
Zelenski roept op tot wereldwijde protesten om één maand oorlog
KIEV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski roept de hele wereld op om donderdag de straat op te gaan vanwege de oorlog met Rusland, die precies een maand geleden begon. In een video die Zelenski woensdagavond online plaatste, vroeg hij in het Engels om "Oekraïne te ondersteunen en voor onze vrijheid te pleiten".
De president vroeg om een wereldwijd protest en riep mensen op "naar hun pleinen en straten te komen. Maak jezelf zichtbaar en laat je horen." Hij zei dat "de wereld deze oorlog moet stoppen." Rusland voert volgens Zelenski niet alleen een strijd tegen Oekraïne, maar "tegen de vrijheid van iedereen in Europa, van iedereen ter wereld".
Dat de oorlog al een maand duurt "breekt zijn hart", aldus Zelenski.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft geen bevel uitgevaardigd om het staakt-het-vuren tijdens Pasen in Oekraïne te verlengen. Dat zei Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov zondag tegen het Russische persbureau TASS.
6 minuten geledenTEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) geeft toe dat er fouten zijn gemaakt toen vorige maand in Gaza vijftien hulpverleners werden gedood. De verantwoordelijke commandant is ontslagen, staat in een verklaring die zondag is vrijgegeven na onderzoek.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is van plan om het ministerie van Buitenlandse Zaken drastisch te hervormen. Dat blijkt volgens The New York Times uit een ontwerpbesluit dat door de krant is ingezien.
2 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - Paus Franciscus is zondag op het balkon verschenen voor de jaarlijkse paaszegen urbi et orbi op het Sint-Pietersplein. Hij begroette het publiek, maar las de zegen vervolgens niet zelf voor. Deze werd wel uit zijn naam voorgelezen.
5 uur geledenROME (ANP) - De Amerikaanse vicepresident J.D. Vance heeft op paaszondag de paus ontmoet, meldt het Vaticaan. Zaterdag had hij al een ontmoeting met de tweede man binnen de kerk, kardinaal Pietro Parolin.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Russische ministerie van Defensie zegt dat Oekraïne het paasbestand dat president Vladimir Poetin heeft afgekondigd meer dan duizend keer heeft geschonden, melden Russische staatsmedia. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stelt dat juist Rusland zijn eigen staakt-het-vuren schendt.
6 uur geledenZHEZKAZGAN (ANP/AFP) - Twee Russen en een Amerikaan zijn na 220 dagen in de ruimte veilig op aarde geland, melden het Russische ruimtevaartagentschap Roscosmos en NASA. De Amerikaan Don Pettit is de oudste actieve NASA-astronaut. Zijn terugkeer viel op zijn zeventigste verjaardag.
7 uur geleden