Zelenski roept Zwitsers op tegoeden oligarchen te bevriezen
BERN/KIEV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski heeft zaterdag per video antioorlogsdemonstranten in Zwitserland toegesproken. Hij riep de regering in Bern op de banktegoeden van Russische oligarchen te bevriezen.
"Ook dat is een strijd tegen het kwaad", was de boodschap van Zelenski, terwijl demonstranten voor het Zwitserse parlement zwaaiend met Oekraïense vlaggen hun afschuw uitspraken over de invasie. Een luid applaus klonk toen Zelenski zijn oproep deed over de financiële tegoeden.
President Ignazio Cassis begroette zijn collega vanaf een podium op het Bundesplatz in de hoofdstad. "We zijn onder de indruk van de moed waarmee uw volk vecht voor vrijheid en vrede", zei hij.
Het traditioneel neutrale Zwitserland heeft de sancties van de Europese Unie tegen Rusland grotendeels overgenomen. Maar er zijn rijke Russen die banden met president Vladimir Poetin onderhouden die nog zakendoen in Zwitserland en niet door sancties zijn geraakt.
Zelenski nam in zijn toespraak ook levensmiddelenconcern Nestlé op de korrel, dat zich in tegenstelling tot veel andere multinationals niet uit Rusland heeft teruggetrokken.
Meer uit Buitenland
TRAPPES (ANP/RTR) - Het aantal gewonden door de dodelijke schietpartij eerder op vrijdag in de Parijse voorsteden Trappes en La Verrière is gestegen naar vijf. Drie mensen verkeren in kritieke toestand. Dat zei de Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez tegen BFMTV. Eerder werd nog gesproken over vier zwaargewonden. Eén persoon kwam om het leven. Een verdachte kon worden gearresteerd.
14 minuten geledenOLESJKY (ANP) - Het Amerikaanse Witte Huis meldt dat Rusland en Oekraïne een humanitair bestand hebben afgesproken voor de Oekraïense stad Olesjky. Dat zou zijn gebeurd na bemiddeling van Melania Trump, de vrouw van president Donald Trump.
46 minuten geledenBOEDAPEST (ANP) - Hongarije is onder premier Péter Magyar hard bezig corruptie aan te pakken en de rechtsstaat te herstellen, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie vrijdag in de Hongaarse hoofdstad Boedapest. De hervormingen werpen volgens haar vruchten af. Daarom kan Hongarije eind dit jaar nog meer Brussels geld tegemoet zien, kondigde ze aan.
1 uur geledenHEBRON (ANP/AFP) - Twee soldaten zijn vrijdag omgekomen bij een schietpartij in Hebron op de bezette Westelijke Jordaanoever. Dit meldt de Israëlische krijgsmacht. Drie andere soldaten raakten lichtgewond. De twee Palestijnse schutters zijn doodgeschoten.
1 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) melden een nieuwe gevangenenruil tussen Rusland en Oekraïne. Beide landen hebben 270 krijgsgevangenen vrijgelaten.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie hoopt met een nieuw onderzoek de impasse tussen de EU-lidstaten over afschaffing van de zomer- en wintertijd te doorbreken, zei een woordvoerder van de Europese Commissie vrijdag. In 2018 heeft de Europese Commissie voorgesteld te stoppen met het halfjaarlijks terug- en vooruitzetten van de klok, maar sindsdien "zit het muurvast", zei ze. "De lidstaten blijven van mening verschillen."
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk zet zaterdag 70.000 politieagenten en gendarmes in om de orde te bewaren tijdens de verwachte grote protestdag. De Franse regering erkende vorige week niet goed voorbereid te zijn op de grote rellen die ontstonden bij demonstraties in het hele land en wil dit keer voorkomen dat het opnieuw uit de hand loopt.
2 uur geleden