Zelenski blijft in Kiev
KIEV (ANP) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski blijft in Kiev, zegt hij in een nieuwe video die hij via Telegram heeft verspreid. Hij verklaarde dat hij zich niet ergens zou verschuilen en dat hij niet bang is.
"Vandaag is de twaalfde nacht van onze strijd", zei Zelenski, "we zijn hier allemaal op onze plek, iedereen is aan het werk. Iedereen is waar hij moet zijn. Ik ben in Kiev, mijn team is bij me."
Zelenski zei ook de vredesonderhandelingen met Rusland door te zetten. "We zijn realistisch. Dat is waarom we blijven praten. We zullen blijven aandringen op onderhandelingen tot we onze mensen kunnen vertellen dat we een weg naar de vrede gevonden hebben."
Oekraïne heeft ondertussen soldaten uit het eigen leger die in onder meer Kosovo, Congo en Ivoorkust op missie waren teruggeroepen om het eigen land te verdedigen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De EU-kopstukken António Costa en Ursula von der Leyen hebben het akkoord tussen Iran en de Verenigde Staten verwelkomd. De voorzitters van de Europese Commissie en van de regeringsleiders schrijven op X uit te kijken naar een einde aan de oorlog en de heropening van de Straat van Hormuz.
29 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn tachtigste verjaardag gevierd met een aantal bloedige kooigevechten op het gazon van het Witte Huis. Samen met duizenden toeschouwers keek hij toe hoe de UFC-vechters elkaar te lijf gingen.
52 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Het dodental na Russische luchtaanvallen op Oekraïne is opgelopen naar zeker negen, melden de Oekraïense autoriteiten. In de hoofdstad Kyiv is schade ontstaan aan een kloostercomplex, waaronder de kathedraal die daar deel van uitmaakt.
2 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - Het gezicht en de voorzitter van de Argentijnse actiegroep Moeders van het Plaza de Mayo, Taty Almeida, is zondag overleden. Dat heeft de organisatie zelf bekendgemaakt.
4 uur geledenMOSKOU (ANP) - Bij een Oekraïense droneaanval op de Russische stad Toela zijn drie mensen omgekomen en zijn drie gewonden gevallen. Dat meldt de regionale gouverneur, Dmitri Milyayev, in een Telegram-bericht.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Bij diverse luchtaanvallen door Rusland op Oekraïne zijn zeker vijf mensen gedood. Ook vielen op diverse plaatsen gewonden. Dat melden de Oekraïense autoriteiten in de nacht van zondag op maandag.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Duitsland en Italië hebben gezegd dat zij bereid zijn de sancties tegen Iran op te heffen. Dat schrijven de leiders van de vier landen in een gezamenlijke verklaring.
7 uur geleden