Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelenski wil in Jeruzalem praten met Poetin over oorlogseinde

Zelenski wil in Jeruzalem praten met Poetin over oorlogseinde

KIEV (ANP/DPA/AFP) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski wil in Jeruzalem praten met zijn Russische tegenhanger Vladimir Poetin om een eind te maken aan het oorlogsgeweld. "Het is momenteel niet constructief elkaar in Rusland, Oekraïne of Belarus te treffen. Dat zijn niet de plaatsen waar we overeenstemming kunnen bereiken over beëindiging van de oorlog", zei Zelenski zaterdag tegen journalisten.

Israël vindt hij wel een geschikt land, en met name Jeruzalem als plaats van handeling. Zelenski prees zich bovendien gelukkig met een nieuwe "fundamenteel andere" benadering van Moskou door niet langer "alleen maar ultimatums te stellen". Dat Poetin vrijdag had aangedrongen op "progressie" in het Russisch-Oekraïense overleg noemde hij een "verheugend signaal".

Zowel Zelenski als Poetin heeft de afgelopen tijd een aantal keer telefonisch gesproken met de Israëlische premier Naftali Bennett, die vorige week bovendien in Moskou bij de Russische leider op bezoek ging. Tot dusver hebben delegaties van Oekraïne en Rusland driemaal vergeefs met elkaar gesproken in Belarus en afgelopen donderdag nogmaals in de Turkse badplaats Antalya.

Het Kremlin sluit in principe een treffen tussen Poetin en Zelenski niet uit. "Maar eerst moeten zowel delegaties als ministers daarvoor hun aandeel leveren zodat de presidenten elkaar niet om het proces en niet om het gesprek willen ontmoeten maar om de resultaten", zei woordvoerder Dmitri Peskov vrijdag nog.

In Israëlische en Amerikaanse media werd gespeculeerd dat Bennett Zelenski zou hebben aangeraden te capituleren. Kiev wees die voorstelling van zaken van de hand.

Meer uit Buitenland

Bultrug Timmy weet op eigen kracht los te komen voor Duitse kust

WISMAR (ANP/DPA) - Bultrug Timmy is op eigen kracht losgekomen voor de Duitse kust. Het dier was de afgelopen weken meermaals gestrand en autoriteiten hadden hun reddingspogingen gestaakt. Zondag werd er nog een particuliere reddingsactie opgestart, maar door het stijgende water wist Timmy maandag toch op eigen kracht los te komen. Volgens het Duitse Bild blijven reddingsdiensten paraat om hem via de Noordzee naar de Atlantische Oceaan te begeleiden.

1 uur geleden
China oefent in westen Stille Oceaan in reactie op Japan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.

2 uur geleden
Doden bij beschieting vermeende drugsboot in Caribisch gebied

WASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.

4 uur geleden
Iran dreigt met vergelding na Amerikaanse aanval op Iraans schip

TEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.

8 uur geleden
Staatsmedia: Iran gaat niet naar onderhandelingen in Pakistan

TEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.

8 uur geleden
Pro-Russische Radev claimt verkiezingsoverwinning in Bulgarije

SOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.

9 uur geleden
Braziliaanse president Lula noemt oorlog tegen Iran waanzin

HANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.

10 uur geleden