Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelenski: ik ben niet benaderd over bezoek van Duitse president

Zelenski: ik ben niet benaderd over bezoek van Duitse president

KIEV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski claimt dat hij niet officieel is benaderd over een bezoek van de president van Duitsland. Zijn Duitse ambtgenoot Frank-Walter Steinmeier zei dinsdag dat de regering in Kiev zijn aanbod om naar Oekraïne af te reizen had afgeslagen.

"We zijn niet officieel benaderd door de Duitse president of het kantoor van de Duitse president voor dit bezoek", zei Zelenski na zijn ontmoeting met de presidenten van Polen en de drie Baltische staten. Steinmeier zou aanvankelijk met de andere staatshoofden meegaan naar Oekraïne. Een adviseur van Zelenski had eerder al ontkend dat een verzoek van Steinmeier was geweigerd.

De vermeende weigering werd door de Duitse bondskanselier Olaf Scholz omschreven als "irritant". Hij is in tegenstelling tot Steinmeier, die een ceremoniële functie vervult, wel uitgenodigd om langs te komen in Kiev. Scholz zei ook veel contact te hebben met Zelenski, maar geen plannen te hebben om zelf naar Oekraïne af te reizen.

Steinmeier was voor zijn presidentschap twee keer minister van Buitenlandse Zaken. Volgens critici voerde hij een te vriendelijk beleid jegens Rusland. Ook toenmalig bondskanselier Angela Merkel wordt ervan beschuldigd te pro-Russisch te zijn geweest. Steinmeier gaf begin april voor het eerst toe dat er fouten zijn gemaakt.

Meer uit Buitenland

'Trump spoorde Zelensky aan tot Russische eisen'

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft Volodymyr Zelensky tijdens een bijeenkomst in het Witte Huis op vrijdag aangespoord de Russische voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te accepteren, schrijft de Financial Times (FT). Trump waarschuwde Zelensky dat Vladimir Poetin Oekraïne zal "vernietigen" als het land niet meewerkt, meldt de krant op basis van ingewijden.

11 minuten geleden
Vliegtuig Emirates glijdt van landingsbaan

HONGKONG (ANP) - Een vrachtvliegtuig van de luchtvaartmaatschappij Emirates is bij een landing in Hongkong maandagochtend van de landingsbaan gegleden, meldt de politie aan de South China Morning Post. Daarbij zou het toestel gedeeltelijk in het water zijn beland. Er is een persoon om het leven gekomen, aldus de Chinese krant.

3 uur geleden
Marokko geeft miljarden extra aan onderwijs en zorg na protesten

RABAT (ANP/RTR) - Marokko gaat in 2026 140 miljard dirham (ruim 13 miljard euro) uitgeven aan gezondheidszorg en onderwijs, meldt het koninklijk paleis zondag. Dat is een stijging van 16 procent vergeleken met dit jaar.

6 uur geleden
FT: Trump spoorde Zelensky aan om Russische eisen te accepteren

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft Volodymyr Zelensky tijdens een bijeenkomst in het Witte Huis op vrijdag aangespoord de Russische voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te accepteren, schrijft de Financial Times (FT). Trump waarschuwde Zelensky dat Vladimir Poetin Oekraïne zal "vernietigen" als het land niet meewerkt, meldt de krant op basis van ingewijden.

6 uur geleden
Trump wil troepen sturen naar San Francisco

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei zondag in een tv-interview dat hij troepen wil sturen naar San Francisco. Trump heeft de Nationale Garde al naar meerdere door Democraten bestuurde steden gestuurd.

8 uur geleden
Israël hervat staakt-het-vuren in Gaza

TEL AVIV (ANP) - Het Israëlische leger heeft het staakt-het-vuren in Gaza hervat, melden de strijdkrachten op X. Israël voerde eerder zondag juist meerdere aanvallen uit op Gaza, nadat Hamas Israëlische troepen zou hebben aangevallen.

8 uur geleden
Dodental door Israëlische aanvallen op Gaza loopt verder op

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Door de Israëlische luchtaanvallen van zondag op Gaza zijn zeker 33 mensen om het leven gekomen, meldt de burgerbeschermingsdienst van Gaza. Israël voerde op meerdere plaatsen in het gebied aanvallen uit. Het Israëlische leger meldt dat zondag twee militairen zijn gesneuveld in de strijd.

9 uur geleden