Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelenski tegen Scholz: neem helder standpunt in

Zelenski tegen Scholz: neem helder standpunt in

KIEV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski heeft de Duitse bondskanselier Olaf Scholz in een telefoongesprek gevraagd een helder standpunt in de oorlog tussen Rusland en Oekraïne in te nemen.

"Hij moet ons geruststellen dat Duitsland Oekraïne steunt", zei Zelenski maandagavond in een interview met de Duitse tv-zender ZDF. "Hij en zijn regering moeten kiezen." Volgens de president moet Duitsland niet proberen een balans te vinden tussen het steunen van Oekraïne en de relatie met Rusland.

"Duitsland begon veel later met wapenleveringen dan onze buurlanden", zei Zelenski op televisie. "Dat is een feit." Volgens Scholz zat de vertraging in het feit dat Oekraïense soldaten getraind moesten worden met de zware wapens om te gaan.

Scholz heeft geruchten dat hij donderdag naar Kiev zou afreizen met de Franse president Emmanuel Macron en de Italiaanse minister-president Mario Draghi niet bevestigd.

Meer uit Buitenland

Grote Russische droneaanval op Kyiv

Kyiv (ANP) - Kort nadat de Russische president Vladimir Poetin met de Amerikaanse president Donald Trump over de oorlog in Oekraïne had gebeld, heeft Rusland een grote droneaanval uitgevoerd op de Oekraïense hoofdstad Kyiv.

13 minuten geleden
3500 jaar oude stad ontdekt in Peru

BARRANCA (ANP) - Archeologen hebben in Peru een 3500 jaar oude stad ontdekt die waarschijnlijk functioneerde als handelscentrum. De stad verbond culturen aan de Pacifische kust met de Andes en het Amazonegebied.

14 minuten geleden
Hof: VS mogen migranten in Djibouti naar Zuid-Soedan uitzetten

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft de regering van president Donald Trump groen licht gegeven om een groep migranten die wordt vastgehouden op een Amerikaanse militaire basis in Djibouti naar Zuid-Soedan te deporteren.

17 minuten geleden
Hamas wil garanties voor bestand, weer tientallen doden in Gaza

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas streeft naar garanties dat een nieuw, door de Verenigde Staten gesteund staakt-het-vurenvoorstel tot het einde van de Israëlische oorlog in Gaza leidt. Dat meldt een bron dicht bij de Palestijnse beweging.

6 uur geleden
Rusland erkent als eerste land Taliban-regering van Afghanistan

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland heeft de geloofsbrieven van een nieuwe ambassadeur van Afghanistan geaccepteerd, meldt het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring. Daarmee is het het eerste land dat de Talibanregering van het land erkent.

7 uur geleden
Huis VS neemt definitieve versie uitgavenwet Trump aan

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft de grote uitgavenwet van president Donald Trump aangenomen. 218 leden, allen Republikeinen, stemden voor. 212 Democraten stemden tegen, evenals twee Republikeinen. De stemming werd op de zender C-SPAN live uitgezonden.

7 uur geleden
Media: EBU beslist in winter over songfestivaldeelname Israël

LONDEN (ANP) - De European Broadcasting Union (EBU) en zijn leden besluiten komende winter of Israël volgend jaar mee kan doen aan het Eurovisie Songfestival. Tijdens een vergadering in Londen werd de kwestie besproken, maar een definitief oordeel laat nog op zich wachten, zeggen bronnen tegen de Israëlische nieuwssite Ynet.

8 uur geleden