Zelenski: strijd om Oekraïense stad Soledar gaat door
MOSKOU (ANP/AF/RTR) - Ook de Oekraïense president Volodimir Zelenski zegt dat de strijd om de stad Soledar nog gaande is. Rusland zei dat eerder op de dag ook, nadat het Russische huurlingenbedrijf Wagner had beweerd de stad, iets ten noorden van Bachmoet, volledig te hebben ingenomen ondanks gevechten in het centrum.
Het stadje "was, is en blijft" Oekraïens, aldus het Oekraïense leger. "De terroristische staat en zijn propagandisten proberen te doen alsof een deel van onze stad Soledar een soort Russisch bezit is", zei Zelenski in een videotoespraak. "Maar de gevechten gaan door."
In een verklaring zei de Oekraïense legerleiding dat de Russen zware verliezen leden toen ze probeerden Soledar in te nemen en aanvoerroutes af te snijden. Wagner-eigenaar Jevgeni Prigozjin claimde naast de inname van de stad dat ook mensen gevangen zijn genomen. Volgens hem zijn er ongeveer vijfhonderd Oekraïense militairen omgekomen. "De hele stad ligt bezaaid met lijken van Oekraïense soldaten", zei hij nadat Zelenski had aangegeven dat er nog wordt gevochten.
De inname van het stadje Soledar zou de weg vrijmaken voor een verdere opmars in de regio Donetsk. Rusland en zijn bondgenoten proberen er het grotere Bachmoet al maanden in te nemen, maar stuiten op het verzet van het Oekraïense leger. De strijd is volgens beide partijen zwaar en bloedig.
Meer uit Buitenland
LA PAZ (ANP/AFP) - Met de installatie van de rechtse Rodrigo Paz als president, heeft Bolivia voor het eerst in bijna 20 jaar geen linksradicale president meer. Paz zei dat hij "voor God, familie en vaderland" de eed aflegde en dat Bolivia nu anders en open naar de wereld kijkt. "Nooit meer een geïsoleerd Bolivia, dat wordt geketend door falende ideologieën en dat de rug naar de wereld toekeert", zei Paz bij zijn aantreden.
1 uur geledenBEIROET/TEL AVIV (ANP/DPA) - Bij nieuwe Israëlische aanvallen op Libanon zijn volgens het Libanese persbureau NNA meerdere doden en gewonden gevallen. Twee broers kwamen om toen hun auto aan de voet van de berg Hermon in het zuidoosten van het land onder vuur kwam.
5 uur geledenKEULEN (ANP/DPA) - Duizenden Koerden hebben in het centrum van Keulen betoogd voor de vrijlating van de leider van de Koerdische Arbeiderspartij (PKK), Abdullah Ocalan. Die zit sinds 1999 vast op een Turks eiland in de Zee van Marmara. Volgens de Keulse politie zijn er "duizenden demonstranten" op de been geweest. Organisatoren hadden volgens de politie een demonstratie van 15.000 mensen aangemeld.
6 uur geledenKYIV (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Rusland heeft opnieuw grootschalige nachtelijke aanvallen uitgevoerd op doelen in Oekraïne. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die stelt dat de Russische krijgsmacht daarbij 450 drones en 45 raketten heeft ingezet. Landelijk vielen er zeker twee doden.
11 uur geledenDUBLIN (ANP) - Ierland werkt aan veiligheidsmaatregelen tegen drones voordat het volgend jaar het EU-voorzitterschap overneemt. De krant The Irish Times schrijft dat versneld een antidronesysteem wordt aangeschaft en dat de politie de beschikking moet krijgen over korte-afstandswapens om onbemande toestellen tegen te houden. Ook zou worden overwogen de hulp in te schakelen van grote EU-landen, die bijvoorbeeld een oorlogsschip naar Dublin kunnen sturen om te helpen bij het verdedigen van het luchtruim.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De grote internationale pakketvervoerders UPS en FedEx houden hun vrachtvliegtuigen van het type McDonnell Douglas MD-11 voorlopig aan de grond. Dat besluit volgt op het neerstorten van zo'n toestel van UPS in het Amerikaanse Louisville, met veertien doden tot gevolg.
12 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - Een tornado heeft een ravage aangericht en veel slachtoffers gemaakt in het zuiden van Brazilië. De wervelwind trof daar de circa 14.000 inwoners tellende plaats Rio Bonito do Iguaçu. De autoriteiten maken melding van zeker vijf doden en 432 gewonden.
14 uur geleden