Zelenski: Russische agressie faalt acht maanden na invasie
KIEV (ANP/DPA) - Precies acht maanden na het begin van de Russische invasie heeft de Oekraïense president Volodimir Zelenski de oorlog "een mislukking over de hele linie" genoemd. Volgens hem is de militaire invloed van Rusland uitgedoofd.
"Oekraïne breekt het zogenaamde op een na sterkste leger ter wereld", aldus Zelenski in een videoboodschap. "In Rusland wordt het gevoel van een nederlaag sterker."
Ooit had het land politiek gewicht, tegenwoordig raakt het internationaal steeds meer geïsoleerd, zei Zelenski verder. Moskou heeft zijn invloed kwijtgespeeld voor de "waanzin" van een oorlog tegen Oekraïne en de hele vrije wereld. Het land moet Iran smeken om drones. Verder verzint Moskou allerlei onzin over Oekraïne in de hoop op concessies van het Westen, aldus de president.
Rusland beweert bijvoorbeeld dat Oekraïne van plan is een "vuile", met radioactief materiaal gevulde bom te gebruiken. Kiev zou dan beweren dat het een Russische bom was en daarmee Moskou willen beschuldigen van oorlogsmisdaden. Oekraïne spreekt dat met klem tegen en vreest juist dat de Russen een dergelijke bom willen inzetten als voorwendsel voor verdere escalatie.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - Iran is klaar om over compromissen te praten met de Verenigde Staten, zegt onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de BBC. Maar hij vindt dat de Amerikanen dan ook bereid moeten zijn om te praten over het stoppen van sancties tegen zijn land.
5 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.
3 uur geledenGUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.
5 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.
11 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.
12 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.
12 uur geleden