Zelenski blijft aandringen op gevechtsvliegtuigen voor Oekraïne
KIEV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski blijft bij westerse landen aandringen op de levering van straaljagers door Polen. Dat land bood aan via een Amerikaanse luchtmachtbasis in Duitsland een vloot MiG-29-straaljagers naar Oekraïne te sturen, maar de Verenigde Staten zien dat niet zitten.
Het Pentagon heeft het Poolse plan als "niet houdbaar" omschreven en gezegd dat het vooruitzicht dat jets vanaf een NAVO-basis naar Oekraïne vertrekken leidt tot "ernstige zorgen voor de hele alliantie". Polen wil nog steeds dat er toestellen worden geleverd en stelt nu dat de hele NAVO een besluit moet nemen.
Zelenski wil dat er snel een besluit wordt genomen en zegt via de media de discussie tussen de VS en Polen over het Poolse voorstel mee te krijgen. "We hebben geen tijd voor de media, al deze signalen. Dit is niet pingpong, dit zijn mensenlevens", aldus de president in een video. "We vragen jullie nogmaals om zo snel mogelijk te beslissen. Stuur ons vliegtuigen."
Meer uit Buitenland
PRISTINA (ANP/AFP) - Het Kosovaarse parlement heeft de nationalist Albin Kurti opnieuw benoemd tot premier. Daarmee komt een einde aan een politieke impasse in het land, die al een jaar duurde.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag in zijn gesprek met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu geen concrete afspraken gemaakt, schrijft hij op zijn Truth Social. "Behalve dat ik erop heb aangedrongen dat de onderhandelingen met Iran worden voortgezet, om te zien of er een akkoord kan worden gesloten."
7 uur geledenTUMBLER RIDGE (ANP) - Het dodental van de schietpartij in Canada is bijgesteld naar negen, inclusief de vermoedelijke schutter. De politie meldde eerder dat ook een tiende persoon was bezweken aan haar zware verwondingen, maar dat is toch niet het geval. Zij is met een helikopter naar het ziekenhuis gebracht en wordt nog behandeld.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur James Van Der Beek is overleden, melden Amerikaanse media woensdag. De acteur, vooral bekend van zijn rol als Dawson Leery in de serie Dawson's Creek, was 48 jaar. Van Der Beek leed al langere tijd aan darmkanker.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank doet op 7 juli uitspraak in het hoger beroep van Marine Le Pen. De radicaal-rechtse politica is veroordeeld voor gesjoemel met EU-geld en mag daarom niet deelnemen aan de presidentsverkiezingen in 2027.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De nieuwe Noordpoolmissie Arctic Sentry komt tegemoet aan de afspraak met de Amerikaanse president Donald Trump om het poolgebied gezamenlijk te beschermen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Maar hij wijst erop dat de Verenigde Staten meer wensen hebben en daarover nog met Denemarken en Groenland onderhandelen.
11 uur geledenOTTAWA (ANP) - In Canada is geschokt gereageerd op een dodelijke schietpartij op een school. Vlaggen bij overheidsgebouwen hangen komende week halfstok, meldde een geëmotioneerde premier Mark Carney volgens omroep CBC.
11 uur geleden