Zelenski brengt bezoek aan frontlinie, reikt medailles uit
KIEV (ANP/BLOOMBERG) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski heeft vrijdag de hoofdstad Kiev verlaten voor een bezoek aan frontlinieposities van de strijdkrachten van zijn land. Hij sprak met militairen en reikte onderscheidingen uit.
Officieren hebben de 44-jarige leider in zijn geboortestad Krivi Rih in de centrale regio Dnipropetrovsk bijgepraat over de militaire stand van zaken, en het wel en wee van de stad, zoals de aanwezigheid van voedsel en medische benodigdheden. De frontlinie ligt op ongeveer 35 kilometer van de industriestad.
In een eerdere fase van de oorlog bezocht Zelenski de steden Charkov en Mykolajiv.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft opnieuw een dodelijke aanval uitgevoerd op een boot in de oostelijke Stille Oceaan. Dat schrijft Southcom, het centrale commando van het Amerikaanse leger in de regio, op X. Er kwam een man om het leven bij de aanval.
42 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft geoordeeld dat de regering van president Donald Trump moet zorgen voor de terugkeer van ongeveer 137 uitgezette Venezolanen. De vermeende bendeleden werden in maart naar de beruchte CECOT-gevangenis in El Salvador gestuurd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft een onderzoek aangekondigd naar Brown University na de dodelijke schietpartij eerder deze maand. Het ministerie van Onderwijs gaat onderzoeken of Brown de Clery Act heeft overtreden. De wet uit 1990 verplicht hogescholen en universiteiten die federale financiering ontvangen om bepaalde veiligheids- en beveiligingsprocedures na te leven.
3 uur geledenPALM BEACH (ANP) - "Misschien verkopen we het, misschien houden we het," zei de Amerikaanse president Donald Trump maandag over de olie die de VS recent hebben ingenomen voor de kust van Venezuela. Mogelijk kan de olie worden gebruikt om de strategische reserves van de VS aan te vullen, aldus Trump.
5 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP) - De Verenigde Staten gaan zeker twee nieuwe slagschepen bouwen. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump maandag aan bij een persconferentie in Mar-a-Lago met defensieminister Pete Hegseth. Uiteindelijk moeten er tussen de 20 en 25 nieuwe schepen worden gebouwd, zei Trump.
6 uur geledenPALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat de Verenigde Staten Groenland "moeten hebben". Niet vanwege kritieke mineralen, maar om redenen van nationale veiligheid, aldus Trump.
6 uur geledenALEPPO (ANP/AFP/DPA) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen door nieuw geweld in Syrië. Troepen van de nieuwe regering raakten in conflict met strijders van de door Koerden aangestuurde SDF-militie. Beide partijen hebben hun troepen opdracht gegeven de strijd te staken.
8 uur geleden