Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelenski: Russische deelname aan Spelen is uiting van geweld

Zelenski: Russische deelname aan Spelen is uiting van geweld

KIEV (ANP) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski heeft tijdens een virtuele top van sportministers opnieuw opgeroepen tot een boycot van Rusland bij de Olympische Spelen van Parijs. "Alleen al hun aanwezigheid is een uiting van geweld en wetteloosheid", zo hield hij zijn gehoor voor.

Hij noemde de Russische atleten "vertegenwoordigers van een terroristische staat." Dat ze aanwezig zouden kunnen zijn onder neutrale vlag doet daar volgens hem niets aan af. "Dat is alleen maar een verhulling van de feiten." Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) sluit vooralsnog niet uit dat Russen onder voorwaarden alsnog zouden kunnen meedoen.

Russen - en in hun voetspoor Bellarussen - worden door de meeste internationale sportfederaties al geweerd van internationale evenementen sinds de Russische inval in Oekraïne, ongeveer een jaar geleden. Zelenski heeft de laatste weken bij meerdere internationale bijeenkomsten aangedrongen op het uitsluiten van Rusland voor de Spelen in de Franse hoofdstad.

Meer uit Buitenland

Duitse paddenstoelen weer veilig te eten, 39 jaar na Tsjernobyl

SALZGITTER (ANP/DPA) - Bijna veertig jaar na de kernramp van Tsjernobyl in Oekraïne zijn wilde paddenstoelen in heel Duitsland weer nagenoeg probleemloos te eten, meldt het federaal bureau voor stralingsbescherming (BfS) vrijdag. De paddenstoelen dienen dan wel in normale hoeveelheden te worden geconsumeerd.

6 minuten geleden
Trump doopt Defensie om tot ministerie van Oorlog

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een decreet ondertekend waarin het ministerie van Defensie wordt omgedoopt tot ministerie van Oorlog. Volgens de Republikein draagt deze naam een "boodschap van overwinning" uit aan de wereld.

2 uur geleden
VN: M23 en leger Congo pleegden mogelijk oorlogsmisdaden

GENÈVE (ANP/RTR) - Alle strijdende partijen in het conflict in het oosten van Congo hebben "grove mensenrechtenschendingen" gepleegd, zegt het VN-kantoor voor de mensenrechten op vrijdag. Zowel de door Rwanda gesteunde rebellengroep M23 als de Congolese gewapende strijdkrachten hebben zich sinds eind 2024 hieraan schuldig gemaakt.

3 uur geleden
Regering Libanon stemt in met ontwapening Hezbollah

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese regering heeft ingestemd met het plan voor de ontwapening van Hezbollah. De ontmanteling van de militaire tak van de beweging moet nog dit jaar zijn beslag krijgen. De ontwapening van Hezbollah is een voorwaarde uit het eerder bereikte staakt-het-vuren tussen Israël en de militante beweging.

3 uur geleden
Nieuwe doden bij bombardementen in Gaza

GAZA-STAD (ANP) - Met het bombarderen van een aantal hoge gebouwen in Gaza-Stad "zijn de poorten van de hel geopend", heeft de Israëlische minister van Defensie, Israel Katz, verklaard.

6 uur geleden
Washington vaardigt sancties uit tegen Palestijnse ngo's

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, heeft tegen drie Palestijnse mensenrechtenorganisaties sancties uitgevaardigd. Ze werken volgens hem mee aan pogingen van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag om Israëli's te onderzoeken, gevangen te nemen en te vervolgen. Volgens Rubio gebeurt dat zonder instemming van Israël en is het ICC een politiek instrument dat niet door Israël en de VS wordt erkend.

9 uur geleden
Britse vicepremier Rayner treedt af

LONDON (ANP/RTR) - De Britse vicepremier Angela Rayner, in opspraak geraakt vanwege belastingfraude, stapt op.

10 uur geleden