Zelenski ontmoet Duda op terugreis naar Oekraïne
WARSCHAU (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski heeft zijn Poolse ambtgenoot Andrzej Duda ontmoet in Polen. Het overleg werd donderdag gehouden op Zelenski's terugreis naar Oekraïne, na een bezoek van de Oekraïense leider aan de Verenigde Staten.
Zelenski maakte het overleg met Duda bekend via Telegram. "We hebben het jaar, dat door de oorlog historische uitdagingen met zich meebracht, samengevat. Ook bespraken we strategische plannen voor de toekomst, bilaterale betrekkingen en interacties op internationaal niveau in 2023", laat hij weten.
In het bericht wordt Duda ook bedankt voor zijn steun aan Oekraïne, dat eind februari werd binnengevallen door Rusland. Zelenski had Oekraïne tijdens de oorlog niet eerder verlaten. Hij ging naar Washington om met onder anderen de Amerikaanse president Joe Biden te praten en het parlement toe te spreken. Tijdens dit bezoek zegden de Amerikanen extra steun toe aan Oekraïne.
Het overleg tussen Zelenski en Duda duurde volgens Polen bijna twee uur. Daarna stak de Oekraïense president de grens naar zijn eigen land over. Polen was vanaf het begin op de hoogte van de reis naar de VS en heeft geholpen bij de organisatie, zei een Poolse functionaris tegen de Poolse nieuwszender TVN24. Deze informatie was vanwege veiligheidsredenen niet eerder gedeeld. Op de heenreis naar de VS vloog Zelenski ook vanuit Polen, waar hij met de trein arriveerde.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag TrumpRx.gov gelanceerd, een website die consumenten toegang moet geven tot goedkopere geneesmiddelen op recept. Het platform vloeit voort uit zijn belofte de hoge medicijnprijzen in de Verenigde Staten te verlagen.
1 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Noorse justitie is een onderzoek begonnen naar vermeende corruptie door een voormalige premier, ex-voorzitter van een Nobelcomité en voormalige chef van de Raad van Europa, Thorbjørn Jagland. Aanleiding tot het onderzoek zijn recent opgedoken contacten van Jagland met de inmiddels overleden Amerikaanse zedendelinquent en investeerder Jeffrey Epstein.
5 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Koning Felipe van Spanje heeft zijn medeleven betuigd aan de slachtoffers van de overstromingen in met name de regio Andalusië. In een speech tijdens een werkbezoek in Madrid zei de vorst dat hij en koningin Letizia bezorgd zijn en aan "de duizenden mensen en gezinnen die deze uren en dagen met angst en onzekerheid beleven" denken.
6 uur geledenTUCSON (ANP) - De FBI heeft "nog geen bewijs" dat de 84-jarige vermiste moeder van de Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie in leven is. Ook is er geen verdere communicatie geweest in verband met de losgeldbrief van de vermeende ontvoering. Tijdens een persconferentie donderdag kondigde de FBI een beloning van 50.000 dollar aan voor informatie over de vermissing van Nancy Guthrie, melden Amerikaanse media.
6 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft om vergeving gevraagd voor misdaden die de staat heeft gepleegd. "We vragen vergiffenis en ook wij moeten vergeven", zei de voorzitter die een broer is van waarnemend president Delcy Rodríguez.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump spreekt zijn steun uit voor Viktor Orbán bij de Hongaarse verkiezingen in april. De banden tussen de regeringen van de VS en Hongarije zijn volgens Trump nooit zo goed geweest als nu.
8 uur geledenABU DHABI (ANP) - De gesprekken tussen Oekraïne, Rusland en de VS waren constructief en worden "in de komende weken" voortgezet, staat in een gezamenlijke verklaring. De statements werden door de Oekraïense onderhandelaar Roestem Oemjerov en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff op X gezet. In Abu Dhabi werd twee dagen gesproken.
9 uur geleden