Zelenski maant tot spoed bij hulp Oekraïne want tirannie rukt op
DAVOS (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski heeft bondgenoten gemaand met meer spoed zijn land te helpen. Hij waarschuwde dat "tirannie sneller oprukt dan democratieën".
Zelenski deed zijn oproep tijdens een videotoespraak op een internationale bijeenkomst in het Zwitserse Davos. "De tijd die de vrije wereld gebruikt om te denken, wordt door de terroristische staat gebruikt om te doden", zei hij tegen de deelnemers van het World Economic Forum over de agressie van Rusland.
Met de toespraak verhoogde hij de druk op Duitsland om groen licht te geven voor de export van zware Leopard-tanks naar Oekraïne. De Duitse bondskanselier Olaf Scholz, die enkele uren eerder in Davos een speech hield, liet daar niets over los. Wel zei hij Oekraïne te zullen steunen zolang als dat nodig is.
NAVO-baas Jens Stoltenberg maakte kort daarop in Davos duidelijk dat de regering in Kiev zwaardere en modernere wapens kan verwachten, zodat Oekraïne de Russen het hoofd kan bieden. De chef van de westerse militaire alliantie verwees naar een bijeenkomst van westerse bondgenoten vrijdag in Duitsland. "De belangrijkste boodschap daar zal zijn dat er meer en geavanceerdere steun komt, zwaardere wapens en modernere wapens, want dit is een strijd voor onze waarden", zei Stoltenberg.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk blijft nucleair materiaal uit Rusland importeren, ondanks de oorlog die Moskou tegen Oekraïne voert. Dat stelt de Franse tak van milieuorganisatie Greenpeace in een verklaring. Daarmee zouden de Fransen "de Russische economie en indirect ook de oorlogsmachine" voeden.
31 minuten geledenBEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft donderdag tegen de Britse premier Keir Starmer gezegd dat China klaar is voor een langdurig strategisch partnerschap met Groot-Brittannië. Dat blijkt uit een gezamenlijke verklaring na hun ontmoeting in Beijing.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft regeringsbeleid dat gericht was op ongeveer 5600 wettelijk erkende vluchtelingen in Minnesota tijdelijk geblokkeerd. De vluchtelingen wachten op een permanente verblijfsvergunning (greencard).
2 uur geledenNIAMEY (ANP/RTR/AFP) - In de vroege ochtend van donderdag waren twee uur lang aanhoudende schotenwisselingen en luide explosies te horen nabij de internationale luchthaven van Niamey in Niger, aldus getuigen van persbureaus Reuters en AFP. Op X verspreide video's tonen dat de nachtelijke skyline werd verlicht door geweervuur.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Mexico gaat door met het leveren van ruwe olie aan Cuba. President Claudia Sheinbaum beschouwt de olie-export naar Cuba als "humanitaire hulp", zei ze woensdag tegen verslaggevers. "Die hulp gaat door, net als aan andere landen", zei ze.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De omstreden inzet van troepen van de Nationale Garde en mariniers in Amerikaanse steden heeft vorig jaar bijna een half miljard dollar (418 miljoen euro) gekost. Dat becijferde de rekenkamer van het Amerikaanse parlement, de Congressional Budget Office.
7 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - De FBI heeft een huiszoeking gedaan bij een verkiezingskantoor in Fulton County, Georgia. Deze zou verband houden met herhaalde beweringen van de Amerikaanse president Donald Trump over verkiezingsfraude bij de door hem verloren presidentsverkiezingen van 2020.
7 uur geleden