Zelenski roept Zwitsers op tegoeden oligarchen te bevriezen
BERN/KIEV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski heeft zaterdag per video antioorlogsdemonstranten in Zwitserland toegesproken. Hij riep de regering in Bern op de banktegoeden van Russische oligarchen te bevriezen.
"Ook dat is een strijd tegen het kwaad", was de boodschap van Zelenski, terwijl demonstranten voor het Zwitserse parlement zwaaiend met Oekraïense vlaggen hun afschuw uitspraken over de invasie. Een luid applaus klonk toen Zelenski zijn oproep deed over de financiële tegoeden.
President Ignazio Cassis begroette zijn collega vanaf een podium op het Bundesplatz in de hoofdstad. "We zijn onder de indruk van de moed waarmee uw volk vecht voor vrijheid en vrede", zei hij.
Het traditioneel neutrale Zwitserland heeft de sancties van de Europese Unie tegen Rusland grotendeels overgenomen. Maar er zijn rijke Russen die banden met president Vladimir Poetin onderhouden die nog zakendoen in Zwitserland en niet door sancties zijn geraakt.
Zelenski nam in zijn toespraak ook levensmiddelenconcern Nestlé op de korrel, dat zich in tegenstelling tot veel andere multinationals niet uit Rusland heeft teruggetrokken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De iconische Reflecting Pool bij het Lincoln Memorial in Washington wordt opnieuw leeggepompt door nieuwe problemen met de renovatie die president Donald Trump liet uitvoeren, melden media zoals The Guardian. Het waterbassin was pas begin juni heropend na een ingrijpende opknapbeurt.
3 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Het dodental door de dubbele aardbeving die Venezuela op 24 juni trof, is opgelopen tot 4118. Dat heeft de Venezolaanse regering bekendgemaakt. Het aantal gewonden blijft volgens de autoriteiten staan op 16.740. Bij de vorige officiële balans werden 3889 doden gemeld.
6 uur geledenISLAMABAD/CAÏRO/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de Iraanse president Masoud Pezeshkian gebeld en aangedrongen op terughoudendheid. Hij riep volgens zijn kantoor Pezeshkian op "de met grote inspanningen verworven" vooruitgang naar vrede te behouden. Pakistan is de meest vooraanstaande bemiddelaar tussen Iran en de VS en is volgens de premier bezorgd over de recente escalaties.
9 uur geledenDOUGHTON (ANP) - Voor het eerst in jaren is het gezin van de Britse prins Harry weer langsgegaan bij koning Charles. De koning en koningin Camilla ontvingen prins Harry, zijn vrouw Meghan en hun kinderen prins Archie (7) en prinses Lilibet (5) op hun Engelse landgoed Highgrove. Dat melden Britse media.
10 uur geledenNEWTON ABBOT (ANP/RTR) - De Engelse politie heeft een verdachte aangehouden in het onderzoek naar de moord op de conservatieve Britse oud-politica Ann Widdecombe. De politie spreekt van een 26-jarige Britse man uit de omgeving en brengt de zaak niet in verband met politiek of terrorisme. De 78-jarige vrouw is in haar woning in Haytor in het graafschap Devon met ernstige verwondingen dood aangetroffen.
11 uur geledenNEWTON ABBOT (ANP) - De conservatieve Britse oud-parlementariër Ann Widdecombe is in haar woning in het zuidwesten van Engeland dood aangetroffen. De politie is naar eigen zeggen een onderzoek naar moord begonnen en zoekt een witte man die mogelijk verantwoordelijk voor het misdrijf zou zijn. De 78-jarige vrouw werd volgens de politie in haar woning in Haytor dood met ernstige verwondingen aan het hoofd gevonden.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten zetten de onderhandelingen met Iran voort, zei de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag in een bericht op Truth Social. Hij benadrukte dat het bestand tussen de twee landen wel voorbij is.
13 uur geleden