Zelenski: Rusland heeft alles verloren wat het kon verliezen
KIEV (ANP/DPA) - Volgens de Oekraïense president Volodimir Zelenski heeft Rusland met zijn invasie in Oekraïne alles verloren wat het kon verliezen. Hij waarschuwde dat Moskou zijn verliezen "met de sluwheid van zijn propagandisten" probeert te compenseren. Hij wees op de raketaanvallen met name op de energiesector waardoor regelmatig de stroom uitvalt.
Ook deze laatste dagen van het jaar kunnen nog Russische aanvallen plaatsvinden. De Oekraïense bevolking moet op elk scenario zijn voorbereid, zei Zelenski tijdens zijn dagelijkse videotoespraak. "We moeten ons ervan bewust zijn dat onze vijand zal proberen deze tijd donker en moeilijk voor ons te maken. Ik weet dat de duisternis ons er niet van zal weerhouden de bezetters nieuwe nederlagen te bezorgen."
Zelenski haalde opnieuw fel uit naar het Russische leger dat zaterdag in het zuidelijke Cherson met artillerieaanvallen minstens zestien mensen doodde. Hij noemde de daders "onmensen". "We zullen elke moordenaar vinden", benadrukte hij.
Meer uit Buitenland
PRISTINA (ANP/AFP) - Het Kosovaarse parlement heeft de nationalist Albin Kurti opnieuw benoemd tot premier. Daarmee komt een einde aan een politieke impasse in het land, die al een jaar duurde.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag in zijn gesprek met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu geen concrete afspraken gemaakt, schrijft hij op zijn Truth Social. "Behalve dat ik erop heb aangedrongen dat de onderhandelingen met Iran worden voortgezet, om te zien of er een akkoord kan worden gesloten."
6 uur geledenTUMBLER RIDGE (ANP) - Het dodental van de schietpartij in Canada is bijgesteld naar negen, inclusief de vermoedelijke schutter. De politie meldde eerder dat ook een tiende persoon was bezweken aan haar zware verwondingen, maar dat is toch niet het geval. Zij is met een helikopter naar het ziekenhuis gebracht en wordt nog behandeld.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur James Van Der Beek is overleden, melden Amerikaanse media woensdag. De acteur, vooral bekend van zijn rol als Dawson Leery in de serie Dawson's Creek, was 48 jaar. Van Der Beek leed al langere tijd aan darmkanker.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank doet op 7 juli uitspraak in het hoger beroep van Marine Le Pen. De radicaal-rechtse politica is veroordeeld voor gesjoemel met EU-geld en mag daarom niet deelnemen aan de presidentsverkiezingen in 2027.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De nieuwe Noordpoolmissie Arctic Sentry komt tegemoet aan de afspraak met de Amerikaanse president Donald Trump om het poolgebied gezamenlijk te beschermen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Maar hij wijst erop dat de Verenigde Staten meer wensen hebben en daarover nog met Denemarken en Groenland onderhandelen.
9 uur geledenOTTAWA (ANP) - In Canada is geschokt gereageerd op een dodelijke schietpartij op een school. Vlaggen bij overheidsgebouwen hangen komende week halfstok, meldde een geëmotioneerde premier Mark Carney volgens omroep CBC.
10 uur geleden