
Zelenski vraagt om internationale hulp bij ontmijnen Oekraïne
KIEV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski heeft de internationale gemeenschap gevraagd zijn land te helpen bij het verwijderen van mijnen en andere niet-ontplofte explosieven, die volgens hem verspreid zijn over een gebied dat in grootte vergelijkbaar is met Cambodja of Uruguay.
Zelenski deed zijn verzoek om hulp in een videotoespraak tot het Nieuw-Zeelandse parlement. Hij vroeg het Nieuw-Zeelandse leger, dat naar verluidt ervaring heeft met ontmijning, de inspanningen te leiden.
Volgens Zelenski zijn ook de Zwarte Zee en de Zee van Azov besmet met mijnen, die er in het water drijven. Hij beschuldigde Rusland van het plegen van "ecocide" in zijn land.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De hoogste Iraanse leider Ali Khamenei heeft zich pessimistisch uitgelaten over de onderhandelingen met de VS over het nucleaire programma van zijn land. "We denken niet dat het tot iets zal leiden", zei de ayatollah tijdens een toespraak. Hij noemde het een "grote fout" om zijn land het recht te ontzeggen uranium te verrijken.
7 minuten geledenDOHA (ANP/RTR) - Qatar ontkent dat het invloed probeert te verwerven door de regering van de Amerikaanse president Donald Trump een luxe passagiersvliegtuig als geschenk aan te bieden. Premier Mohammed bin Abdulrahman Al Thani noemde het op een economisch forum in Doha een "normaal" gebaar tussen bondgenoten. "Ik hoop dat de Verenigde Staten Qatar zien als een betrouwbare diplomatieke partner die niet probeert invloed te kopen."
41 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het is "cruciaal" dat de Verenigde Staten Europese bondgenoten betrekken bij de besprekingen over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne, zegt NAVO-chef Mark Rutte. Het is "goed en positief" dat de Amerikaanse president Donald Trump na zijn telefoongesprek met zijn Russische collega Vladimir Poetin meteen ook Europese leiders belde, zei Rutte daags na Trumps telefoontjes.
53 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Rusland heeft een olietanker vrijgegeven die afgelopen weekend aan de ketting was gelegd na vertrek uit Estland. Omroep ERR uit die Baltische staat bericht dat het schip de reis naar Rotterdam heeft hervat. Dat blijkt ook uit openbare trackinggegevens.
55 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De Algemene Vergadering van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft na jarenlange onderhandelingen een pandemieverdrag aangenomen. Die internationale overeenkomst moet regelen dat landen en internationale organisaties na de coronapandemie beter samenwerken om vergelijkbare crises te voorkomen en te bestrijden.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Een storing in het Spaanse telefoonnetwerk leidt in grote delen van het land tot problemen met het noodnummer 112. Het nummer is in delen van het land niet, of niet goed bereikbaar, melden de diensten op sociale media. Volgens Spaanse media ontstonden de problemen na een update in het netwerk van telefoonprovider Telefónica.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Hongaarse parlement heeft een voorstel goedgekeurd om uit het Internationaal Strafhof (ICC) te stappen. "Hongarije wijst het gebruik van internationale organisaties, met name rechtbanken, als instrumenten voor politieke beïnvloeding krachtig af", staat in de tekst.
2 uur geleden