Zelenski: veel Oekraïense regio's zonder stroom na rakettenregen
KIEV (ANP/AFP) - In veel Oekraïense regio's is sprake van een "moeilijke situatie" nadat donderdag op veel plekken Russische raketten zijn neergekomen. De Oekraïense president Volodimir Zelenski vertelde donderdagavond in zijn videoboodschap dat stroomstoringen wijdverspreid zijn, terwijl er sprake is van temperaturen onder het vriespunt.
"Vanavond kampen de meeste Oekraïense regio's met stroomstoringen", aldus Zelenski, die zei dat het met name moeilijk is in Kiev, Lviv, Odessa en Cherson. De stroomstoringen volgen, zoals de afgelopen maanden veel vaker het geval was, op Russische raketaanvallen.
Een van Zelenski's adviseurs liet eerder op de dag via Facebook weten dat er donderdag meer dan honderd raketten werden afgevuurd. Bij de aanvallen kwamen volgens het Oekraïense ministerie van Binnenlandse Zaken drie mensen om het leven. Zes anderen, onder wie een kind, raakten gewond.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."
4 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen klaar te zijn zich te mengen in de oorlog in het Midden-Oosten als bondgenoten van de VS en Israël zich mengen in de strijd tegen Iran. Dat meldt de door Iran gesteunde groepering op de Jemenitische staatstelevisie.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran zweert Israëlische aanvallen op Iran van eerder op vrijdag te vergelden. Die aanvallen tegen onder meer energievoorzieningen en de Iraanse staalindustrie, zo schrijft buitenlandminister Abbas Araghchi op X, zijn in strijd met Amerikaanse beloften aan Iran.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmagnaat en X-eigenaar Elon Musk heeft recentelijk deelgenomen aan een telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Indiase premier Narendra Modi. Dat meldt The New York Times.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden gaat niet stemmen over een voorstel van de Senaat om de gedeeltelijke shutdown in het land te beëindigen. In plaats daarvan komt het met een eigen plan voor de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS).
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De buitenlandchef van de Europese Unie, Kaja Kallas, heeft de Hongaarse minister Péter Szijjártó gebeld over de berichten dat hij informatie uit EU-vergaderingen zou hebben gelekt aan Rusland. Kallas heeft hem volgens een EU-functionaris gewezen op zijn geheimhoudingsplicht en op het belang van openhartige discussies tussen ministers, zonder dat er anderen meeluisteren.
6 uur geledenVAUX-DE-CERNAY (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio veroordeelt het Iraanse plan om tolheffing in te stellen voor de schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Hij zei na afloop van overleg met G7-ministers dat de landen die het meest getroffen worden door de heffing zullen moeten helpen om daar iets tegen te doen.
7 uur geleden