Zelenski vindt dat Rusland voor MH17 gestraft had moeten worden
CANBERRA (ANP) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski zei tegen het Australische parlement dat Rusland gestraft had moeten worden voor het neerschieten van vlucht MH17 boven Oost-Oekraïne in 2014. "Als Rusland daarvoor was gestraft, dan had deze oorlog nooit plaatsgevonden. Het ongestrafte kwaad komt terug", zei hij volgens Australische media.
De president spreekt donderdag ook in België en Nederland. Het vermoeden is dat hij in Nederland ook over MH17 gaat spreken.
Zelenski vroeg in Australië ook om strengere sancties tegen Rusland en meer militaire steun. Australië heeft donderdag de importtarieven voor producten uit Rusland en Belarus met 35 procent verhoogd.
Als Rusland nu weer niet gestopt wordt, dan schept dat een slecht voorbeeld, volgens Zelenski. Mogelijk gaan andere landen dan hetzelfde doen, zei hij zonder te verduidelijken welke landen hij bedoelde. "Het lot van de wereldveiligheid wordt nu vastgelegd. Niemand kan winnen of iets van de wereld redden als nucleaire wapens worden ingezet", aldus het staatshoofd.
Meer uit Buitenland
QOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.
2 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.
5 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.
5 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.
5 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betuigt zijn steun en medeleven aan de Golfregio en het Midden-Oosten, die getroffen worden door tegenreacties van Iran. Ook biedt hij zijn hulp aan, meldt hij in een bericht op X.
6 uur geleden