Zelenski overtuigd dat Oekraïne kandidaat-lid EU wordt
KIEV (ANP) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski is ervan overtuigd dat Oekraïne ergens in de komende weken kandidaat-lid van de Europese Unie zal worden, zei hij in zijn dagelijkse videoboodschap. Kiev hoopt dat het kandidaat-lidmaatschap op de Europese top die later deze maand plaatsvindt toegekend zal worden.
Oekraïne diende vlak na de Russische invasie in het land afgelopen februari een verzoek in tot kandidaat-lidmaatschap.
"Dit is niet alleen een besluit over Oekraïne, maar over het hele Europese project", zei Zelenski. Hij zei ook dat wat de Europese Commissie besluit zal bepalen of de EU een toekomst heeft of niet.
Verschillende landen hebben steun geuit voor Oekraïne's verzoek om kandidaat-lid te worden, maar Nederland en Duitsland hebben zo hun twijfels. Zelenski heeft zijn minister voor Communicatie naar Berlijn gestuurd om te lobbyen voor toetreding.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China zal "absoluut geen" onafhankelijkheid voor Taiwan tolereren. Dat heeft de Chinese president Xi Jinping gezegd tegen de Taiwanese oppositieleider Cheng Li-wun tijdens een zeldzame ontmoeting. Taiwan is volgens Xi "de voornaamste boosdoener in het ondermijnen van de vrede in de Straat van Taiwan". Cheng is naar eigen zeggen in China om de spanningen tussen de twee landen te verminderen.
10 minuten geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De astronauten van de Artemis II-ruimtemissie maken zich klaar voor hun terugkeer naar de aarde. Ze zijn al meer dan halverwege de terugreis en landen naar verwachting in de nacht van vrijdag op zaterdag in zee, voor de kust van San Diego.
1 uur geledenARLINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie is opnieuw teruggefloten in een poging de mediatoegang tot het Pentagon in te perken. Eerder werden pogingen daartoe al gezien als ongrondwettelijk en had een rechter opgedragen enkele journalisten van The New York Times weer een accreditatie te verlenen.
1 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Hiphop-pionier en rapper Afrika Bambaataa is donderdag overleden op 68-jarige leeftijd. Volgens entertainmentwebsite TMZ, die het nieuws als eerste meldde, overleed hij in Philadelphia aan de gevolgen van prostaatkanker. Zijn management heeft zijn overlijden bevestigd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben zich tegen het voorstel van first lady Melania Trump gekeerd om in het Congres onder ede over hun ervaringen te vertellen. Dat meldt de BBC.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
11 uur geleden