Zelenski: Rusland laat geen buitenlandse media toe in Zaporizja
KIEV (ANP/DPA) - Het team van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) dat sinds donderdag bij de grote kerncentrale in de regio Zaporizja is, wordt niet vergezeld door internationale media, terwijl dat wel de afspraak was. De Oekraïense president Volodimir Zelenski zegt donderdagavond in zijn videoboodschap dat Russische troepen alleen Russische media hebben doorgelaten.
Hoewel niet te controleren valt of internationale media inderdaad door "Russische bezetters" zijn tegengehouden bij het complex van de kerncentrale in Enerhodar, zoals Zelenski beweert, staat het wel vast dat IAEA-chef Rafael Grossi donderdag enkel en alleen met Russische media sprak.
Op beelden op de Russische staatstelevisie is te zien hoe er alleen maar microfoons van Russische media gebruikt zijn bij het interview met Grossi. Later plaatste de leider van de delegatie deskundigen wel zelf een video op Twitter.
Zelenski noemt het belangrijk dat buitenlandse media worden toegelaten bij het complex van de kerncentrale in het zuiden van Oekraïne "zodat de wereld de waarheid ziet". Desondanks hoopt hij dat de IAEA-delegatie ook zonder de aanwezigheid van internationale pers tot onafhankelijke conclusies komt.
De centrale, die door Rusland wordt bezet, is de afgelopen tijd regelmatig onder vuur genomen. Oekraïne en Rusland beschuldigen elkaar van de aanvallen. Grossi meldde donderdag dat het nucleaire complex hierdoor schade heeft opgelopen, zonder uit te weiden over de precieze omvang hiervan. "Maar het is iets dat niet kan blijven doorgaan", stelde hij.
Meer uit Buitenland
RIGA (ANP/RTR) - Een onderzeese glasvezelkabel tussen Letland en Zweden is zondagochtend beschadigd geraakt. Vermoedelijk komt dit door "invloed van buitenaf", meldde de Letse publieke omroep LSM op basis van de kabelexploitant.
20 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Tienduizenden Palestijnen proberen terug te keren naar het noorden van de Gazastrook, maar worden tegengehouden door een Israëlische barrière, melden lokale autoriteiten. Israël weigert ze terug te laten keren vanwege een geschil over de vrijlating van een Israëlische gijzelaar.
1 uur geledenMINSK (ANP/DPA/RTR/AFP) - Belarus heeft geen goedkeuring nodig uit het Westen voor de presidentsverkiezingen die zondag worden gehouden in het land, zei president Aleksandr Loekasjenko toen hij zijn stem uitbracht in hoofdstad Minsk. Ook wees hij kritiek op het feit dat zijn belangrijkste tegenstanders vastzitten of in ballingschap leven van de hand.
3 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Koreaanse aanklagers hebben de geschorste president Yoon Suk-yeol aangeklaagd voor het leiden van een opstand. Er loopt een onderzoek naar hem omdat hij begin december de militaire noodtoestand uitriep.
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse groeperingen Hamas en Islamitische Jihad hebben het idee verworpen om de inwoners van de Gazastrook naar Arabische landen te verplaatsen. De Amerikaanse president Donald Trump kwam met die omstreden suggestie.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Jordanië en Egypte meer Palestijnse vluchtelingen uit de Gazastrook opnemen. Hij noemde het Palestijnse gebied "letterlijk een sloopterrein" en suggereerde het volledig "leeg te maken".
7 uur geledenPYONGYANG (ANP/RTR/BLOOMBERG/DPA) - Noord-Korea heeft zaterdag een test met strategische kruisraketten uitgevoerd, meldt staatspersbureau KCNA zondag. Het is de derde raketlancering deze maand door het regime in Pyongyang.
7 uur geleden