Zelenski staat stil bij vijftig dagen oorlog
KIEV (ANP) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski heeft in de nacht van donderdag op vrijdag stilgestaan bij het feit dat het nu vijftig dagen oorlog is in zijn land. In zijn dagelijkse videoboodschap prijst Zelenski "het onbreekbare volk van 's werelds moedigste land".
De Oekraïense president zegt de Russische invasie "al vijftig dagen te weerstaan, terwijl de bezetters dachten ons na vijf dagen uit te kunnen schakelen". Hij zegt veel westerse leiders door de oorlog op een andere manier te hebben leren kennen. "Sommige politici gedroegen zich alsof ze machteloos waren", stelt hij, eraan toevoegend dat hulp soms uit onverwachte hoek kwam.
Zelenski zei niets concreets over het zinken van het Russische vlaggenschip Moskva, maar prees wel de Oekraïense strijdkrachten "die hebben laten zien dat Russische oorlogsschepen enkel en alleen naar de bodem kunnen gaan".
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Nieuwe Amerikaanse sancties tegen Rusland gaan het lastiger maken om tot een vredesakkoord in Oekraïne te komen, meldt het Kremlin. De Verenigde Staten namen woensdag een ingrijpend sanctiepakket tegen Rusland aan. "Het valt in de categorie onvriendelijke daden", aldus woordvoerder Dmitri Peskov.
13 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft het voorstel van EU-commissievoorzitter Ursula von der Leyen verwelkomd om van Canada het eerste "geassocieerde lid" van de Europese Unie te maken. Hij zei tijdens een toespraak in het Europees Parlement dat Canada en de EU samen sterker staan en van elkaar kunnen profiteren.
21 minuten geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse Autoriteit heeft felle kritiek geuit op het besluit van de VS om geen visa te verlenen aan haar functionarissen. De Palestijnse president Mahmoud Abbas en andere functionarissen kunnen hierdoor niet aanwezig zijn bij de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York volgende week.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De VN-missie in Iran stelt dat er "redelijke gronden" zijn om aan te nemen dat de Verenigde Staten verantwoordelijk waren voor dodelijke aanvallen op een school en een sportcomplex afgelopen februari in Iran. Deze daden worden beschouwd als mogelijke oorlogsmisdaden.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Voor kinderen van 13 tot 15 jaar voor wie beperkte toegang tot social media moet worden ingesteld, gaat een schermtijd gelden van maximaal één uur per dag, stelt de Europese Commissie voor. Ook voor kinderen tot 13 jaar, waarvoor Brussel een socialmediaverbod wil, moet die maximale schermtijd gaan gelden.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft per decreet een tijdelijke opvolger aangewezen voor de ontslagen procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Het gaat om Anton Kovalsky, die in juli 2025 het hoofd werd van het Openbaar Ministerie in de westelijke regio Chmelnytsky.
2 uur geledenVALENCIA (ANP) - Stevige buien hebben in het oosten en zuidoosten van Spanje voor wateroverlast gezorgd. Volgens Weeronline kwam er rond Valencia lokaal meer dan 70 millimeter regen uit de lucht vallen.
2 uur geleden