Zelenski en Biden bespreken volgende stappen in oorlog Oekraïne
KIEV/WASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski heeft donderdag telefonisch contact gehad met de Amerikaanse president Joe Biden over de Russische invasie. Volgens Zelenski is er overleg gevoerd over de volgende stappen "op weg naar overwinning" en het verantwoordelijk houden van Moskou voor oorlogsmisdaden.
Biden herhaalde zijn steun aan Oekraïne en Zelenski reageerde daar dankbaar op. Naast sancties tegen Rusland helpen de Verenigde Staten Oekraïne door onder meer wapens en munitie te sturen. De VS hebben dit jaar ruim 13,5 miljard dollar (13,5 miljard euro) aan hulp toegezegd. Het grootste wapenpakket ter waarde van bijna 3 miljard dollar werd woensdag op de Oekraïense onafhankelijkheidsdag aangekondigd en is voor de langere termijn.
De regering-Biden wil volgens The Wall Street Journal de militaire steun aan Oekraïne in de komende weken een naam geven, wat eerder ook werd gedaan bij de missies in Irak en Afghanistan. De Amerikaanse krant meldt verder dat een generaal wordt aangewezen om de trainingen van en assistentie voor Oekraïners te leiden.
Meer uit Buitenland
BUGGENHOUT (ANP) - Twee van de vijf kinderen die dinsdag zwaargewond raakten bij het ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in België, kunnen mogelijk binnenkort het ziekenhuis verlaten. Dat zegt de directrice van de school waar de kinderen op zitten tegen VRT Nieuws. "Maar helaas zijn er nog drie leerlingen die nog heel ernstig gewond zijn en die nog veel zorgen nodig hebben."
1 uur geledenVIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vijf van de zeven mensen gevonden die een week geleden vast kwamen te zitten in een overstroomde grot. De Laotianen waren op zoek naar goud.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - In de Londense wijk Golders Green is een grote brand uitgebroken. Volgens Britse media gaat het om een brand bij een supermarkt die koosjere levensmiddelen verkoopt. Het is nog niet duidelijk waardoor de brand is ontstaan, melden de autoriteiten. In de wijk werd de afgelopen tijd meerdere keren brand gesticht op locaties met een link met de Joodse gemeenschap.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie neemt nieuwe maatregelen om de humanitaire hulp van de EU te verbeteren en te versterken. "De EU zal een betrouwbare en principiële donor blijven in een wereldwijd hulpsysteem dat onder zware druk staat", stelt de Commissie. Met name de VS hebben "drastisch bezuinigd" op humanitaire hulp, stelt ze, terwijl "de humanitaire noden groter dan ooit zijn".
2 uur geledenVERDEN (ANP/DPA) - Een voormalige terroriste van de Rote Armee Fraktion, Daniela Klette, is in het Noord-Duitse Verden tot dertien jaar gevangenisstraf veroordeeld voor zes gewelddadige roofovervallen tussen 1999 en 2016. De extreemlinkse RAF hield op te bestaan in 1998 en Klette was ondergedoken.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - Het Hongaarse parlement heeft gestemd voor het ongedaan maken van de terugtrekking van het land uit het Internationaal Strafhof (ICC). De terugtrekking werd in gang gezet door voormalig premier Viktor Orbán, maar zijn opvolger Péter Magyar liet eerder al weten die terug te willen draaien.
3 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft een quarantaine van 21 dagen verplicht gesteld voor reizigers uit de Democratische Republiek Congo en Oeganda naar aanleiding van de uitbraak van het ebolavirus. De uitbraak in het oosten werd half mei in de hoofdstad van Congo, Kinshasa, gemeld en in naburig Oeganda zijn ook gevallen bekend.
3 uur geleden