
Zelenski sceptisch over uitkomst onderhandelingen
'S-HERTOGENBOSCH (ANP) - De gemeente 's-Hertogenbosch roept mensen op niet meer naar de hoofdstad van de provincie Noord-Brabant te gaan omdat het daar door carnaval te druk is. De oproep wordt gedeeld door de politie.
"Een mooi feestje vandaag. Het is nu echt te druk", schrijft de gemeente op Twitter. "Kom daarom vandaag niet meer naar Oeteldonk." Oeteldonk is de naam die de stad Den Bosch draagt tijdens carnaval.
Burgemeester Jack Mikkers schrijft zondagmiddag op Twitter: "We zijn altijd een gastvrije stad, maar nu is het echt te druk!"
In het zuiden van Nederland wordt deze dagen carnaval gevierd. Dit begon vrijdag en duurt tot en met komende dinsdag. Burgemeesters riepen eerder al op in verband met corona het feest lokaal te houden.
Meer uit Buitenland
SALT LAKE CITY (ANP) - Rechercheurs hebben de naam van de persoon die ze als verdachte voor de moord op Charlie Kirk op het oog hebben - in de Verenigde Staten 'person of interest' genoemd - volgens drie bronnen tegen CBS News. Er is nog geen arrestatiebevel uitgevaardigd.
1 uur geledenBRASÍLIA (ANP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro is door het hooggerechtshof in Brasília veroordeeld tot 27 jaar en 3 maanden gevangenisstraf voor het beramen van een staatsgreep om aan de macht te blijven.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt "niet blij" te zijn met de veroordeling van Jair Bolsonaro. De Braziliaanse oud-president is donderdag schuldig bevonden aan onder meer een couppoging en het gewelddadig omverwerpen van de democratie.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Kyiv een ontmoeting gehad met de Amerikaanse gezant Keith Kellogg. Ze spraken onder meer over de leveringen van Patriot-systemen door bondgenoten en over de gezamenlijke productie van drones, meldt Zelensky op X.
6 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft oud-president Jair Bolsonaro veroordeeld voor een poging tot staatsgreep. Drie van de vijf rechters hebben daarvoor gestemd, waardoor er een meerderheid is. Bolsonaro wordt ook veroordeeld voor deelname aan een criminele organisatie en een poging tot het gewelddadig omverwerpen van de democratie.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland vindt dat Polen nog eens moet nadenken over het voornemen om de grens met Belarus te sluiten. "We dringen er bij Warschau op aan om de gevolgen van dit soort destructieve stappen in overweging te nemen en het besluit zo snel mogelijk te herzien", zei woordvoerder Maria Zacharova van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk stuurt drie extra gevechtsvliegtuigen naar Polen om te helpen met het beschermen van het Poolse luchtruim en de oostgrens van de NAVO. Dat heeft de Franse president Emmanuel Macron aangekondigd op X.
7 uur geleden