Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelenski 'gewoon' aanwezig op veiligheidsconferentie in München

Zelenski 'gewoon' aanwezig op veiligheidsconferentie in München

KIEV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski reist ondanks een suggestie van zijn Amerikaanse collega Joe Biden om niet te gaan zaterdag af naar een veiligheidsconferentie in München. Tijdens die driedaagse conferentie staat de crisis in het oosten van Oekraïne bovenaan de agenda.

Volgens de Verenigde Staten is een Russische invasie van Oekraïne ophanden. Moskou spreekt dat echter consequent tegen. In de frontlinie van de door de separatisten gecontroleerde Donbass-regio is het geweld tussen de rebellen en het regeringsleger recent scherp toegenomen.

Biden zei vrijdag dat het mogelijk "niet de slimste keuze" zou zijn voor Zelenski om naar de top in München te gaan, gezien de opgelopen spanningen in zijn land. "Maar het is zijn beslissing", voegde de Amerikaan daar aan toe.

Concrete akkoorden

Het kantoor van Zelenski zei zaterdag dat zijn plannen niet veranderd zijn en dat hij dus fysiek aanwezig is op de veiligheidsconferentie. "Hij verwacht concrete akkoorden over de levering van extra militaire en financiële steun aan ons land", aldus een verklaring namens de Oekraïense president. Volgens hem is de situatie in het oosten van zijn land "nog steeds volledig onder controle". Later op zaterdag keert Zelenski terug naar Kiev.

De vicepresident van de VS, Kamala Harris, overlegt zaterdag met Zelenski over de crisis in zijn land. Ministers van de G7, die grote industriële naties bundelt, houden zaterdag ook tijdens een apart beraad over Oekraïne. Donderdag spreken de leiders van de G7 elkaar over de kwestie.

Meer uit Buitenland

Vijftien doden door zelfmoordaanslag op beveiligingspost Pakistan

DERA ISMAIL KHAN (ANP/AFP/RTR) - Bij een zelfmoordaanslag in het noordwesten van Pakistan zijn zeker vijftien mensen omgekomen. Dat meldt de Pakistaanse strijdmacht. Onder de doden zijn twaalf militairen. De aanval zou direct zijn vergolden door twaalf rebellen te doden.

11 minuten geleden
Jordanië meldt neerhalen raketten en drones uit Iran

AMMAN (ANP/AFP) - Jordanië bevestigt dat het opnieuw te maken heeft gekregen met een grote aanval uit Iran. De Jordaanse krijgsmacht meldt dat het zeven raketten en zes drones heeft onderschept.

34 minuten geleden
Israël: meer inlijving Westoever en meer actie tegen Palestijnen

JERUZALEM/NABLUS (ANP/AFP) - Israël gaat nieuwe nederzettingen van Joodse kolonisten op de bezette Westelijke Jordaanoever vestigen. Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na nieuwe gewelddadigheden.

1 uur geleden
Iraanse rechters en hacker op EU-sanctielijst

BRUSSEL (ANP) - Er komen vijf Iraanse rechters en een hacker op de EU-sanctielijst. Daartoe hebben de EU-lidstaten vrijdag ingestemd.

1 uur geleden
Grote afsplitsing bij Poolse PiS-partij na richtingenstrijd

WARSCHAU (ANP/DPA) - Na een richtingenstrijd binnen de Poolse rechts-populistische PiS-partij is het nu definitief tot een breuk gekomen. Veertig parlementariërs hebben zich afgesplitst van de oppositiepartij, onder wie oud-premier Mateusz Morawiecki.

2 uur geleden
Twee natuurbranden ten westen van Madrid komen samen

ALMOROX (ANP/AFP) - Twee grote natuurbranden, 50 en 65 kilometer ten westen van Madrid, voegen zich volgens de autoriteiten samen tot één grote bosbrand. Deze brand is nog steeds niet onder controle. Dat komt onder meer door de wind, de droge lucht en het droge terrein. Talrijke dorpen zijn in de regio ontruimd uit voorzorg. Ook zijn in plaatsen de bewoners opgedragen thuis te blijven met de ramen dicht.

2 uur geleden
Doden en gewonden bij aanvallen tussen Rusland en Oekraïne

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Bij Russische aanvallen op de regio rond de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn vrijdag tien doden gevallen, meldt president Volodymyr Zelensky. Bij bombardementen op de oostelijke stad Slovjansk vielen daarnaast vijf doden en negen gewonden, zei de gouverneur eerder.

2 uur geleden