
Zelenski: Rusland heeft alles verloren wat het kon verliezen
KIEV (ANP/DPA) - Volgens de Oekraïense president Volodimir Zelenski heeft Rusland met zijn invasie in Oekraïne alles verloren wat het kon verliezen. Hij waarschuwde dat Moskou zijn verliezen "met de sluwheid van zijn propagandisten" probeert te compenseren. Hij wees op de raketaanvallen met name op de energiesector waardoor regelmatig de stroom uitvalt.
Ook deze laatste dagen van het jaar kunnen nog Russische aanvallen plaatsvinden. De Oekraïense bevolking moet op elk scenario zijn voorbereid, zei Zelenski tijdens zijn dagelijkse videotoespraak. "We moeten ons ervan bewust zijn dat onze vijand zal proberen deze tijd donker en moeilijk voor ons te maken. Ik weet dat de duisternis ons er niet van zal weerhouden de bezetters nieuwe nederlagen te bezorgen."
Zelenski haalde opnieuw fel uit naar het Russische leger dat zaterdag in het zuidelijke Cherson met artillerieaanvallen minstens zestien mensen doodde. Hij noemde de daders "onmensen". "We zullen elke moordenaar vinden", benadrukte hij.
Meer uit Buitenland
AUSTIN (ANP/RTR) - Bij overstromingen in de Amerikaanse staat Texas zijn zeker dertien mensen om het leven gekomen, melden lokale autoriteiten. Er zijn ook mensen vermist, onder wie kinderen die op kamp waren.
12 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Hamas zegt klaar te zijn om "onmiddellijk" onderhandelingen te starten over een voorstel voor een staakt-het-vuren met Israël in Gaza. Eerder vrijdag had de beweging overleg gevoerd met andere Palestijnse facties over het door Qatarese en Egyptische bemiddelaars opgestelde voorstel.
58 minuten geledenBELGRADO (ANP/RTR) - De Servische politie is begonnen harder op te treden bij de al ruim acht maanden aanhoudende protesten tegen de Servische president Aleksandar Vucic. Demonstranten die bijvoorbeeld wegen blokkeren, worden opgepakt.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De atoominspecteurs van het internationale agentschap IAEA hebben Iran verlaten, ondanks een eerdere oproep van het agentschap om "het onmisbare toezicht te hervatten". Dat is een gevolg van het besluit van Teheran van woensdag om de samenwerking met het agentschap op te zeggen.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland en Oekraïne hebben opnieuw gevangenen uitgewisseld. De uitruil maakt deel uit van de afspraken die de landen met elkaar maakten tijdens onderhandelingen in Istanbul, begin vorige maand.
9 uur geledenROME (ANP) - Het aantal gewonden bij het geëxplodeerde tankstation in Rome is opgelopen naar 45. Twee van hen verkeren in kritieke toestand. Volgens de president van de regio Lazio waar Rome onder valt, is de situatie nu onder controle.
9 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Bij hulpverlening in de grotendeels verwoeste Gazastrook zijn inmiddels al meer dan zeshonderd Palestijnen gedood, meldt het mensenrechtenbureau van de Verenigde Naties. Het gaat om 613 doden tot 27 juni, maar er zijn sindsdien meer incidenten geweest, benadrukt de VN-organisatie.
9 uur geleden