Zelenski roept op nucleaire dreiging Moskou serieus te nemen
WASHINGTON (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski heeft een interview op de Amerikaanse televisie aangegrepen om de wereld te waarschuwen dat Rusland er niet voor zal terugdeinzen atoombommen in te zetten in zijn land. "Niet alleen ik, de hele wereld, alle landen moeten zich zorgen maken", aldus Zelenski op CNN.
Zelenski reageerde op eerdere opmerkingen van CIA-chef Bill Burns, die zei dat gezien de militaire tegenslagen waarmee de Russen te maken hebben gekregen in Oekraïne niet te lichtzinnig moet worden gedacht over de Russische dreiging met tactische kernwapens.
In een fragment van het vraaggesprek dat zaterdag naar buiten werd gebracht, zei Zelenski in het Engels dat levens van mensen niets waard zijn in Rusland. In de discussie over het gebruik van chemische wapens zei de Oekraïense president dat het beter is daarop voorbereid te zijn dan er bang voor te zijn. "Maar dat is geen kwestie voor Oekraïne alleen, maar voor de hele wereld, denk ik."
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
6 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
11 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
13 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
13 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
14 uur geleden