Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelenski wil banden met Afrika en Latijns-Amerika aanhalen

Zelenski wil banden met Afrika en Latijns-Amerika aanhalen

KIEV (ANP/AFP/DPA) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski wil een internationale top organiseren om over vrede in zijn land te praten. Cruciaal voor het succes van die top is in zijn ogen de deelname van Afrikaanse en Latijns-Amerikaanse landen, waar Kiev te lang niet naar omgekeken heeft.

"Oekraïne moet echt een stap extra zetten", zei Zelenski om de landen in Afrika en Zuid-Amerika tegemoet te komen. "We hebben vele jaren niet goed samengewerkt, we hebben slecht opgelet. Dat was een grote fout."

Hij wil de samenwerking verstevigen om de invloed van Rusland te verminderen. Sommige Afrikaanse en Zuid-Amerikaanse landen houden zich liever afzijdig in de oorlog, omdat ze zelf niet geraakt willen worden door het conflict of sancties.

Op de voorgestelde top wil Zelenski het hebben over zijn eigen visie op vrede. Alle Russische troepen moeten het land verlaten, alle krijgsgevangenen moeten worden vrijgelaten en er moet een tribunaal komen om Russische oorlogsmisdadigers te vervolgen. "Hoe meer landen deelnemen, hoe meer steun we hebben", zei Zelenski, een jaar na de Russische invasie.

Meer uit Buitenland

Rubio: deal met Iran is ook maandag nog mogelijk

NEW DELHI (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, bestaat er nog steeds een kans dat er maandag een deal wordt gesloten tussen de Verenigde Staten en Iran.

19 minuten geleden
Grote raketaanval op energievoorzieningen in Belgorod

BELGOROD (ANP/RTR) - Bij een grote raketaanval op de Russische regio Belgorod werd energie-infrastructuur beschadigd. Dat meldt het Russische persbureau Interfax op basis van de lokale autoriteiten. Onder meer de stad Belgorod, vlak bij de grens met Oekraïne, werd getroffen.

21 minuten geleden
Olieprijzen dalen met meer dan 5 procent door hoop op Irandeal

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn met meer dan 5 procent gedaald door de hoop op een akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran om uiteindelijk de oorlog te beëindigen. Ook gingen de Aziatische markten licht omhoog.

3 uur geleden
Gedetineerden protesteren tegen marteling in Venezolaanse cel

BARINAS (ANP) - In de stad Barinas in het westen van Venezuela hebben honderden gedetineerden zondag een gevangenis overgenomen. Ze protesteerden tegen marteling en eisten het ontslag van de gevangenisdirecteur.

5 uur geleden
Twee zwemmers verdronken aan Franse kust door sterke stroming

LACANAU/LÈGE-CAP-FERRET (ANP) - Aan de Franse kust zijn twee zwemmers verdronken nadat zij door sterke stromingen werden meegesleurd in het water. Dat melden de autoriteiten in het departement Gironde in een verklaring.

6 uur geleden
WHO meldt 900 vermoedelijke ebolabesmettingen in DRC

GENÈVE (ANP) - Het vermoedelijke aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 900. Dat meldt de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus zondag. 101 ebolabesmettingen zijn inmiddels vastgesteld in de DRC, waar het virus uitbrak.

6 uur geleden
Arabische staten veroordelen Ben-Gvir om behandeling flotilla

NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van acht Arabisch-islamitische staten heeft de acties veroordeeld van de extreemrechtse Israëlische minister van Nationale Veiligheid, Itamar Ben-Gvir, tegen buitenlandse flotilla-activisten die werden vastgehouden op een Israëlisch schip. Ben-Gvir bespotte activisten die tegen de grond waren gedrukt, zo is in een door hemzelf geplaatste video te zien. Enkele van de gedetineerden, die van plan waren humanitaire hulp naar Gaza te brengen, beweerden later dat zij tijdens hun detentie fysiek zijn mishandeld.

9 uur geleden