Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelenski: ik ben niet benaderd over bezoek van Duitse president

Zelenski: ik ben niet benaderd over bezoek van Duitse president

KIEV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski claimt dat hij niet officieel is benaderd over een bezoek van de president van Duitsland. Zijn Duitse ambtgenoot Frank-Walter Steinmeier zei dinsdag dat de regering in Kiev zijn aanbod om naar Oekraïne af te reizen had afgeslagen.

"We zijn niet officieel benaderd door de Duitse president of het kantoor van de Duitse president voor dit bezoek", zei Zelenski na zijn ontmoeting met de presidenten van Polen en de drie Baltische staten. Steinmeier zou aanvankelijk met de andere staatshoofden meegaan naar Oekraïne. Een adviseur van Zelenski had eerder al ontkend dat een verzoek van Steinmeier was geweigerd.

De vermeende weigering werd door de Duitse bondskanselier Olaf Scholz omschreven als "irritant". Hij is in tegenstelling tot Steinmeier, die een ceremoniële functie vervult, wel uitgenodigd om langs te komen in Kiev. Scholz zei ook veel contact te hebben met Zelenski, maar geen plannen te hebben om zelf naar Oekraïne af te reizen.

Steinmeier was voor zijn presidentschap twee keer minister van Buitenlandse Zaken. Volgens critici voerde hij een te vriendelijk beleid jegens Rusland. Ook toenmalig bondskanselier Angela Merkel wordt ervan beschuldigd te pro-Russisch te zijn geweest. Steinmeier gaf begin april voor het eerst toe dat er fouten zijn gemaakt.

Meer uit Buitenland

Revolutionaire Garde dreigt: vijanden zelfs thuis niet veilig

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."

13 minuten geleden
President Iran: zwijgen niet na aanvallen op school en ziekenhuis

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian verklaart dat zijn land "niet zal zwijgen of voor misdaden zal zwichten", na wat volgens hem Amerikaanse en Israëlische aanvallen waren op een school en ziekenhuis in Iran. Hij roept de internationale gemeenschap op het geweld te veroordelen.

51 minuten geleden
Dodental Israëlische aanvallen op Libanon loopt op

BEIROET (ANP/AFP) - Door de Israëlische aanvallen maandag op Libanon zijn zeker 53 doden gevallen, verklaart de Libanese regering. Het aantal gewonden is opgelopen naar 154.

1 uur geleden
Trump: dit was onze laatste kans om Iraans kernwapen te voorkomen

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was afgelopen weekend "de laatste goede kans" om Iran aan te vallen en te voorkomen dat het land een kernwapen zou ontwikkelen. Hij stelde in een korte update over Iran dat de operatie "ver voor op schema" ligt.

2 uur geleden
Regering Iran roept op tot steunprotesten in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft burgers opgeroepen om maandagavond in Teheran steun te betuigen aan de Islamitische Republiek en hun eer te bewijzen aan leider Ali Khamenei, die afgelopen weekend werd gedood. De oproep werd gedeeld via de staatstelevisie.

2 uur geleden
Rutte belt Erdogan over Iran-conflict en bewaken NAVO-zuidflank

BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte heeft met de Turkse president Recep Tayyip Erdogan gebeld over Iran en de bescherming van de NAVO-grenzen. NAVO-land Turkije grenst aan Iran en vreest dat het de gevolgen ondervindt van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op dat land en de tegenaanvallen die Teheran onderneemt.

2 uur geleden
Qatar schiet twee Iraanse gevechtsvliegtuigen uit de lucht

DOHA (ANP/RTR) - Qatar heeft twee Iraanse gevechtsvliegtuigen uit de lucht geschoten, meldt het Qatarese ministerie van Defensie. Qatar is een van de Golfstaten die sinds zaterdag wordt aangevallen door Iran, omdat het land Amerikaanse militaire bases huisvest.

3 uur geleden