Zelenski staat stil bij vijftig dagen oorlog
KIEV (ANP) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski heeft in de nacht van donderdag op vrijdag stilgestaan bij het feit dat het nu vijftig dagen oorlog is in zijn land. In zijn dagelijkse videoboodschap prijst Zelenski "het onbreekbare volk van 's werelds moedigste land".
De Oekraïense president zegt de Russische invasie "al vijftig dagen te weerstaan, terwijl de bezetters dachten ons na vijf dagen uit te kunnen schakelen". Hij zegt veel westerse leiders door de oorlog op een andere manier te hebben leren kennen. "Sommige politici gedroegen zich alsof ze machteloos waren", stelt hij, eraan toevoegend dat hulp soms uit onverwachte hoek kwam.
Zelenski zei niets concreets over het zinken van het Russische vlaggenschip Moskva, maar prees wel de Oekraïense strijdkrachten "die hebben laten zien dat Russische oorlogsschepen enkel en alleen naar de bodem kunnen gaan".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
7 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
8 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
9 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.
9 uur geleden