
Zelenski spreekt zich uit voor homohuwelijk in Oekraïne
KIEV (ANP/DPA/RTR) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski is voorstander van het legaliseren van het homohuwelijk in zijn land. Hij liet dat weten in reactie op een onlinepetitie daarover die sinds begin juni door meer dan 28.000 mensen is ondertekend.
Het staatshoofd merkte op dat het huwelijk volgens de Oekraïense grondwet een band is tussen een man en een vrouw. Hij voegde eraan toe dat zolang de oorlog met Rusland voortduurt de grondwet niet kan worden gewijzigd.
De Oekraïense regering is volgens Zelenski al bezig met voorbereidingen geregistreerde partnerschappen tussen mensen van gelijk geslacht te legaliseren. Hij wees op democratische waarden die gelijke rechten voor iedereen moeten garanderen.
Volgens sociologisch onderzoek van een jaar geleden heeft bijna de helft van de Oekraïense respondenten een negatief beeld van de lhbti-gemeenschap.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Een beschadigd vrachtschip in de Rode Zee wordt nog voortdurend aangevallen en heeft alle voortstuwing verloren. Dat meldt het maritieme monitoringscentrum UKMTO, dat stelt dat het schip wordt omringd door kleine bootjes.
15 minuten geledenDOHA (ANP/AFP/RTR) - Israël en Hamas gaan in Qatar door met indirecte onderhandelingen over een bestand in de Gazastrook. Het overleg in Doha heeft nog niet tot een doorbraak geleid, aldus een Palestijnse functionaris.
27 minuten geledenTARRAGONA (ANP) - De bosbrand bij het Spaanse Tarragona, in de regio Catalonië, heeft zich verder uitgebreid. Een gebied van 2300 hectare is inmiddels getroffen, berichten El País en andere Spaanse media.
1 uur geledenNARBONNE (ANP) - De Franse snelweg A9 richting de Spaanse grens is dinsdagochtend in beide richtingen weer open na de afsluiting van maandagavond vanwege een grote bosbrand bij Narbonne. Er staat nog wel een forse file, die volgens de ANWB goed is voor een half uur tot een uur vertraging. De weg was dicht tussen Narbonne en Perpignan.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk beperkt het gebruik van geheimhoudingsovereenkomsten door werkgevers. Medewerkers moeten de mogelijkheid krijgen om zich uit te spreken over seksueel wangedrag of discriminatie, schrijft de BBC.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Een meerderheid van de Duitsers (59 procent) wil in eigen land een vuurwerkverbod zoals in Nederland. Opiniepeiler Forsa onderzocht in opdracht van tijdschrift Stern hoe er in Duitsland gedacht wordt over een vuurwerkverbod. Vrouwen (67 procent) zijn vaker voor een vuurwerkverbod dan mannen (51 procent), komt naar voren uit de enquête die door duizend mensen is ingevuld.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan meer wapens aan Oekraïne leveren, zei president Donald Trump maandagavond in het Witte Huis. "We zullen meer wapens moeten sturen, voornamelijk defensieve wapens", zei Trump tegen journalisten. Volgens hem wordt Oekraïne momenteel "heel hard getroffen".
5 uur geleden