Zelenski vraagt opnieuw om boycot Russische olie
KIEV (ANP) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski heeft vrijdagavond opnieuw opgeroepen tot een boycot van Russische olie. Alleen zo komt vrede dichterbij, zei hij in zijn dagelijkse videoboodschap. De Oekraïense successen op het slagveld zijn daarvoor onvoldoende. "De democratische wereld moet toegeven dat geld voor Russische energie in feite geld is voor de vernietiging van de democratie", zei Zelenski.
Ook is volgens hem een volledige blokkade van Russische banken nodig. De huidige sancties zijn "nog altijd niet genoeg om de Russische oorlogsmachine van zijn inkomsten te ontdoen", aldus de president. Hij eindigde zijn boodschap met een waarschuwing aan Rusland. "Rusland heeft Oekraïne voor eeuwig verloren. Sterker, het heeft de wereld verloren."
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse autoriteiten hebben nog twee arrestaties verricht na een kennelijke poging om een aanslag te plegen bij de Bank of America in Parijs. Ook is de detentie verlengd van de minderjarige verdachte die zaterdag was opgepakt, melden aanklagers.
15 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische politie heeft in de oude stad van Jeruzalem het hoofd van de rooms-katholieke kerk in het Midden-Oosten, de Latijnse patriarch van Jeruzalem kardinaal Pierbattista Pizzaballa, verhinderd de mis op te dragen. Hij zou dat op Palmzondag in de Heilig Grafkerk doen.
35 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf verwijt de Verenigde Staten ondanks diplomatieke inspanningen de inzet van grondtroepen voor te bereiden. "De vijand stuurt openlijk een boodschap van onderhandeling en plant in het geheim een grondaanval", verklaarde Qalibaf volgens Iraanse media.
1 uur geledenDERBY (ANP/AFP) - Meerdere mensen zijn zaterdagavond zwaargewond geraakt toen een auto inreed op voetgangers in de Britse stad Derby. De politie heeft een man gearresteerd.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Russische haven van Oost-Loega heeft opnieuw schade opgelopen door een Oekraïense droneaanval. Dat meldt de gouverneur van Leningrad, die stelt dat tientallen onbemande toestellen zijn neergehaald boven het gebied.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië zegt een aanval te hebben afgeslagen die vanuit Irak is uitgevoerd op een Amerikaanse basis. Onderminister van Defensie Sipan Hamo meldde dat vier drones waren gelanceerd vanuit het buurland.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.
8 uur geleden