Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelenski: internationale gemeenschap reageert te traag

Zelenski: internationale gemeenschap reageert te traag

KIEV (ANP) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski heeft donderdagavond in zijn dagelijkse toespraak uitgehaald naar de internationale gemeenschap. Volgens Zelenski reageert die te traag op de Russische agressie tegen zijn land. Als voorbeeld noemde hij de tot dusver vergeefse pogingen van de Europese Unie om een zesde sanctiepakket tegen Rusland in te stellen.

"Natuurlijk, ik ben onze vrienden die nieuwe sancties willen dankbaar. Maar wanneer kregen zij die het zesde pakket tegenhouden zoveel macht? Waarom hebben ze nog steeds zoveel te zeggen, ook in intern-Europese aangelegenheden?" De Europese Commissie wil in het zesde sanctiepakket een verbod op de import van Russische olie opnemen. Met name Hongarije, maar ook Slowakije, Tsjechië en Bulgarije verzetten zich daartegen. Het gevolg is volgens Zelenski dat Rusland dagelijks nog bijna een miljard euro verdient aan energieleveranties.

Volgens Zelenski heeft de internationale gemeenschap sinds het begin van de oorlog drie maanden geleden talrijke kansen gehad om Rusland aansprakelijk te stellen en te zeggen "nu krijgt Rusland de volle rekening voor wat het doet tegen Oekraïne, tegen de Europese eenheid en tegen de vrijheid als zodanig."

Zelenski zei ook dat hij donderdag met premier Mark Rutte heeft gesproken over hoe de verdediging van Oekraïne verder kan worden versterkt.

Meer uit Buitenland

Rook bij luchthaven hoofdstad Saudi-Arabië na waarschuwingen

RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Bij de internationale luchthaven van de Saudische hoofdstad Riyad is zaterdag grote rookontwikkeling te zien. Een verslaggever van persbureau AFP meldt dat een brandstoftank met het logo van staatsoliemaatschappij Saudi Aramco in brand staat.

1 uur geleden
NAVO blij met overeenkomst over Groenland

BRUSSEL (ANP) - De NAVO heeft positief gereageerd op de aankondiging dat de Verenigde Staten, Denemarken en Groenland binnenkort een overeenkomst gaan tekenen. "Het Arctisch gebied en de Noord-Atlantische Oceaan zijn essentieel voor onze collectieve veiligheid, en dit akkoord zal bijdragen aan het bevorderen van de veiligheid, stabiliteit en samenwerking in deze cruciale regio", laat een woordvoerster weten.

3 uur geleden
Mogelijke cyberaanval gemeld bij stembureaus in Moskou

MOSKOU (ANP) - Een mogelijke cyberaanval heeft het stemmen in Moskou ontregeld tijdens de Russische parlementsverkiezingen. De problemen met stemmachines konden binnen twintig minuten worden opgelost, claimde het hoofd van de kiescommissie in de stad volgens persbureau TASS.

4 uur geleden
Denemarken: deal over Groenland goed voor veiligheid

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Een bindende overeenkomst over de veiligheid van Groenland kan de veiligheid in het Arctische gebied verder versterken. Dat stelde de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen nadat de Amerikaanse president Trump melding had gemaakt van een verregaande deal over Groenland.

5 uur geleden
Brussel betreurt dat Palestijnse gezanten niet naar VN-top mogen

BRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel betreurt dat Palestijnse gezanten van de Verenigde Staten niet naar de aankomende VN-top in New York mogen. De EU-buitenlanddienst wil graag dat de Amerikaanse autoriteiten terugkomen op dat besluit, zegt een woordvoerder.

5 uur geleden
Betogers vormen menselijke keten rond Kennedy Center

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Betogers hebben in Washington een menselijke keten gevormd rond het Kennedy Center. Aan de actie bij het beroemde culturele centrum deden volgens Amerikaanse media honderden mensen mee.

7 uur geleden
Zelensky bedankt Trump en Congres voor nieuwe sancties Rusland

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor het ondertekenen van een wet die voorziet in sancties tegen Rusland. Trump tekende de wet vrijdag nadat het Huis van Afgevaardigden eerder in de week akkoord was gegaan.

13 uur geleden