Zelenski roept Zwitsers op tegoeden oligarchen te bevriezen
BERN/KIEV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski heeft zaterdag per video antioorlogsdemonstranten in Zwitserland toegesproken. Hij riep de regering in Bern op de banktegoeden van Russische oligarchen te bevriezen.
"Ook dat is een strijd tegen het kwaad", was de boodschap van Zelenski, terwijl demonstranten voor het Zwitserse parlement zwaaiend met Oekraïense vlaggen hun afschuw uitspraken over de invasie. Een luid applaus klonk toen Zelenski zijn oproep deed over de financiële tegoeden.
President Ignazio Cassis begroette zijn collega vanaf een podium op het Bundesplatz in de hoofdstad. "We zijn onder de indruk van de moed waarmee uw volk vecht voor vrijheid en vrede", zei hij.
Het traditioneel neutrale Zwitserland heeft de sancties van de Europese Unie tegen Rusland grotendeels overgenomen. Maar er zijn rijke Russen die banden met president Vladimir Poetin onderhouden die nog zakendoen in Zwitserland en niet door sancties zijn geraakt.
Zelenski nam in zijn toespraak ook levensmiddelenconcern Nestlé op de korrel, dat zich in tegenstelling tot veel andere multinationals niet uit Rusland heeft teruggetrokken.
Meer uit Buitenland
VLADIVOSTOK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zich voorzichtig positief uitgesproken over een akkoord met Oekraïne. Er is "een kans" dat het daarvan komt, zei hij donderdag.
9 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse schrijver en feminist Gloria Steinem is op 92-jarige leeftijd overleden, zo is bekendgemaakt op haar Instagrampagina. Ze overleed volgens dat bericht thuis, omringd door haar naasten.
1 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Turkse justitie heeft een onderzoek ingesteld naar oud-premier Ahmet Davutoğlu, voorheen een belangrijke bondgenoot van president Recep Tayyip Erdogan. Er wordt gekeken of hij Erdogan heeft beledigd op sociale media, meldt het Openbaar Ministerie in Ankara.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran bevestigt donderdag dat het nieuwe aanvallen heeft uitgevoerd op Amerikaanse doelen in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) en Koeweit. In de Golfstaten zouden bases onder vuur zijn genomen.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - De World Meteorological Organization (WMO) verwacht dat de effecten van weerfenomeen El Niño tot ver in 2027 te merken zijn. De organisatie zet daarom een grote informatiecampagne op. "Deze uitzonderlijke El Niño vraagt om een uitzonderlijke voorbereiding en respons", aldus secretaris-generaal van de WMO Celeste Saulo. "Nog nooit in de vijftigjarige geschiedenis van de WMO hebben we zo'n grootschalige mobilisatie op touw gezet."
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez zegt geen "harde bewijzen" te hebben dat Marokko achter de oversteek van tienduizenden migranten zat bij Ceuta. Wel zei hij dat de Marokkaanse grenspolitie het urenlang liet gebeuren. Ook verweet hij twee Marokkaanse ministers dat ze "onaanvaardbare" uitspraken deden. Daarvoor heeft hij de Marokkaanse ambassadeur ontboden.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR/AFP/DPA) - Rusland treft voorbereidingen om sabotageacties uit te voeren tegen de Deense defensiesector. Daarvoor waarschuwt de Deense inlichtingendienst PET, die zegt voorbeelden te hebben van Russische pogingen om "doodgewone Denen" te ronselen om daarbij te helpen. Burgers worden via sociale media of gamingplatformen benaderd om taken uit te voeren, zoals het fotograferen van bedrijven.
3 uur geleden