Zelenski roept Zwitsers op tegoeden oligarchen te bevriezen
BERN/KIEV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski heeft zaterdag per video antioorlogsdemonstranten in Zwitserland toegesproken. Hij riep de regering in Bern op de banktegoeden van Russische oligarchen te bevriezen.
"Ook dat is een strijd tegen het kwaad", was de boodschap van Zelenski, terwijl demonstranten voor het Zwitserse parlement zwaaiend met Oekraïense vlaggen hun afschuw uitspraken over de invasie. Een luid applaus klonk toen Zelenski zijn oproep deed over de financiële tegoeden.
President Ignazio Cassis begroette zijn collega vanaf een podium op het Bundesplatz in de hoofdstad. "We zijn onder de indruk van de moed waarmee uw volk vecht voor vrijheid en vrede", zei hij.
Het traditioneel neutrale Zwitserland heeft de sancties van de Europese Unie tegen Rusland grotendeels overgenomen. Maar er zijn rijke Russen die banden met president Vladimir Poetin onderhouden die nog zakendoen in Zwitserland en niet door sancties zijn geraakt.
Zelenski nam in zijn toespraak ook levensmiddelenconcern Nestlé op de korrel, dat zich in tegenstelling tot veel andere multinationals niet uit Rusland heeft teruggetrokken.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De gerenommeerde Iraanse filmmaker Jafar Panahi is door een rechtbank in Iran veroordeeld tot een gevangenisstraf van ruim vijf jaar. Dat meldt persbureau AFP op basis van een verklaring van zijn advocaat aan Iraanse media. Het is niet duidelijk waarvan hij precies wordt beschuldigd.
3 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Oekraïne hoopt binnen twee weken een nieuwe ronde van onderhandelingen met Rusland te kunnen plannen, zegt president Volodymyr Zelensky. Voor de besprekingen onder Amerikaanse leiding treedt Abu Dhabi als gastheer op.
45 minuten geledenURDA (ANP/AFP) - Spanje houdt drie dagen van nationale rouw vanwege het dodelijke treinongeval ten zuiden van Madrid. Dat zei premier Pedro Sánchez in Urda, de plaats van het ongeluk waar hij met zijn binnenlandminister Fernando Grande-Marlaska Gómez naartoe is gereisd.
56 minuten geledenMADRID (ANP) - Bij het treinongeval in Spanje zijn 68 mensen omgekomen, meldt de Spaanse krant El País. 58 gewonden zijn opgenomen in een ziekenhuis, 15 daarvan zouden in kritieke toestand verkeren.
1 uur geledenURDA (ANP/RTR) - De trein die woensdagochtend op een andere trein botste in Spanje had daarvoor onterecht toestemming gekregen om verder te rijden, zei transportminister Óscar Puente op een persconferentie. Volgens hem was de trein even daarvoor stil komen te staan vanwege een seinstoring en is het "onverklaarbaar" dat die daarna toch zijn reis mocht hervatten.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische minister Sergej Lavrov schuift eind deze week aan bij de vergadering van buitenlandministers van de G20 in de Verenigde Staten. De VS, dit jaar voorzitter van de groep van twintig grote economieën, hadden Rusland uitgenodigd.
2 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Het vliegtuig met daarin de Braziliaanse oud-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro is geland in Miami in de Amerikaanse staat Florida. Daar verliet hij het toestel met zijn vrouw en twee dochters, aldus journalisten van persbureau AFP ter plaatse.
2 uur geleden