geleden