Zelenski maant tot spoed bij hulp Oekraïne want tirannie rukt op
DAVOS (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski heeft bondgenoten gemaand met meer spoed zijn land te helpen. Hij waarschuwde dat "tirannie sneller oprukt dan democratieën".
Zelenski deed zijn oproep tijdens een videotoespraak op een internationale bijeenkomst in het Zwitserse Davos. "De tijd die de vrije wereld gebruikt om te denken, wordt door de terroristische staat gebruikt om te doden", zei hij tegen de deelnemers van het World Economic Forum over de agressie van Rusland.
Met de toespraak verhoogde hij de druk op Duitsland om groen licht te geven voor de export van zware Leopard-tanks naar Oekraïne. De Duitse bondskanselier Olaf Scholz, die enkele uren eerder in Davos een speech hield, liet daar niets over los. Wel zei hij Oekraïne te zullen steunen zolang als dat nodig is.
NAVO-baas Jens Stoltenberg maakte kort daarop in Davos duidelijk dat de regering in Kiev zwaardere en modernere wapens kan verwachten, zodat Oekraïne de Russen het hoofd kan bieden. De chef van de westerse militaire alliantie verwees naar een bijeenkomst van westerse bondgenoten vrijdag in Duitsland. "De belangrijkste boodschap daar zal zijn dat er meer en geavanceerdere steun komt, zwaardere wapens en modernere wapens, want dit is een strijd voor onze waarden", zei Stoltenberg.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - In de Oekraïense hoofdstad Kyiv zitten na een Russische aanval duizenden gebouwen zonder verwarming. Dat meldt burgemeester Vitali Klitsjko, die spreekt over 5635 getroffen panden. Het zou in de meeste gevallen gaan om hoogbouw die eerder deze maand ook al zonder verwarming kwam te zitten door Russische aanvallen.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn sociale media opnieuw een bericht gedeeld dat van NAVO-topman Mark Rutte zou zijn. In de tekst staat dat Rutte zijn mediaoptredens in Davos zal gebruiken om aandacht te vragen voor het werk van Trump in Syrië, Gaza en Oekraïne. Ook stelt de NAVO-topman zich in te zetten om een weg vooruit te vinden rond Groenland.
22 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt een "erg goed" telefoongesprek over Groenland te hebben gehad met NAVO-topman Mark Rutte. "Ik heb ingestemd met een bijeenkomst van de verschillende partijen in Davos, Zwitserland", schrijft Trump op zijn platform Truth Social. "Zoals ik heel duidelijk aan iedereen heb uitgelegd, is Groenland van cruciaal belang voor de nationale en wereldwijde veiligheid. Er is geen weg terug, daar is iedereen het over eens!"
54 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Verschillende Amerikaanse organisaties voor gezondheidszorg zijn naar de rechter gestapt, omdat de aanbevolen lijst voor vaccinaties voor kinderen is ingekort. Dat meldt The Washington Post.
5 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische stad Sydney heeft dinsdag 34 stranden afgesloten voor bezoekers vanwege vier aanvallen door haaien in twee dagen tijd, aldus plaatselijke autoriteiten.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump ondermijnt in toenemende mate de mensenrechten. Daarvoor waarschuwt Amnesty International in een dinsdag verschenen rapport.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering onderzoekt of het wenselijk is om sociale media te verbieden voor jongeren onder de 16 jaar, meldt de BBC.
6 uur geleden