Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelenski: Rusland laat geen buitenlandse media toe in Zaporizja

Zelenski: Rusland laat geen buitenlandse media toe in Zaporizja

KIEV (ANP/DPA) - Het team van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) dat sinds donderdag bij de grote kerncentrale in de regio Zaporizja is, wordt niet vergezeld door internationale media, terwijl dat wel de afspraak was. De Oekraïense president Volodimir Zelenski zegt donderdagavond in zijn videoboodschap dat Russische troepen alleen Russische media hebben doorgelaten.

Hoewel niet te controleren valt of internationale media inderdaad door "Russische bezetters" zijn tegengehouden bij het complex van de kerncentrale in Enerhodar, zoals Zelenski beweert, staat het wel vast dat IAEA-chef Rafael Grossi donderdag enkel en alleen met Russische media sprak.

Op beelden op de Russische staatstelevisie is te zien hoe er alleen maar microfoons van Russische media gebruikt zijn bij het interview met Grossi. Later plaatste de leider van de delegatie deskundigen wel zelf een video op Twitter.

Zelenski noemt het belangrijk dat buitenlandse media worden toegelaten bij het complex van de kerncentrale in het zuiden van Oekraïne "zodat de wereld de waarheid ziet". Desondanks hoopt hij dat de IAEA-delegatie ook zonder de aanwezigheid van internationale pers tot onafhankelijke conclusies komt.

De centrale, die door Rusland wordt bezet, is de afgelopen tijd regelmatig onder vuur genomen. Oekraïne en Rusland beschuldigen elkaar van de aanvallen. Grossi meldde donderdag dat het nucleaire complex hierdoor schade heeft opgelopen, zonder uit te weiden over de precieze omvang hiervan. "Maar het is iets dat niet kan blijven doorgaan", stelde hij.

Meer uit Buitenland

VS positief over nucleaire gesprekken, Iran noemt ze moeilijk

MUSCAT (ANP/AFP) - Een hoge Amerikaanse functionaris beschreef zondag gesprekken met Iran over zijn nucleaire programma als "positief" en zei dat er binnenkort een nieuwe ronde plaatsvindt. De gesprekken in Oman, geleid door de Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff, duurden meer dan drie uur.

30 minuten geleden
Rubio komende week naar Turkije voor NAVO-overleg

ANTALYA (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio reist komende week naar Turkije voor een overleg met ministers van NAVO-bondgenoten. Hij zal van 14 tot 16 mei in Turkije zijn, dezelfde periode die de Russische president Vladimir Poetin heeft genoemd als startpunt voor eventuele vredesbesprekingen tussen Rusland en Oekraïne. Die gesprekken zouden ook moeten plaatsvinden in Turkije.

1 uur geleden
Anti-Israëlactivisten bij ESF-openingsceremonie: schaam je

BASEL (ANP) - Anti-Israëlactivisten hebben zich verzameld bij de openingsceremonie van het Eurovisie Songfestival in Basel. De demonstranten met Palestijnse vlaggen roepen in koor "shame on you" ("schaam je"), "free Palestine" en joelen "boe".

2 uur geleden
Israël steunt Amerikaans plan voor hervatten hulpverlening Gaza

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël steunt een Amerikaans plan om de levering van humanitaire hulp aan de Gazastrook te hervatten, zegt minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar. De Amerikaanse ambassadeur Mike Huckabee kondigde vrijdag aan dat er een nieuw 'mechanisme' zou worden opgezet voor de hulpverlening.

3 uur geleden
Turkije wil vredesoverleg tussen Rusland en Oekraïne faciliteren

ANKARA (ANP/AFP/RTR) - Turkije is bereid vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne te faciliteren. De aankondiging komt nadat de Russische president Vladimir Poetin direct overleg in Istanbul had voorgesteld.

3 uur geleden
Paus roept bij eerste zondagsgebed tot vrede in Oekraïne en Gaza

VATICAANSTAD (ANP) - De nieuwe paus Leo XIV is voor het eerst voorgegaan in het zondagsgebed op het Sint-Pietersplein. Vanaf het balkon sprak hij over het lijden in Oekraïne en de Gazastrook en riep hij wereldleiders op zich hard te maken voor een einde aan oorlogen.

4 uur geleden
Zelensky: bereid tot overleg met Rusland, bestand eerste stap

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt op X dat zijn land bereid is tot gesprekken met Rusland, maar ook dat een staakt-het-vuren de eerste stap is richting het beëindigen van de oorlog. Hij ziet het Russische voorstel voor onderhandelingen als "een positief teken".

6 uur geleden