Zelenski kapittelt westers zwijgen na dreiging aanval Moskou
KIEV (ANP) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski heeft kritiek geuit over het uitbleven van reacties van westerse leiders op de Russische aankondiging de Oekraïense wapenindustrie aan te vallen. "Denk aan het gevoel van straffeloosheid van de indringers", zei Zelenski in een video op Telegram. "Ik heb vandaag van geen enkele wereldleider een reactie gehoord... geen woord, alsof de westerse leiders vanavond zijn opgelost."
Rusland wil zijn militaire activiteiten in Oekraïne uitbreiden met aanvallen op de Oekraïense wapenindustrie, zei de Russische minister van Defensie Igor Konasjenkov zondag. "Als onderdeel van de opdracht om Oekraïne te demilitariseren, zullen de troepen de Oekraïense defensie-industrie met precisiewapens bestoken."
Zelenski wijst op de duizenden mensen die in de fabrieken werken, in steden met honderdduizenden mensen in de buurt. "De brutaliteit van de agressor is een duidelijk signaal aan het westen dat de sancties die aan Rusland zijn opgelegd niet voldoende zijn", aldus de president.
Moskou zei Oekraïne vooraf te waarschuwen voor de aanvallen om werknemers in Oekraïense defensiebedrijven de kans te geven zichzelf in veiligheid te brengen. Wanneer de aanval precies zal plaatsvinden, is onduidelijk.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - Israël heeft nieuwe aanvallen gemeld op Iran. Daar wordt volgens de krijgsmacht infrastructuur van het regime bestookt, schrijven Israëlische media als de krant Haaretz.
18 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Er is geen communicatie tussen Teheran en de Verenigde Staten, melden Iraanse persbureaus. Eerder zei de Amerikaanse president Donald Trump dat de VS de afgelopen dagen met Iran in overleg waren getreden. In afwachting van de uitkomsten daarvan zei Trump op Truth Social dat hij had bevolen dat de Amerikanen tot nader order geen Iraanse energie-infrastructuur zullen aanvallen.
49 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie zegt dat de brandstichting bij ambulances van een Joodse organisatie in Londen vooralsnog niet wordt gezien als terroristisch incident. Wel wordt de situatie onderzocht door de terrorismebestrijdingsdienst, "inclusief de specialistische expertise die zij met zich meebrengt, en met alle onderzoeksinvalshoeken open", aldus de autoriteiten tijdens een persconferentie. Van een onlinebericht waarin de aanvallen worden opgeëist, wordt de authenticiteit onderzocht.
52 minuten geledenSINGAPORE (ANP/RTR) - Het stokken van de brandstoftransporten als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten kan Aziatische economieën in het nauw brengen. Dat zegt de minister van Buitenlandse Zaken van Singapore, Vivian Balakrishnan. "De huidige sluiting van de Straat van Hormuz is, goed beschouwd, een Aziatische crisis", aldus de bewindsman.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten pauzeren de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen, in afwachting van lopende gesprekken met Iran. Dat meldt de Amerikaanse president Trump op Truth Social. Hij schrijft dat de VS en Iran de afgelopen twee dagen "zeer goede en productieve" gesprekken hebben gevoerd.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische burger die zondag overleed in de kibboets Misgav Am op de grens met Libanon, kwam om door eigen vuur. Dat zegt het Israëlische leger na het voorval te hebben onderzocht. Dat onderzoek wees uit dat er "ernstige problemen en operationele fouten" zijn gemaakt bij het afvuren van artillerie. Hoewel de aanval was gericht tegen Hezbollah-doelen in de regio, raakten per abuis vijf artilleriegranaten de gemeenschap.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Bij de botsing tussen een passagiersvlucht en een brandweerwagen op de New Yorkse luchthaven LaGuardia zijn zo'n veertig inzittenden gewond geraakt. Dat meldt de transportautoriteit in New York. Van de 41 mensen die werden overgebracht naar het ziekenhuis, liggen er nog altijd negen daar, meldt directeur Kathryn Garcia van de Port Authority of New York.
3 uur geleden