Zelenski en Biden bespreken volgende stappen in oorlog Oekraïne
KIEV/WASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski heeft donderdag telefonisch contact gehad met de Amerikaanse president Joe Biden over de Russische invasie. Volgens Zelenski is er overleg gevoerd over de volgende stappen "op weg naar overwinning" en het verantwoordelijk houden van Moskou voor oorlogsmisdaden.
Biden herhaalde zijn steun aan Oekraïne en Zelenski reageerde daar dankbaar op. Naast sancties tegen Rusland helpen de Verenigde Staten Oekraïne door onder meer wapens en munitie te sturen. De VS hebben dit jaar ruim 13,5 miljard dollar (13,5 miljard euro) aan hulp toegezegd. Het grootste wapenpakket ter waarde van bijna 3 miljard dollar werd woensdag op de Oekraïense onafhankelijkheidsdag aangekondigd en is voor de langere termijn.
De regering-Biden wil volgens The Wall Street Journal de militaire steun aan Oekraïne in de komende weken een naam geven, wat eerder ook werd gedaan bij de missies in Irak en Afghanistan. De Amerikaanse krant meldt verder dat een generaal wordt aangewezen om de trainingen van en assistentie voor Oekraïners te leiden.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.
1 uur geledenCHANGSHA (ANP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese stad Changsha zijn 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
2 uur geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
2 uur geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
3 uur geledenKINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.
5 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
8 uur geleden