Zelenski: regio Cherson werd vorige week 258 keer beschoten
KIEV (ANP/RTR) - Dertig plaatsen in de Oekraïense regio Cherson zijn vorige week in totaal 258 keer beschoten door Rusland, meldt president Volodimir Zelenski in een videoboodschap. Er is schade aan onder meer een pompstation dat water leverde aan de stad Mykolajiv, ten noordwesten van Cherson.
Ook is grote schade aan de stroomvoorzieningen, net als in de rest van Oekraïne. Slechts 17 procent van de huishoudens heeft elektriciteit, aldus de regionale gouverneur. Volgens Zelenski is Rusland tot "niets anders in staat dan vernietiging" en zal Oekraïne alle ontstane schade herstellen.
Russische troepen verlieten eerder deze maand de westoever van de rivier de Dnjepr, inclusief de regionale hoofdstad Cherson, maar zijn niet uit de regio vertrokken. Zij hebben nieuwe posities ingenomen aan de andere kant van de rivier en vallen vanaf daar dorpen en steden aan. Volgens Oekraïne hebben de aanvallen aan tientallen burgers het leven gekost.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
2 uur geledenCARDIFF (ANP/AFP) - Labour heeft een groot verlies geleden bij de parlementsverkiezingen in Wales, waar het de politiek ruim een eeuw domineerde. De Senedd komt voor het eerst sinds zijn oprichting in 1999 onder controle te staan van een andere partij. De nationalistische Plaid Cymru is nu de grootste partij van Wales.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
5 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
12 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
13 uur geleden