Zelenski prijst nieuw sanctiepakket van EU tegen Rusland
KIEV (ANP/DPA) - Volodimir Zelenski heeft het tiende sanctiepakket van de Europese Unie tegen agressor Rusland zaterdagavond geprezen als een belangrijke stap. "Het is krachtig, tegen de militaire industrie en de financiële sector van de terreurstaat en gericht tegen de propagandisten die de Russische samenleving hebben verdronken in leugens en die proberen hun leugens over de hele wereld te verspreiden", zei de Oekraïense president in zijn dagelijkse videoboodschap.
Hij voegde er nog aan toe dat die opzet van het Kremlin gedoemd is te mislukken. Zelenski drong tevens aan op nog meer strafmaatregelen, bijvoorbeeld tegen de nucleaire activiteiten van Moskou. Eerder op de dag had hij via Twitter al laten weten te wachten op concrete "resolute stappen" tegen het staatsconcern Rosatom en de Russische atoomindustrie in het algemeen.
De EU besloot vrijdagavond, na lang onderhandelen, sancties te treffen tegen nog eens 87 personen en 34 organisaties die op de een of andere manier bijdragen aan de Russische oorlog tegen Oekraïne. Daaronder is de Alfa-bank, die geldt als de grootste Russische financiële instelling in privébezit.
Onder anderen regeringsfunctionarissen en hoge ambtenaren zijn op de zwarte lijst gezet wegens betrokkenheid bij de deportatie en gedwongen adoptie van Oekraïense kinderen. Alle gestraften mogen de EU-landen niet meer in en hun eventuele vermogens daar worden bevroren.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP) - Israëlische troepen hebben volgens de Syrische staatstelevisie tien mensen gedood in een dorp in het zuiden van Syrië. Onder de slachtoffers zouden vrouwen en kinderen zijn. De Israëlische krijgsmacht meldt dat zes militairen gewond raakten bij de nachtelijke operatie. Syrië beticht Israël van een oorlogsmisdaad.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische premier Bart De Wever noemt het "fundamenteel fout" als de EU een zogenoemde reparatielening voor Oekraïne doet op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat schrijft hij in een brief aan de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense anticorruptieautoriteiten hebben het kantoor van de stafchef van president Volodymyr Zelensky, Andri Jermak, doorzocht. De diensten willen nog niet zeggen waarom de actie precies plaatsvond en wat er is gevonden. Jermak zegt zijn medewerking te verlenen.
2 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - Door de grote brand in woontorens in Hongkong zijn zeker 128 doden gevallen. De autoriteiten houden rekening met een verdere stijging van het dodental. Er worden nog ongeveer tweehonderd mensen vermist.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán brengt deze vrijdag nog een bezoek aan de Russische president Vladimir Poetin in Moskou. Hij wil praten over de olie- en gasleveringen aan Hongarije en over mogelijke vredesinspanningen voor de oorlog tussen Oekraïne en Rusland.
3 uur geledenSONGKHLA (ANP/AFP/RTR) - Het belangrijkste mortuarium dat de lichamen van slachtoffers van de overstromingen in het zuiden van Thailand ontvangt, is overvol, aldus een vertegenwoordiger van het ziekenhuis in de stad Songkhla. Volgens de autoriteiten zijn er tot nu toe 145 doden gevallen door de overstromingen.
4 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - De brandweer van Hongkong heeft vrijdag de bluswerkzaamheden afgerond in de woontorens die door een brand werden verwoest. Daarbij vielen zeker 94 doden. Het is de ergste brand die de stad in decennia heeft meegemaakt.
5 uur geleden