Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelenski roept Zwitsers op tegoeden oligarchen te bevriezen

Zelenski roept Zwitsers op tegoeden oligarchen te bevriezen

BERN/KIEV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski heeft zaterdag per video antioorlogsdemonstranten in Zwitserland toegesproken. Hij riep de regering in Bern op de banktegoeden van Russische oligarchen te bevriezen.

"Ook dat is een strijd tegen het kwaad", was de boodschap van Zelenski, terwijl demonstranten voor het Zwitserse parlement zwaaiend met Oekraïense vlaggen hun afschuw uitspraken over de invasie. Een luid applaus klonk toen Zelenski zijn oproep deed over de financiële tegoeden.

President Ignazio Cassis begroette zijn collega vanaf een podium op het Bundesplatz in de hoofdstad. "We zijn onder de indruk van de moed waarmee uw volk vecht voor vrijheid en vrede", zei hij.

Het traditioneel neutrale Zwitserland heeft de sancties van de Europese Unie tegen Rusland grotendeels overgenomen. Maar er zijn rijke Russen die banden met president Vladimir Poetin onderhouden die nog zakendoen in Zwitserland en niet door sancties zijn geraakt.

Zelenski nam in zijn toespraak ook levensmiddelenconcern Nestlé op de korrel, dat zich in tegenstelling tot veel andere multinationals niet uit Rusland heeft teruggetrokken.

Meer uit Buitenland

Israëlische minister Saar breekt met EU-buitenlandchef Kallas

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar zegt alle banden met EU-buitenlandchef Kaja Kallas te verbreken. In een bericht op X schrijft hij dat Kallas zich "al enige tijd geobsedeerd bezighoudt met Israël". Ook zou ze zich "overduidelijk oneerlijk" gedragen tegenover Israël.

20 minuten geleden
VS gaan troepen en bases in Europa heroverwegen

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten gaan de komende zes maanden heroverwegen welke troepen en militaire bases ze in Europa willen houden, zegt defensieminister Pete Hegseth. De evaluatie moet ervoor zorgen dat Europa grotendeels voor zijn eigen verdediging zorgt én dat de VS ongehinderd vanuit Europa kunnen blijven opereren, lichtte Hegseth tijdens een vergadering met NAVO-collega's toe.

1 uur geleden
Zweden, Noorwegen en Canada komen met nieuw steunpakket Oekraïne

BRUSSEL (ANP/RTR) - Zweden, Noorwegen en Canada komen met een nieuw steunpakket voor Oekraïne. Dat zegt de Zweedse minister van Defensie Pål Jonson voorafgaand aan een NAVO-bijeenkomst voor defensieministers in Brussel.

1 uur geleden
Duitsland zendt marineschepen naar Hormuz voor mogelijke missie

BRUSSEL (ANP) - Twee Duitse marinevaartuigen zijn onderweg naar de Straat van Hormuz in voorbereiding op mogelijke inzet in de belangrijke zeestraat. Dat zegt minister van Defensie Boris Pistorius in Brussel, waar de defensieministers van NAVO-lidstaten bijeen zijn. Ze varen volgens hem inmiddels in het Suezkanaal.

1 uur geleden
WMO: opwarming raakt Afrika hard, ook gletsjers bijna verdwenen

ADDIS ABEBA (ANP) - Zeker 13 miljoen mensen in Afrika zijn vorig jaar getroffen door ernstige gevolgen van klimaatverandering, zoals overstromingen en droogte. Volgens de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) van de VN zijn daardoor in totaal meer dan 3000 mensen omgekomen. Door de voortschrijdende opwarming heeft het continent ook nauwelijks nog gletsjers over, meldt de WMO donderdag in een jaarlijks rapport.

1 uur geleden
Engels district kiest parlementslid met mogelijk grote gevolgen

MANCHESTER (ANP) - Een Engels kiesdistrict tussen Manchester en Liverpool kiest donderdag een nieuw parlementslid. De stembureaus zijn open en blijven dat tot 23.00 uur onze tijd. De tussentijdse verkiezing wordt met belangstelling gevolgd vanwege de deelname van Labour-veteraan en burgemeester van Manchester Andy Burnham.

2 uur geleden
Nederland vult gaten in Europese verdediging door afzeggingen VS

BRUSSEL (ANP) - Nederland heeft toegezegd een deel van de gaten in de Europese verdediging te dichten die vallen doordat de Verenigde Staten eerder beloofde hulptroepen hebben ingetrokken. Defensieminister Dilan Yeşilgöz wil niet zeggen of het bijvoorbeeld om vliegtuigen of marineschepen gaat, maar "we zullen alles doen wat van ons gevraagd wordt".

2 uur geleden