Zelenski blijft in Kiev
KIEV (ANP) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski blijft in Kiev, zegt hij in een nieuwe video die hij via Telegram heeft verspreid. Hij verklaarde dat hij zich niet ergens zou verschuilen en dat hij niet bang is.
"Vandaag is de twaalfde nacht van onze strijd", zei Zelenski, "we zijn hier allemaal op onze plek, iedereen is aan het werk. Iedereen is waar hij moet zijn. Ik ben in Kiev, mijn team is bij me."
Zelenski zei ook de vredesonderhandelingen met Rusland door te zetten. "We zijn realistisch. Dat is waarom we blijven praten. We zullen blijven aandringen op onderhandelingen tot we onze mensen kunnen vertellen dat we een weg naar de vrede gevonden hebben."
Oekraïne heeft ondertussen soldaten uit het eigen leger die in onder meer Kosovo, Congo en Ivoorkust op missie waren teruggeroepen om het eigen land te verdedigen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt een geplande aanval op Iran voorlopig af te blazen, omdat Teheran en andere landen in het Midden-Oosten de Verenigde Staten zouden hebben gevraagd daarmee te wachten in afwachting van een akkoord. Dat schrijft Trump op Truth Social.
50 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op de Gazastrook zijn zaterdag volgens de autoriteiten in Gaza zeker zeven mensen om het leven gekomen. De aanvallen vonden plaats twee dagen nadat Hamas had aangekondigd te hebben ingestemd met een voorstel dat onder meer voorziet in de ontwapening van de beweging en een geleidelijke terugtrekking van Israëlische militairen uit de Gazastrook.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Bij een explosie in een restaurant in Moskou zijn zeker drie mensen omgekomen. Dat melden Russische persbureaus op gezag van de politie. Ook raakten zeker 21 mensen gewond. De explosie vond plaats bij het restaurant Balzi Rossi, aan de rand van het centrum van de Russische hoofdstad.
4 uur geledenNAZCA (ANP/AFP/RTR) - In Peru is een vliegtuig met toeristen gecrasht. De autoriteiten gaan ervan uit dat alle dertien inzittenden zijn omgekomen. Onder hen waren elf Europese toeristen. Tot nog toe zijn vier lichamen geborgen.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Bij een explosie in een restaurant in Moskou zijn zeker drie mensen omgekomen. Dat melden Russische persbureaus op gezag van de politie. Ook raakten zeker 21 mensen gewond. De explosie vond plaats bij het restaurant Balzi Rossi, aan de rand van het centrum van de Russische hoofdstad.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - De natuurbranden die Frankrijk al dagen teisteren, zijn "over het algemeen" onder controle. Dat zegt premier Sébastien Lecornu in een interview met de Franse krant La Tribune Dimanche. Volgens Lecornu heeft een combinatie van hard werk door hulpdiensten, veranderende weersomstandigheden en het continu monitoren van de brand geleid tot de huidige situatie.
8 uur geledenNABATIEH (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) zegt drie leden van Hezbollah te hebben gedood in het zuiden van Libanon. Dat zou zijn gebeurd bij de heuvel Ali al-Taher, in de buurt van de zuidelijke stad Nabatieh. Eén Israëlische militair raakte gewond, zegt de IDF.
9 uur geleden