Zelenski: ik ben niet benaderd over bezoek van Duitse president
KIEV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski claimt dat hij niet officieel is benaderd over een bezoek van de president van Duitsland. Zijn Duitse ambtgenoot Frank-Walter Steinmeier zei dinsdag dat de regering in Kiev zijn aanbod om naar Oekraïne af te reizen had afgeslagen.
"We zijn niet officieel benaderd door de Duitse president of het kantoor van de Duitse president voor dit bezoek", zei Zelenski na zijn ontmoeting met de presidenten van Polen en de drie Baltische staten. Steinmeier zou aanvankelijk met de andere staatshoofden meegaan naar Oekraïne. Een adviseur van Zelenski had eerder al ontkend dat een verzoek van Steinmeier was geweigerd.
De vermeende weigering werd door de Duitse bondskanselier Olaf Scholz omschreven als "irritant". Hij is in tegenstelling tot Steinmeier, die een ceremoniële functie vervult, wel uitgenodigd om langs te komen in Kiev. Scholz zei ook veel contact te hebben met Zelenski, maar geen plannen te hebben om zelf naar Oekraïne af te reizen.
Steinmeier was voor zijn presidentschap twee keer minister van Buitenlandse Zaken. Volgens critici voerde hij een te vriendelijk beleid jegens Rusland. Ook toenmalig bondskanselier Angela Merkel wordt ervan beschuldigd te pro-Russisch te zijn geweest. Steinmeier gaf begin april voor het eerst toe dat er fouten zijn gemaakt.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran en het regime zijn een "oorlogsverklaring aan het adres van moslims". Dat zegt president Masoud Pezeshkian op de Iraanse staatstelevisie. Bij die aanvallen werd onder meer de hoogste leider in het land, Ali Khamenei, gedood. Israël claimde zondag voor die precisieaanval verantwoordelijk te zijn.
8 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft online beelden gedeeld van het enteren van een olietanker op de Noordzee. "Een zware klap voor de schaduwvloot", oordeelde hij op X, doelend op de schepen die worden gebruikt om sancties te ontduiken.
10 minuten geledenMUSCAT (ANP) - Een olietanker is op enkele zeemijlen van de haven van de Omaanse stad Khasab in het Midden-Oosten het doelwit geworden van een aanval. Volgens de eerste berichten liepen vier bemanningsleden verwondingen op, meldt het Oman News Agency.
29 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas heeft stilgestaan bij de dood van de hoogste Iraanse leider ayatollah Ali Khamenei. Die kwam om in wat de militante organisatie omschrijft als een "afschuwelijke" aanval van de VS en Israël.
37 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - Israël heeft gezegd dat de eigen luchtmacht de hoogste Iraanse leider heeft gedood. "Ali Khamenei was het doelwit van een nauwkeurige, grootschalige operatie uitgevoerd door de Israëlische luchtmacht, geleid door nauwkeurige inlichtingen van de krijgsmacht", citeert nieuwssite Times of Israel uit een verklaring van de strijdkrachten. "Hij bevond zich in zijn centrale leiderschapscomplex in het hart van Teheran, samen met andere hoge functionarissen."
52 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Israël zegt grootschalig te bombarderen in "het hart van Teheran". Dat meldt het Israëlische leger, dat eraan toevoegt dat de aanvallen gericht zijn tegen "het terroristische regime".
1 uur geledenMUSCAT (ANP/RTR) - Zeker een persoon is gewond geraakt toen drones een haven troffen in Oman. Het slachtoffer is een expat, berichten staatsmedia.
1 uur geleden