Zelenski: regio Cherson werd vorige week 258 keer beschoten
KIEV (ANP/RTR) - Dertig plaatsen in de Oekraïense regio Cherson zijn vorige week in totaal 258 keer beschoten door Rusland, meldt president Volodimir Zelenski in een videoboodschap. Er is schade aan onder meer een pompstation dat water leverde aan de stad Mykolajiv, ten noordwesten van Cherson.
Ook is grote schade aan de stroomvoorzieningen, net als in de rest van Oekraïne. Slechts 17 procent van de huishoudens heeft elektriciteit, aldus de regionale gouverneur. Volgens Zelenski is Rusland tot "niets anders in staat dan vernietiging" en zal Oekraïne alle ontstane schade herstellen.
Russische troepen verlieten eerder deze maand de westoever van de rivier de Dnjepr, inclusief de regionale hoofdstad Cherson, maar zijn niet uit de regio vertrokken. Zij hebben nieuwe posities ingenomen aan de andere kant van de rivier en vallen vanaf daar dorpen en steden aan. Volgens Oekraïne hebben de aanvallen aan tientallen burgers het leven gekost.
Meer uit Buitenland
HASHIKAMI (ANP/AFP) - In het noorden van Japan is een tsunamiwaarschuwing uitgegeven na een zware aardbeving. Die had volgens de eerste berichten een kracht van 7.4. Er worden golven verwacht tot drie meter hoog, meldt de Japanse omroep NHK.
42 minuten geledenWISMAR (ANP/DPA) - Bultrug Timmy is op eigen kracht losgekomen voor de Duitse kust. Het dier was de afgelopen weken meermaals gestrand en autoriteiten hadden hun reddingspogingen gestaakt. Zondag werd er nog een particuliere reddingsactie opgestart, maar door het stijgende water wist Timmy maandag toch op eigen kracht los te komen. Volgens het Duitse Bild blijven reddingsdiensten paraat om hem via de Noordzee naar de Atlantische Oceaan te begeleiden.
3 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.
10 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.
10 uur geledenSOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.
11 uur geleden