Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelenski: raketaanval op Odessa is 'Russische barbaarsheid'

Zelenski: raketaanval op Odessa is 'Russische barbaarsheid'

KIEV (ANP/DPA/AFP) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski heeft de Russische raketaanval op Odessa, de belangrijke Oekraïense stad aan de Zwarte Zee, veroordeeld als "duidelijke Russische barbaarsheid". In een videoboodschap zei Zelenski zaterdagavond dat de aanval een nieuwe reden is voor andere landen om Oekraïne wapens te geven "die nodig zijn voor de overwinning".

Volgens het leger van Oekraïne zijn er zaterdag vier kruisraketten afgevuurd op de haven. Twee daarvan zouden "haveninfrastructuur" hebben geraakt, stellen een lokale overheidsfunctionaris en een Oekraïense legereenheid op Telegram. De twee andere raketten zijn volgens het leger neergehaald. Maksim Martsjenko, de gouverneur van de regio, maakte bovendien melding van "een aantal gewonden".

De gemelde aanval volgde een dag na de deals die Rusland en Oekraïne met Turkije en de Verenigde Naties sloten over het hervatten van de graanuitvoer via Oekraïense havens aan de Zwarte Zee en werd internationaal veroordeeld. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken zei in een verklaring dat de aanval "serieuze twijfels creëert over de Russische geloofwaardigheid met betrekking tot de deals." Moskou heeft volgens de Turkse minister van Defensie, Hulusi Akar, ontkend Odessa onder vuur te hebben genomen.

Volgens Zelenski heeft Rusland zich met de raketaanval politiek blootgegeven. "Als iemand in de wereld eerder heeft gezegd dat het nodig is om een ​​dialoog met Rusland te voeren, om zo een wapenstilstand overeen te komen zonder ons grondgebied van de bezetters te bevrijden, dan hebben de raketten van vandaag deze mogelijkheid vernietigd", zei hij.

Meer uit Buitenland

Bultrug Timmy weet op eigen kracht los te komen voor Duitse kust

WISMAR (ANP/DPA) - Bultrug Timmy is op eigen kracht losgekomen voor de Duitse kust. Het dier was de afgelopen weken meermaals gestrand en autoriteiten hadden hun reddingspogingen gestaakt. Zondag werd er nog een particuliere reddingsactie opgestart, maar door het stijgende water wist Timmy maandag toch op eigen kracht los te komen. Volgens het Duitse Bild blijven reddingsdiensten paraat om hem via de Noordzee naar de Atlantische Oceaan te begeleiden.

1 uur geleden
China oefent in westen Stille Oceaan in reactie op Japan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.

3 uur geleden
Doden bij beschieting vermeende drugsboot in Caribisch gebied

WASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.

4 uur geleden
Iran dreigt met vergelding na Amerikaanse aanval op Iraans schip

TEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.

8 uur geleden
Staatsmedia: Iran gaat niet naar onderhandelingen in Pakistan

TEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.

8 uur geleden
Pro-Russische Radev claimt verkiezingsoverwinning in Bulgarije

SOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.

10 uur geleden
Braziliaanse president Lula noemt oorlog tegen Iran waanzin

HANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.

10 uur geleden