Zelenski ontmoet Duda op terugreis naar Oekraïne
WARSCHAU (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski heeft zijn Poolse ambtgenoot Andrzej Duda ontmoet in Polen. Het overleg werd donderdag gehouden op Zelenski's terugreis naar Oekraïne, na een bezoek van de Oekraïense leider aan de Verenigde Staten.
Zelenski maakte het overleg met Duda bekend via Telegram. "We hebben het jaar, dat door de oorlog historische uitdagingen met zich meebracht, samengevat. Ook bespraken we strategische plannen voor de toekomst, bilaterale betrekkingen en interacties op internationaal niveau in 2023", laat hij weten.
In het bericht wordt Duda ook bedankt voor zijn steun aan Oekraïne, dat eind februari werd binnengevallen door Rusland. Zelenski had Oekraïne tijdens de oorlog niet eerder verlaten. Hij ging naar Washington om met onder anderen de Amerikaanse president Joe Biden te praten en het parlement toe te spreken. Tijdens dit bezoek zegden de Amerikanen extra steun toe aan Oekraïne.
Het overleg tussen Zelenski en Duda duurde volgens Polen bijna twee uur. Daarna stak de Oekraïense president de grens naar zijn eigen land over. Polen was vanaf het begin op de hoogte van de reis naar de VS en heeft geholpen bij de organisatie, zei een Poolse functionaris tegen de Poolse nieuwszender TVN24. Deze informatie was vanwege veiligheidsredenen niet eerder gedeeld. Op de heenreis naar de VS vloog Zelenski ook vanuit Polen, waar hij met de trein arriveerde.
Meer uit Buitenland
NONTHABURI (ANP/AFP) - Thaise politieagenten hebben in een voorstad van Bangkok een verdachte tijdens een nieuwjaarsviering overweldigd, terwijl ze vermomd waren als leeuwendansers. De leeuwendans maakt traditioneel deel uit van het Chinees nieuwjaar.
1 uur geledenONDEN (ANP) - De voormalige Britse prins Andrew is opgepakt, meldt de Britse omroep BBC. Andrew Mountbatten-Windsor raakte herhaaldelijk in opspraak door zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse premier Donald Tusk heeft landgenoten in Iran opgeroepen dat land onmiddellijk te verlaten. Hij meent dat er een risico is op een gewapend conflict en dat er al over een paar uur mogelijk geen kans meer is op evacuatievluchten.
1 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP) - Meer dan duizend Kenianen zijn voor Rusland gaan vechten in Oekraïne. Dat komt naar voren in een inlichtingenrapport dat is gepresenteerd aan het Keniaanse parlement.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Een Brits echtpaar heeft in Iran een gevangenisstraf van tien jaar opgelegd gekregen voor spionage, maakte de familie bekend. De Britse regering noemde de uitspraak "afschuwelijk en totaal onverdedigbaar".
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Verenigde Naties hebben beklemtoond dat er in oktober vorig jaar zeer waarschijnlijk volkerenmoord is gepleegd in de Soedanese stad El-Fasher. Doelwit waren leden van niet-Arabische etnische groepen. Een onderzoeksmissie van de VN concludeert dat op de inname van de stad door de Rapid Support Forces (RSF) "drie dagen van absolute gruwelen" volgden. De daders zouden moeten worden berecht, vindt de missie.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De berichtenapp Telegram heeft verklaard geen inbreuken op de encryptie te hebben gevonden. De beschuldiging van de Russische regering dat buitenlandse inlichtingendiensten berichten van Russische soldaten zien, wordt door Telegram van de hand gewezen.
4 uur geleden