Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelenski: Russische agressie faalt acht maanden na invasie

Zelenski: Russische agressie faalt acht maanden na invasie

KIEV (ANP/DPA) - Precies acht maanden na het begin van de Russische invasie heeft de Oekraïense president Volodimir Zelenski de oorlog "een mislukking over de hele linie" genoemd. Volgens hem is de militaire invloed van Rusland uitgedoofd.

"Oekraïne breekt het zogenaamde op een na sterkste leger ter wereld", aldus Zelenski in een videoboodschap. "In Rusland wordt het gevoel van een nederlaag sterker."

Ooit had het land politiek gewicht, tegenwoordig raakt het internationaal steeds meer geïsoleerd, zei Zelenski verder. Moskou heeft zijn invloed kwijtgespeeld voor de "waanzin" van een oorlog tegen Oekraïne en de hele vrije wereld. Het land moet Iran smeken om drones. Verder verzint Moskou allerlei onzin over Oekraïne in de hoop op concessies van het Westen, aldus de president.

Rusland beweert bijvoorbeeld dat Oekraïne van plan is een "vuile", met radioactief materiaal gevulde bom te gebruiken. Kiev zou dan beweren dat het een Russische bom was en daarmee Moskou willen beschuldigen van oorlogsmisdaden. Oekraïne spreekt dat met klem tegen en vreest juist dat de Russen een dergelijke bom willen inzetten als voorwendsel voor verdere escalatie.

Meer uit Buitenland

Artemis II-missie onderweg naar de maan: 'Het is fenomenaal'

HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.

2 uur geleden
Cuba kondigt vrijlating van tweeduizend gevangenen aan

HAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.

2 uur geleden
Israëlische leger meldt Iraanse raketaanval

TEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.

3 uur geleden
Amerikaanse experts: aanvallen op Iran mogelijk oorlogsmisdaden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.

3 uur geleden
Stedenbouwkundige commissie keurt omstreden balzaal Trump goed

WASHINGTON (ANP) - Het project voor de balzaal in het Witte Huis van de Amerikaanse president Donald Trump is donderdag goedgekeurd door de stedenbouwkundige autoriteiten in Washington.

3 uur geleden
Groen licht voor Artemis II om vaart te zetten richting maan

HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-maanmissie hebben donderdag toestemming gekregen van de NASA om met hun Orion-ruimteschip naar de maan te trekken. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap donderdag.

6 uur geleden
Stafchef Amerikaans leger treedt met onmiddellijke ingang af

WASHINGTON (ANP) - De stafchef van het Amerikaanse leger Randy George treedt met onmiddellijke ingang af. Dat meldt een woordvoerder van het Pentagon donderdag op X.

6 uur geleden