Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelenski wil moderne luchtafweer tegen aanvallen met drones

Zelenski wil moderne luchtafweer tegen aanvallen met drones

KIEV (ANP) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski wil dat zijn land meer moderne luchtafweersystemen krijgt om zich tegen Russische luchtaanvallen te verdedigen. Hij zei dat maandagavond in zijn dagelijkse videoboodschap, die hij uitsprak op een moment dat volgens hem Kiev opnieuw werd bestookt met drones geladen met explosieven.

Russische aanvallen met raketten en zogenoemde kamikazedrones kostten maandag aan zeker vier mensen in de Oekraïense hoofdstad het leven. Ook elders vielen slachtoffers en door de aanvallen viel in delen van het land de stroom uit.

"De wereld kan en moet deze terreur stoppen", zei Zelenski. Hij benadrukte dat dat niet alleen in het belang van Oekraïne is. "Hoe minder mogelijkheden Rusland heeft tot terreur, hoe eerder deze oorlog over is. Rusland maakt geen enkele kans op het slagveld en probeert zijn militaire nederlagen met terreur te verhullen."

Sinds zondagavond heeft de Oekraïense luchtverdediging 37 drones neergehaald, die volgens Zelenski allemaal van Iraanse makelij waren. Ook zijn meerdere kruisraketten neergehaald.

Meer uit Buitenland

Lula ontmoet Trump donderdag in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft donderdag een ontmoeting met Donald Trump in Washington. "Ze zullen economische en veiligheidskwesties bespreken", zei een Witte Huis-functionaris tegen persbureau AFP.

1 uur geleden
Trump kondigt tijdelijke stillegging van Project Freedom aan

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen het maandag gestarte Project Freedom tijdelijk stil. Dat meldt president Donald Trump op Truth Social. De VS wilden met Project Freedom bescherming bieden aan gestrande schepen, zodat die door de door Iran gecontroleerde Straat van Hormuz konden varen.

2 uur geleden
Russische aanvallen maken dodelijke slachtoffers in Oekraïne

KYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.

7 uur geleden
Iran ontkent aanvallen op de Emiraten

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.

7 uur geleden
Stones bevestigen komst van eerste album in drie jaar

LONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.

10 uur geleden
Russische wetenschappers veroordeeld voor hoogverraad

MOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.

10 uur geleden
Advocaat: Nobelprijswinnaar Mohammadi 'tussen leven en dood'

TEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.

12 uur geleden