Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelenski: Russische moordenaars zullen straf niet ontlopen

Zelenski: Russische moordenaars zullen straf niet ontlopen

KIEV (ANP) - Oekraïne zal de verantwoordelijken voor de Russische raketaanval op een flat in de stad Chasiv Yar vinden en voor het gerecht brengen. "Geen enkele Russische moordenaar zal zijn straf ontlopen", zei de Oekraïense president Volodimir Zelenski zondagavond in zijn dagelijkse videoboodschap.

Zelenski stond uitgebreid stil bij de aanval op Chasiv Yar, in de oostelijke regio Donetsk. Zeker vijftien mensen kwamen om het leven toen zaterdagavond een Russische raket een flatgebouw verwoestte. Volgens Zelenski liggen er nog tientallen mensen onder het puin. Zes zouden er zijn gered.

"Iedereen die opdracht geeft voor zo'n aanval, iedereen die hem uitvoert, die onze steden en woonwijken onder vuur neemt, die doodt met opzet", aldus de president. Hij verwees naar nazi-misdadigers uit de Tweede Wereldoorlog die "zelfs als ze 90 of 100 jaar oud zijn" nog voor het gerecht worden gebracht. Hij waarschuwde Russische soldaten ook dat Rusland "als eerste hen in de steek zal laten, zodra de politieke omstandigheden veranderen".

Zelenski zei verder dat het Russische offensief in Oekraïne onverminderd doorgaat. Russische vliegtuigen voerden volgens hem 34 luchtaanvallen uit op zondag.

Meer uit Buitenland

Rubio bespreekt 'belang arctische veiligheid' met NAVO-chef Rutte

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio sprak vrijdag met NAVO-chef Mark Rutte over "het belang van Arctische veiligheid voor alle NAVO-bondgenoten", meldt zijn ministerie. Verschillende NAVO-leden uitten hun bezorgdheid nadat het Witte Huis dinsdag zei dat de VS militaire middelen niet uitsluiten om Groenland in bezit te krijgen.

33 minuten geleden
Mexico wil nauwere samenwerking met VS na dreigement Trump

MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - De Mexicaanse regering wil nauwer met de Verenigde Staten samenwerken op veiligheidsgebied. De Amerikaanse president Donald Trump dreigde recent met grondaanvallen tegen drugskartels en verklaarde ook dat "kartels Mexico runnen".

58 minuten geleden
Amerikaanse diplomaten voor overleg in Venezolaanse hoofdstad

BOGOTÁ/CARACAS (ANP/AFP) - Amerikaanse diplomaten zijn naar de Venezolaanse hoofdstad Caracas gegaan om daar te praten over de heropening van de Amerikaanse ambassade. Die werd in 2019 gesloten naar aanleiding van de spanningen tussen het regime van president Nicolás Maduro en de VS.

1 uur geleden
NAVO-commandant ziet geen crisis binnen alliantie om Groenland

BRUSSEL (ANP/AFP) - De NAVO is nog "ver verwijderd van een crisis", zegt de hoogste commandant van de alliantie. De Amerikaanse president Donald Trump heeft afgelopen week meerdere keren gezegd dat hij Groenland wil innemen, maar Denemarken (ook een NAVO-lid) is niet van plan het gebied af te staan.

2 uur geleden
Eigenaar café in Crans-Montana aangehouden om dodelijke brand

SION (ANP/AFP) - Een rechter in het Zwitserse Sion heeft bepaald dat de eigenaar van het in brand gevlogen café Le Constellation, Jacques Moretti, in hechtenis wordt genomen. Oudejaarsavond brak er een brand uit die zich razendsnel verspreidde. Daarbij zijn veertig doden en meer dan honderd gewonden gevallen.

2 uur geleden
Justitie Iran dreigt opruiende betogers met strenge straffen

TEHERAN (ANP/DPA) - Justitie in Iran heeft "opruiende en onruststokende elementen" met zware bestraffing gedreigd. Ze zullen "resoluut, maximaal en zonder enige vorm van clementie" worden bestraft, aldus de baas van de rechterlijke macht, Gholam-Hossein Mohseni-Jehi.

3 uur geleden
VS nemen weer olietanker bij Venezuela in beslag

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn bezig een nieuwe olietanker in de buurt van Venezuela in beslag te nemen, melden Amerikaanse functionarissen. Volgens hen stond het schip op de Amerikaanse sanctielijst en probeerde het Venezolaanse olie te exporteren.

3 uur geleden