Zelenski ontmoet Duda op terugreis naar Oekraïne
WARSCHAU (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski heeft zijn Poolse ambtgenoot Andrzej Duda ontmoet in Polen. Het overleg werd donderdag gehouden op Zelenski's terugreis naar Oekraïne, na een bezoek van de Oekraïense leider aan de Verenigde Staten.
Zelenski maakte het overleg met Duda bekend via Telegram. "We hebben het jaar, dat door de oorlog historische uitdagingen met zich meebracht, samengevat. Ook bespraken we strategische plannen voor de toekomst, bilaterale betrekkingen en interacties op internationaal niveau in 2023", laat hij weten.
In het bericht wordt Duda ook bedankt voor zijn steun aan Oekraïne, dat eind februari werd binnengevallen door Rusland. Zelenski had Oekraïne tijdens de oorlog niet eerder verlaten. Hij ging naar Washington om met onder anderen de Amerikaanse president Joe Biden te praten en het parlement toe te spreken. Tijdens dit bezoek zegden de Amerikanen extra steun toe aan Oekraïne.
Het overleg tussen Zelenski en Duda duurde volgens Polen bijna twee uur. Daarna stak de Oekraïense president de grens naar zijn eigen land over. Polen was vanaf het begin op de hoogte van de reis naar de VS en heeft geholpen bij de organisatie, zei een Poolse functionaris tegen de Poolse nieuwszender TVN24. Deze informatie was vanwege veiligheidsredenen niet eerder gedeeld. Op de heenreis naar de VS vloog Zelenski ook vanuit Polen, waar hij met de trein arriveerde.
Meer uit Buitenland
TEHERAN/GAZA (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Iran gevraagd op te houden met luchtaanvallen op de Arabische buurlanden. Hamas heeft zeer nauwe betrekkingen met de Golfstaat Qatar en is lang door Iran gesteund. Qatar is een van de Golfstaten die Iran aanvalt, waar de VS de grootste luchtmachtbasis in de regio hebben.
1 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag tien ballistische raketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat meldt het Zuid-Koreaanse leger.
3 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.
12 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.
12 uur geledenBEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.
13 uur geleden