
Zelenski: Rusland vertraagt expres de Oekraïense graanexport
KIEV (ANP/AFP) - Meer dan 150 schepen met graan staan volgens de Oekraïense president Volodimir Zelenski in een "kunstmatige rij" op de Zwarte Zee. Hij zegt in zijn dagelijkse videoboodschap dat Rusland de export van graan uit Oekraïne "expres vertraagt". Vooral Aziatische en Afrikaanse landen zouden daardoor getroffen worden.
Zelenski claimt dat de schepen die nu stilliggen graan aan boord hebben voor Bangladesh, China, Indonesië, Irak, Libanon, Egypte, Tunesië en Marokko. Door de vertraging zou Oekraïne al drie miljoen ton voedsel minder hebben kunnen exporteren.
De president vertelde niet waar de kunstmatige rij zich precies bevindt en hoe Rusland de schepen tegenhoudt. In juli sloten Oekraïne en Rusland een 'graandeal' om de export via de Zwarte Zee weer op gang te helpen die sinds de Russische invasie tot stilstand was gekomen.
In de rest van zijn videoboodschap zei Zelenski dat het Oekraïense leger goede voortgang boekt in het zuiden van het land. In de regio Cherson zouden de troepen gebied hebben heroverd en daarbij ook Russische wapens hebben buitgemaakt.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP/RTR/AFP) - In Australië zijn nog steeds tienduizenden mensen afgesneden van de buitenwereld na overstromingen in het zuidoosten. Die hebben het leven gekost aan vijf mensen en een enorme ravage aangericht.
12 minuten geledenARLINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft vrijdag bevolen dat journalisten verplicht een officiële escorte moeten hebben in een groot deel van het Pentagon. Het is de nieuwste in een reeks beperkingen die de regering-Trump aan de pers heeft opgelegd.
25 minuten geledenKYIV (ANP) - Volgens de burgemeester van Kyiv is de stad zaterdagochtend geraakt door een Russische drone- en raketaanval. "Explosies in de hoofdstad. De luchtafweer is geactiveerd. De stad en de regio worden gezamenlijk aangevallen door de vijand", schreef hij op Telegram.
5 uur geledenHAMBURG (ANP) - De verdachte van de mesaanval op een perron van het centraal station van Hamburg moet zaterdag voor de rechter-commissaris verschijnen. Dat heeft een politiewoordvoerder gemeld.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben vrijdag de eerste stappen gezet om de sancties tegen Syrië op te heffen. Eerder had president Donald Trump aangekondigd dat zijn regering de sancties zou intrekken.
8 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben 79 mijnwerkers geëvacueerd die vastzaten in een Zuid-Afrikaanse goudmijn in de buurt van Johannesburg. Ruim honderd van hun collega's zitten nog steeds vast onder de grond, maakte de mijndirectie bekend.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De verdachten in het proces rond de spraakmakende roofoverval op Kim Kardashian in Parijs in 2016 hebben vrijdag celstraffen gekregen tot drie jaar. De hoogste straf ging naar de vermeende bedenker. Aomar Aït Khedache kreeg acht jaar gevangenisstraf, waarvan vijf jaar voorwaardelijk.
11 uur geleden