Zelenski blijft aandringen op gevechtsvliegtuigen voor Oekraïne
KIEV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski blijft bij westerse landen aandringen op de levering van straaljagers door Polen. Dat land bood aan via een Amerikaanse luchtmachtbasis in Duitsland een vloot MiG-29-straaljagers naar Oekraïne te sturen, maar de Verenigde Staten zien dat niet zitten.
Het Pentagon heeft het Poolse plan als "niet houdbaar" omschreven en gezegd dat het vooruitzicht dat jets vanaf een NAVO-basis naar Oekraïne vertrekken leidt tot "ernstige zorgen voor de hele alliantie". Polen wil nog steeds dat er toestellen worden geleverd en stelt nu dat de hele NAVO een besluit moet nemen.
Zelenski wil dat er snel een besluit wordt genomen en zegt via de media de discussie tussen de VS en Polen over het Poolse voorstel mee te krijgen. "We hebben geen tijd voor de media, al deze signalen. Dit is niet pingpong, dit zijn mensenlevens", aldus de president in een video. "We vragen jullie nogmaals om zo snel mogelijk te beslissen. Stuur ons vliegtuigen."
Meer uit Buitenland
MOGADISHU (ANP/AFP) - De Somalische president Hassan Sheikh Mohamud ziet de Israëlische erkenning van Somaliland als een "bedreiging van de veiligheid en stabiliteit in de wereld en de regio". Het gebied scheidde zich in 1991 af van Somalië en wordt door geen enkel ander land erkend als onafhankelijk.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky doet Kyiv er alles aan om de oorlog met Rusland te beëindigen, maar hangt het bereiken van vrede uiteindelijk af van zijn bondgenoten.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - In Zweden zijn drie doden gevallen door een storm die dit weekend meerdere landen in Noord-Europa trof. De storm veroorzaakte zware windstoten, omvallende bomen, verkeershinder en stroomuitval.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Bijna 750.000 huishoudens in het Oekraïense Kyiv hebben weer stroom, nadat hun elektriciteit was uitgevallen door Russische aanvallen. Ook in de regio rondom de hoofdstad zijn reparaties uitgevoerd aan het beschadigde elektriciteitsnetwerk, maar niet iedereen heeft weer stroom.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Actrice Brigitte Bardot is op 91-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de Fondation Brigitte Bardot zondag bekendgemaakt. De Française stelde onlangs haar fans nog gerust, nadat ze voor de tweede keer in korte tijd in het ziekenhuis was opgenomen.
5 uur geledenNAYPYIDAW (ANP/AFP) - De Verenigde Naties zeggen dat Myanmar verkiezingen nodig heeft die onder meer "vrij" en "geloofwaardig" zijn. In het land worden nu voor het eerst parlementsverkiezingen gehouden sinds de militaire coup in 2021. Critici spreken van schijnverkiezingen.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Europese troepen in Oekraïne zouden een legitiem doelwit zijn om aan te vallen. Dat zegt de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov in een interview met het Russische persbureau TASS.
8 uur geleden