Zelenski waarschuwt voor Russische aanvallen tijdens feestdagen
KIEV (ANP) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski waarschuwt voor mogelijke Russische aanvallen tijdens de feestdagen. In zijn dagelijkse videoboodschap roept hij het Oekraïense volk op extra waakzaam te zijn.
"Ze verachten christelijke waarden en alle waarden in het algemeen", verklaart de president over de Russische troepen. Ook noemt hij die militairen "terroristen". Zelenski vraagt mensen tijdens de feestdagen extra alert te zijn op het luchtalarm en elkaar te helpen. "Zorg altijd voor elkaar."
Zelenski zegt dat Oekraïne zich voorbereidt op de komende maanden en 2023 in het geheel. Hij benadrukt dat de doelen ongewijzigd zijn. "Het is de bevrijding van ons land. Vrijheid voor onze mensen. Herstel van ons land na de Russische beschietingen."
Na tien maanden oorlog lijkt een vredesakkoord nog altijd ver buiten bereik. De strijdende partijen hielden aan het begin van het conflict onderhandelingen, maar die liepen snel vast. Voor de hervatting daarvan stellen beide landen eisen waar de ander niet aan wil voldoen.
Meer uit Buitenland
DEARBORN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft dinsdag zijn middelvinger opgestoken naar een fabrieksarbeider die hem aansprak op hoe de Epstein-affaire wordt behandeld. Het gebeurde bij een bezoek van Trump aan een Ford-fabriek in Dearborn.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten raden hun burgers die in Iran zijn aan om dat land onmiddellijk te verlaten. De afdeling consulaire zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken meldde dat op X.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.
8 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.
9 uur geledenWASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordanië aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton is dinsdag niet verschenen bij een verhoor voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden, die onderzoek doet naar de invloedrijke contacten van zedendelinquent Jeffrey Epstein. De commissie wil daarom volgende week een procedure beginnen voor minachting van het Congres.
11 uur geleden