Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelenski plant ontmoeting met Xi Jinping

Zelenski plant ontmoeting met Xi Jinping

KIEV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski zegt dat hij bezig is met het plannen van een afspraak met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Hij denkt dat de ontmoeting "voordelig zal zijn voor beide landen en voor de veiligheid in de wereld".

Zelenski zei niet waar of wanneer het gesprek zou moeten plaatsvinden. Beijing kwam vrijdag met een vredesvoorstel voor de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Hoewel Kiev die plannen verwerpt, omdat het geen grondgebied wil afstaan aan de Russen, vindt Zelenski het wel positief dat Xi met zijn land bezig is.

De Russische president Vladimir Poetin zei woensdag ook al dat hij een ontmoeting met Xi aan het voorbereiden is. Hij zou hebben afgesproken dat de Chinese president naar Moskou komt, maar wanneer is onbekend. Beijing heeft die afspraak nog niet bevestigd.

Meer uit Buitenland

Vlaamse grensgemeenten bij Frankrijk zijn tegen tolvignet

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Burgemeesters van zuidwestelijke Vlaamse gemeentes die grenzen aan Frankrijk hebben protest aangetekend tegen het tolvignet dat België in 2027 wil invoeren. De achttien burgemeesters van de Westhoek willen dat rekening wordt gehouden met de impact van het vignet voor de grensregio.

9 minuten geleden
Zelensky: definitief toestemming Trump voor huisgemaakte Patriots

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft "definitieve" toestemming gekregen van de Amerikaanse president Donald Trump om in eigen land Patriot-luchtverdedigingsraketten te gaan maken, zegt president Volodymyr Zelensky. Trump wisselt tot dusver enthousiasme en bedenkingen af.

36 minuten geleden
VS willen verder met overleg Rusland-Oekraïne in VAE

KYIV/MOSKOU (ANP/RTR) - Het overleg met Rusland en Oekraïne over het beëindigen van de oorlog wordt binnenkort voortgezet in de Verenigde Arabische Emiraten, als het aan bemiddelaar de Verenigde Staten ligt. De besprekingen zouden niet op politiek niveau worden gevoerd, maar op dat van specialisten, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.

1 uur geleden
Paus Leo reageert op weren media Witte Huis, steunt persvrijheid

PARIJS (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft opnieuw zijn steun uitgesproken voor de persvrijheid. Tijdens zijn vlucht naar Parijs groette hij journalisten en noemde hij berichtgeving "zeer belangrijk". De paus werd gevraagd naar het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om CNN en diverse andere media de toegang tot het Witte Huis te ontzeggen.

1 uur geleden
Rode Kruis waarschuwt voor gevolgen winter bij hulp aan Nepal

KATHMANDU (ANP) - Het Rode Kruis waarschuwt dat de aanstaande winter in Nepal grote gevolgen kan hebben voor de hulpverlening aan de slachtoffers van de grote vloedgolf die vorige maand duizenden huizen verwoestte. Volgens de hulporganisatie is dat een groot probleem voor de duizenden burgers die door de ramp dakloos zijn geworden.

1 uur geleden
Rusland meldt doden na Oekraïense droneaanvallen

MOSKOU (ANP/RTR) - Oekraïne heeft in de nacht van donderdag op vrijdag droneaanvallen uitgevoerd op Rusland en daarbij onder meer een olieraffinaderij en een passagierstrein geraakt, meldden Russische functionarissen. Er zouden twee doden zijn gevallen.

2 uur geleden
Zweedse en Finse straaljagers rukken uit om Russische vliegtuigen

HELSINKI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Zweedse en Finse gevechtsvliegtuigen zijn donderdag uitgerukt om Russische militaire luchtvaartuigen te onderscheppen, meldt de Finse luchtmacht. Die vlogen boven de internationale wateren van de Finse Golf.

2 uur geleden