Zelenski roept op nucleaire dreiging Moskou serieus te nemen
WASHINGTON (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski heeft een interview op de Amerikaanse televisie aangegrepen om de wereld te waarschuwen dat Rusland er niet voor zal terugdeinzen atoombommen in te zetten in zijn land. "Niet alleen ik, de hele wereld, alle landen moeten zich zorgen maken", aldus Zelenski op CNN.
Zelenski reageerde op eerdere opmerkingen van CIA-chef Bill Burns, die zei dat gezien de militaire tegenslagen waarmee de Russen te maken hebben gekregen in Oekraïne niet te lichtzinnig moet worden gedacht over de Russische dreiging met tactische kernwapens.
In een fragment van het vraaggesprek dat zaterdag naar buiten werd gebracht, zei Zelenski in het Engels dat levens van mensen niets waard zijn in Rusland. In de discussie over het gebruik van chemische wapens zei de Oekraïense president dat het beter is daarop voorbereid te zijn dan er bang voor te zijn. "Maar dat is geen kwestie voor Oekraïne alleen, maar voor de hele wereld, denk ik."
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
2 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
2 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
3 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
3 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.
4 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon zijn zaterdag negen paramedici omgekomen. Dat schrijft directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een post op sociale media. Zeven anderen raakten gewond.
5 uur geleden