Zelenski en Biden bespreken volgende stappen in oorlog Oekraïne
KIEV/WASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski heeft donderdag telefonisch contact gehad met de Amerikaanse president Joe Biden over de Russische invasie. Volgens Zelenski is er overleg gevoerd over de volgende stappen "op weg naar overwinning" en het verantwoordelijk houden van Moskou voor oorlogsmisdaden.
Biden herhaalde zijn steun aan Oekraïne en Zelenski reageerde daar dankbaar op. Naast sancties tegen Rusland helpen de Verenigde Staten Oekraïne door onder meer wapens en munitie te sturen. De VS hebben dit jaar ruim 13,5 miljard dollar (13,5 miljard euro) aan hulp toegezegd. Het grootste wapenpakket ter waarde van bijna 3 miljard dollar werd woensdag op de Oekraïense onafhankelijkheidsdag aangekondigd en is voor de langere termijn.
De regering-Biden wil volgens The Wall Street Journal de militaire steun aan Oekraïne in de komende weken een naam geven, wat eerder ook werd gedaan bij de missies in Irak en Afghanistan. De Amerikaanse krant meldt verder dat een generaal wordt aangewezen om de trainingen van en assistentie voor Oekraïners te leiden.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse politie heeft de voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.
1 uur geledenSEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.
2 uur geledenMOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.
2 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een promotie gekregen tijdens een zeldzaam partijcongres, melden staatsmedia dinsdag.
2 uur geledenRAQQA (ANP) - Vier Syrische veiligheidsfunctionarissen zijn maandag gedood in een aanval op een checkpoint ten westen van de stad Raqqa. Volgens het Syrische staatspersbureau zitten strijders van Islamitische Staat (IS) achter de aanval, al heeft de terreurbeweging de aanval nog niet opgeëist.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Een groot aantal landen heeft zich uitgesproken tegen recente stappen van Israël om de controle over de Westelijke Jordaanoever te vergroten. In een gezamenlijke verklaring bestempelden de buitenlandministers van bijna twintig landen, waaronder een groot aantal Europese landen, deze stappen als "pogingen om het gebied te annexeren en de Palestijnse staat te ondermijnen".
7 uur geleden