Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelenski: Oekraïense soldaten in minderheid in Severodonetsk

Zelenski: Oekraïense soldaten in minderheid in Severodonetsk

KIEV (ANP) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski waarschuwt dat de Oekraïense troepen in de belegerde stad Severodonetsk in de minderheid zijn. "We houden stand, maar ze zijn met meer en ze zijn sterker", zei Zelenski tegen journalisten in Kiev over het Russische leger.

Severodonetsk ligt in het oosten van Oekraïne en is de afgelopen tijd het toneel van hevige strijd tussen Russische en Oekraïense soldaten. Het is de administratieve hoofdstad van het Oekraïense deel van Loehansk, dat sinds 2014 deels wordt gecontroleerd door pro-Russische separatisten. Moskou wil door de stad in te nemen controle krijgen over de Donbas-regio.

De burgemeester van de stad liet maandag weten dat het Oekraïense leger genoeg slagkracht heeft om de Russische aanvallen af te slaan. De gouverneur van Loehansk zei maandag dat de Russen zijn teruggedrongen en dat de stad in tweeën is verdeeld. Eerder bezetten de Russen nog 70 procent van Severodonetsk.

Meer uit Buitenland

Australische premier nodigt Israëlische president uit voor bezoek

SYDNEY (ANP) - De Australische premier Anthony Albanese heeft de Israëlische president Isaac Herzog gebeld en hem uitgenodigd om naar Australië te komen, schrijft hij in een bericht op X. Eerder waren Israëlische politici kritisch op Albanese. Zijn regering zou te weinig hebben gedaan om antisemitisme tegen te gaan en daardoor de aanslag op Bondi Beach niet hebben kunnen voorkomen.

26 minuten geleden
Stroomuitval in delen Oekraïne na grootschalige Russische aanval

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Verschillende Oekraïense regio's kampen met stroomuitval nadat Rusland een grootschalige aanval had uitgevoerd met drones en raketten, meldden Oekraïense autoriteiten.

1 uur geleden
Uitzending 60 Minutes na omstreden intrekking toch online te zien

WASHINGTON (ANP/AFP) - Een fragment uit het Amerikaanse nieuwsprogramma 60 Minutes dat afgelopen weekend op het laatste moment niet werd uitgezonden, is toch online te zien, schrijft CNN. Het item gaat over de gevangenis in El Salvador waar de regering van president Donald Trump Venezolaanse migranten naartoe heeft gestuurd.

2 uur geleden
Opnieuw dodelijke aanval door leger VS op vermeende drugsboot

MIAMI (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft opnieuw een dodelijke aanval uitgevoerd op een boot in de oostelijke Stille Oceaan. Dat schrijft Southcom, het centrale commando van het Amerikaanse leger in de regio, op X. Er kwam een man om het leven bij de aanval.

4 uur geleden
Rechter: groep uitgezette Venezolanen moet terugkeren naar VS

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft geoordeeld dat de regering van president Donald Trump moet zorgen voor de terugkeer van ongeveer 137 uitgezette Venezolanen. De vermeende bendeleden werden in maart naar de beruchte CECOT-gevangenis in El Salvador gestuurd.

6 uur geleden
Regering-Trump stelt onderzoek in naar Brown na schietpartij

WASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft een onderzoek aangekondigd naar Brown University na de dodelijke schietpartij eerder deze maand. Het ministerie van Onderwijs gaat onderzoeken of Brown de Clery Act heeft overtreden. De wet uit 1990 verplicht hogescholen en universiteiten die federale financiering ontvangen om bepaalde veiligheids- en beveiligingsprocedures na te leven.

7 uur geleden
Trump wil ingenomen olie voor kust Venezuela verkopen of houden

PALM BEACH (ANP) - "Misschien verkopen we het, misschien houden we het," zei de Amerikaanse president Donald Trump maandag over de olie die de VS recent hebben ingenomen voor de kust van Venezuela. Mogelijk kan de olie worden gebruikt om de strategische reserves van de VS aan te vullen, aldus Trump.

9 uur geleden