Zelenski spreekt extra sessie EU-parlement 'en de wereld' toe
BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski zal via een videoverbinding spreken tot het Europees Parlement, dat vanaf 12.30 uur in een speciale plenaire zitting bijeen komt. Dat twittert de voorzitter van het EU-parlement Roberta Metsola. "President Zelenski en parlementsvoorzitter Ruslan Stefantsjoek zullen deelnemen en de wereld toespreken", aldus Metsola.
De extra plenaire vergadering in Brussel is volledig gewijd aan de Russische invasie van Oekraïne. Ook de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en de voorzitter van de Europese Raad van regeringsleiders Charles Michel schuiven aan. Het parlement zal ook stemmen over een resolutie waarin de militaire agressie van Rusland tegen en de inval in Oekraïne scherp worden veroordeeld, evenals de betrokkenheid van Belarus.
Het exacte tijdstip waarop Zelenski spreekt is nog niet bekend.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland ontkent dat het oppositieleider Aleksej Navalny twee jaar geleden heeft gedood met het gif van pijlgifkikkers. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov spreekt van valse beschuldigingen.
3 minuten geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Er is in België een DNA-match van dezelfde man gevonden in de zaken van de dode Ken (8) en Kim (11) en de 17-jarige Tania Van Kerkhoven. Dat blijkt na nieuw onderzoek van de DNA-sporen, meldt het Antwerpse OM. In beide zaken is de dader nooit gevonden.
20 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De moeder van de overleden oppositieleider Aleksej Navalny heeft maandag bij het graf van haar zoon in Moskou opgeroepen tot "gerechtigheid", nu Europese landen hebben geconcludeerd dat hij is gestorven door vergiftiging. Het is precies twee jaar geleden dat Navalny overleed in gevangenschap.
59 minuten geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Frankrijk moet zijn defensieuitgaven verder verhogen om Europa weerbaarder te maken, zei de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul in een radio-interview met Deutschlandfunk.
1 uur geledenRUNNEMEDE (ANP) - Een zeldzame Pokémonkaart is voor bijna 16,5 miljoen dollar (bijna 13,9 miljoen euro) van eigenaar gewisseld. Nog nooit is er zoveel voor een Pokémonkaart betaald.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland gaat de controles aan de grenzen met zes maanden verlengen, zegt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt tegen de krant Bild. Dat betekent dat ook bij de grens met Nederland tot en met september willekeurige controles zullen plaatsvinden.
1 uur geledenGOPPENSTEIN (ANP) - Bij het Zwitserse dorp Goppenstein is maandag een trein ontspoord, nadat er een lawine was geweest. De politie gaat uit van meerdere gewonden, meldt de Zwitserse nieuwssite 20 Minuten.
2 uur geleden