Zelenski stelt mondiale vredestop voor
KIEV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski heeft voorgesteld om deze winter een wereldwijde vredestop te houden. Zelenski deed zijn oproep in een videoboodschap die hij vlak voor het begin van de WK-finale in Qatar openbaarmaakte. De top moet als doel krijgen "de wereld te verenigen rond de zaak van wereldwijde vrede", aldus Zelenski. "De stadions stromen na de wedstrijd leeg, in de oorlog blijven de steden leeg", zei hij onder meer.
Rusland viel eind februari Oekraïne binnen. Bij het conflict zijn duizenden burgers omgekomen. Miljoenen mensen werden uit hun huizen verdreven.
Vrijdag meldde CNN dat Zelenski de wereldvoetbalbond FIFA had gevraagd of die voor de WK-finale tussen Frankrijk en Argentinië zijn vredesboodschap met de wereld kon delen, maar dat verzoek wees de voetbalbond af. Volgens CNN werd er met verbazing gereageerd in Oekraïne op de afwijzing door de FIFA, waarvan bekend is dat die geen voorstander is van politieke boodschappen. "We dachten dat de FIFA zijn platform wilde gebruiken voor het algemeen belang", aldus een functionaris.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft achter gesloten deuren campagne gevoerd voor de aankomende verkiezingen in stadstaat Berlijn. Hij sprak ongeveer 150 partijgenoten toe in het hoofdkwartier van zijn christendemocraten.
29 minuten geledenANKARA (ANP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan is voornemens zich opnieuw te kandideren voor het presidentschap, aldus Turkse media op gezag van een hooggeplaatste adviseur van Erdogan.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij binnenkort kan beslissen over nieuwe escalatie in het conflict met Iran. "Ik sta voor een belangrijke beslissing. Wil ik eropaf gaan en ze vernietigen, of doe ik dat niet? Het is een grote beslissing", zei hij tegen nieuwssite Axios over het Iraanse regime. "Met mij weet je nooit wat er kan gebeuren."
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zijn parlement gewaarschuwd dat er een reële dreiging uitgaat van Rusland tegen Europese landen en NAVO-lidstaten. In een ingelaste toespraak voor het Poolse parlement zei hij donderdag te beschikken over informatie dat Rusland plannen heeft aanvallen met drones en raketten uit te voeren tegen bondgenoten van Oekraïne.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is gefotografeerd met een afbeelding die lijkt te gaan over de sloop van het beroemde Kennedy Center. Een fotograaf van persbureau AFP nam de foto op een luchtmachtbasis, waar Trump in een vliegtuig zat.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Venezuela heeft sommige geblokkeerde nieuwssites weer toegankelijk gemaakt. De toezichthouder meldt dat "verschillende nationale en internationale digitale platforms en media" weer bekeken kunnen worden.
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse verkiezingswinnaar Magdalena Andersson heeft op X verklaard dat zij het land in een nieuwe richting wil leiden. De kiescommissie bevestigde donderdag dat haar linkse blok de verkiezingen van afgelopen zondag heeft gewonnen, waardoor de kans groot is dat Andersson de nieuwe premier zal worden.
5 uur geleden