Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelenski: situatie in zuiden van Oekraïne behoorlijk gevaarlijk

Zelenski: situatie in zuiden van Oekraïne behoorlijk gevaarlijk

KIEV (ANP/RTR) - De militaire situatie in het zuiden van Oekraïne is op sommige plaatsen behoorlijk gevaarlijk, terwijl de omstandigheden in het oosten erg moeilijk zijn, zei president Volodimir Zelenski vrijdag in een videotoespraak.

Zelenski, die sprak op de dag precies een jaar na de Russische invasie, zei dat Russische troepen opnieuw de zuidelijke stad Cherson hadden beschoten, waarbij de verwarming van 40.000 mensen was afgesneden.

"Wat het zuiden betreft, op sommige plaatsen is de situatie behoorlijk gevaarlijk, maar onze troepen hebben de middelen om te reageren op de bezetters", vatte hij de gebeurtenissen op de verschillende fronten samen. De situatie in het oosten omschreef Zelenski als erg moeilijk en pijnlijk. "Maar we doen er alles aan om hen te weerstaan", vervolgde hij, verwijzend naar de herhaalde aanvallen van Russische troepen die de oostelijke regio's van Donetsk en Loehansk proberen te veroveren.

Zelenski zei dat de reparatiewerkzaamheden in Cherson, dat dagelijks wordt beschoten, zullen doorgaan totdat de verwarming is hersteld.

Meer uit Buitenland

Frankrijk 'verbaasd' over bericht Trump over weigeren vliegtuigen

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk is "verbaasd" over de kritiek van Donald Trump. De Amerikaanse president schreef eerder boos op Truth Social dat Frankrijk weigerde Amerikaanse vliegtuigen met militaire voorraden door het Franse luchtruim te laten vliegen.

33 minuten geleden
Iran dreigt met aanvallen op grote Amerikaanse techbedrijven

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt Amerikaanse techbedrijven als Apple, Google en Meta aan te zullen vallen als er meer Iraanse leiders worden gedood. De krijgsmacht beweert dat de techbedrijven "de belangrijkste rol spelen bij het bedenken en volgen van doelwitten voor moordaanslagen".

34 minuten geleden
Merz komt terug op uitspraken over Syrische vluchtelingen

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is teruggekomen op uitspraken die hij een dag eerder deed over Syrische vluchtelingen in zijn land. Op een persconferentie met de Syrische leider Ahmed al-Sharaa zei hij te verwachten dat in de komende drie jaar 80 procent van de vluchtelingen zal terugkeren naar Syrië, maar nuanceert die uitspraak nu.

1 uur geleden
Bron: VN-vredeshandhaver kwam om het leven door Israëlisch vuur

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - De Indonesische vredeshandhaver van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) die zondagavond om het leven kwam in het zuiden van het land, werd gedood door Israëlisch vuur. Dat meldt een VN-veiligheidsbron aan persbureau AFP.

1 uur geleden
Iran ontkent raketaanvallen op Turkije en biedt onderzoek aan

ANKARA (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken heeft tegengesproken dat zijn land raketten afvuurt op Turkije. Bewindsman Abbas Araghchi bood in een telefoongesprek met zijn Turkse ambtsgenoot Hakan Fidan aan incidenten gezamenlijk te onderzoeken.

3 uur geleden
Britse koning Charles eind april op staatsbezoek naar de VS

WASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles gaat naar de Verenigde Staten voor een staatsbezoek. Buckingham Palace bevestigt dat het bezoek eind april plaatsvindt, melden Britse media, waaronder de BBC. Het bezoek staat in het teken van het 250-jarig bestaan van de onafhankelijkheid van de VS.

4 uur geleden
Bultrug bij Duitse kust toch weer gestrand

WISMAR (ANP/DPA) - De bultrug die voor de Duitse kust werd gespot, is toch weer gestrand. Maandag werd bericht dat de walvis zichzelf had bevrijd en naar open zee was gezwommen, maar nu melden de lokale autoriteiten dat het dier toch weer vastzit.

4 uur geleden