Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelenski: Europa is meer dan een uitgaanscentrum voor Russen

Zelenski: Europa is meer dan een uitgaanscentrum voor Russen

KIEV (ANP) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski is blij met de beslissing van de Europese Unie om het lastiger te maken voor Russische toeristen om een visum te krijgen. "Het is vernederend als Europa gezien wordt als een grote boetiek of restaurant", zei hij woensdagavond in zijn dagelijkse videoboodschap.

Volgens Zelenski gaat het tegen alles in waar de EU voor staat als burgers van een land dat "de Europese waarden wil vernietigen" voor hun plezier door de unie kunnen reizen. "Europa is in de eerste plaats een gebied van waarden, niet van primitieve consumptie", aldus de president, die spreekt van "bloed op de bankbiljetten".

De EU besloot woensdag een overeenkomst uit 2007 die de visumaanvraag voor Russen vergemakkelijkte volledig op te zeggen. Voor een deel van de Russen, bijvoorbeeld leden van officiële delegaties en belangrijke zakenmensen, was de versoepeling al ongedaan gemaakt na de Russische invasie van Oekraïne.

Sinds de Russische inval zijn meer dan een miljoen Russen de landgrens overgestoken naar Finland en de Baltische staten. Ze gebruiken die EU-lidstaten vaak als tussenstation op doorreis naar de Rivièra of de winkelstraten van Milaan, omdat vliegtuigen uit Rusland niet meer welkom zijn in de EU.

Meer uit Buitenland

Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un opent partijcongres

PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Koreaans leider Kim Jong-un heeft het negende congres van de regerende Arbeiderspartij geopend tijdens een grote ceremonie in Pyongyang, meldt het staatspersagentschap KCNA.

34 minuten geleden
Suriname waarschuwt voor deepfakes van president Simons

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.

3 uur geleden
Belarus: we kregen geen visa om bij vredesraadbijeenkomst te zijn

MINSK (ANP) - Belarus kreeg niet tijdig de benodigde visa om donderdag bij de bijeenkomst van Donald Trumps Vredesraad in Washington te zijn. Dat schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land op X. Onder meer de minister van dat departement, Maxim Ryzhenkov, zou aanwezig zijn.

4 uur geleden
Kritisch rapport NASA over gestrande astronauten met Starliner

WASHINGTON (ANP/AFP) - NASA heeft een kritisch rapport gepubliceerd over de mislukte ruimtemissie met de Boeing Starliner in 2024, waarbij twee astronauten in de ruimte vastkwamen te zitten. Zij moesten hierdoor ruim negen maanden op ruimtestation ISS doorbrengen.

4 uur geleden
Trump vindt arrestatie voormalige prins Andrew 'triest'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt de arrestatie van de voormalige Britse prins Andrew "triest". Dat zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One.

4 uur geleden
Trump krijgt week om claims te weerleggen in IRS-miljardenzaak

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump krijgt van de rechter een week de tijd om te reageren op het verwijt dat in de rechtszaak die hij aanspande tegen de belastingdienst IRS sprake is van belangenverstrengeling.

5 uur geleden
Britse ex-prins Andrew verlaat politiebureau

LONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor heeft het politiebureau weer verlaten, melden journalisten ter plekke. De politie van Thames Valley bevestigt tegenover de BBC dat hij is vrijgelaten, maar dat het onderzoek nog loopt.

5 uur geleden