Zelenski: veel Oekraïense regio's zonder stroom na rakettenregen
KIEV (ANP/AFP) - In veel Oekraïense regio's is sprake van een "moeilijke situatie" nadat donderdag op veel plekken Russische raketten zijn neergekomen. De Oekraïense president Volodimir Zelenski vertelde donderdagavond in zijn videoboodschap dat stroomstoringen wijdverspreid zijn, terwijl er sprake is van temperaturen onder het vriespunt.
"Vanavond kampen de meeste Oekraïense regio's met stroomstoringen", aldus Zelenski, die zei dat het met name moeilijk is in Kiev, Lviv, Odessa en Cherson. De stroomstoringen volgen, zoals de afgelopen maanden veel vaker het geval was, op Russische raketaanvallen.
Een van Zelenski's adviseurs liet eerder op de dag via Facebook weten dat er donderdag meer dan honderd raketten werden afgevuurd. Bij de aanvallen kwamen volgens het Oekraïense ministerie van Binnenlandse Zaken drie mensen om het leven. Zes anderen, onder wie een kind, raakten gewond.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Ruim vierhonderd actievoerders hebben bij de Amerikaanse ambassade in Brussel gedemonstreerd tegen de Amerikaanse inval in Venezuela van zaterdag en de "illegale ontvoering" van staatshoofd Nicolás Maduro. Het protest was een initiatief van onder meer de organisaties Intal Globalize Solidarity en Vrede vzw.
10 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zien onder meer het blokkeren van de oliehandel als een manier om de komende tijd "enorme" druk uit te oefenen op Venezuela. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tegen het programma Face the Nation.
46 minuten geledenBARQUISIMETO (ANP) - De Venezolaanse bevolking verkeert zondagochtend nog steeds in een staat van "shock" volgens verschillende ooggetuigen in de Venezolaanse stad Barquisimeto. Het is zeer rustig op straat. Voor benzinepompen en winkels met etenswaren vormen zich in de grote steden al minder rijen dan zaterdag.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu ziet in de protesten in Iran een mogelijk keerpunt. "Het is heel goed mogelijk dat we een moment hebben bereikt waarop het Iraanse volk zijn lot in eigen handen neemt", verklaarde hij volgens zijn kantoor.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Steeds minder mensen vragen asiel aan in Duitsland. Het ging volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken om ruim 113.000 nieuwe asielaanvragen in 2025, veel minder dan een jaar eerder. Toen betrof het bijna 230.000 aanvragen en in 2023 circa 329.000.
3 uur geledenBARQUISIMETO (ANP) - Het herstel van de democratie in Venezuela zal een langdurig proces vol gevaren en valstrikken zijn. Dat zegt oud-hoofdredacteur José Ángel Ocanto (69) van het inmiddels verdwenen regionale dagblad El Impulso vanuit de Venezolaanse stad Barquisimeto tegen het ANP. "Alleen een transitie die voortkomt uit de diepste gevoelens van het Venezolaanse volk is een betrouwbare garantie voor stabiliteit en een veelbelovende toekomst van Venezuela", aldus Ocanto.
4 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Korea vindt de Amerikaanse militaire actie tegen de Venezolaanse president Nicolás Maduro "een ernstige inbreuk op de soevereiniteit van een land". Het toont volgens Pyongyang weer aan wat de ware natuur is van de VS, een "brute schurkenstaat".
5 uur geleden