Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelenski: blijf weg van militaire faciliteiten in bezet gebied

Zelenski: blijf weg van militaire faciliteiten in bezet gebied

KIEV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oekraïners in door Rusland bezet gebied zouden zo veel mogelijk uit de buurt moeten blijven van militaire faciliteiten. De Oekraïense president Volodimir Zelenski riep zijn landgenoten daartoe op en noemde daarbij ook de mensen op de Krim. Op dit door Rusland geannexeerde schiereiland waren dinsdag explosies en een brand, onder meer bij een Russisch munitiedepot.

Zelenski hoopt het aantal burgerdoden te kunnen beperken als mensen de plekken mijden die van militair belang zijn. "Hoe minder kansen de bezetters krijgen om kwaad te doen en Oekraïners te doden, des te sneller kunnen we deze oorlog beëindigen en ons land bevrijden."

Volgens Rusland waren de ontploffingen dinsdag het gevolg van Oekraïense sabotage. Vorige week waren er ook al meerdere explosies op een militair vliegveld op de Krim, vermoedelijk door een Oekraïense raketaanval. Volgens het Russische ministerie van Defensie zou toen munitie per ongeluk zijn ontploft.

Zelenski heeft niet bevestigd dat het Oekraïense leger verantwoordelijk is voor de twee incidenten, maar bestuurders hebben gesuggereerd dat de strategie nu is om de Russische militaire aanvoerlijnen te vernietigen. Zelenski's stafchef Andriy Yermak had het op Twitter over "demilitarisatie", verwijzend naar Ruslands argument om de invasie in Oekraïne te beginnen. Door de aanval van dinsdag lag een groot deel van het treinverkeer op de Krim stil. Het schiereiland is een belangrijke route voor de bevoorrading van de zuidelijke Russische troepen.

Meer uit Buitenland

Geheime NAVO-map Zweedse premier gevonden op vliegveldtoilet

STOCKHOLM (ANP) - Een medewerker van de Zweedse premier heeft een map met geheime NAVO-stukken laten slingeren op de nationale luchthaven. De papieren werden op een wc gevonden door een schoonmaker, bevestigt de regering.

30 minuten geleden
Doden door aanval op ziekenhuis in Khan Younis

KHAN YOUNIS (ANP/RTR/AFP) - Een aanval op het Nasser-ziekenhuis in Khan Younis heeft zeker vijftien mensen het leven gekost, melden de Palestijnse gezondheidsfunctionarissen. Onder de doden zijn vier journalisten.

1 uur geleden
Bangladesh: kunnen niet meer middelen vrijmaken voor Rohingya

DHAKA (ANP/RTR) - Bangladesh kan niet nog meer middelen vrijmaken om de grote groep Rohingya-vluchtelingen in het land te ondersteunen. Met die waarschuwing kwam leider Muhammad Yunus, die de internationale gemeenschap vroeg om een routekaart voor de terugkeer van de vluchtelingen.

2 uur geleden
Chicago verzet zich tegen komst Nationale Garde

CHICAGO (ANP) - De burgemeester van Chicago zit niet te wachten op de inzet van de Nationale Garde in zijn stad. "Dat is niet de taak van onze krijgsmacht. De moedige mannen en vrouwen die zich hebben aangemeld om ons land te dienen, hebben zich niet aangemeld om Amerikaanse steden te bezetten", zei de Democraat Brandon Johnson tegen NBC News.

3 uur geleden
Schroefwormparasiet aangetroffen bij persoon in Verenigde Staten

ANNAPOLIS (ANP/RTR) - In de Verenigde Staten is voor het eerst een besmetting met de schroefwormparasiet bij een mens vastgesteld. Dat gebeurde bij een persoon die van Guatemala naar de Verenigde Staten was gereisd, aldus vier bronnen die bekend zijn met de situatie. De persoon in kwestie is behandeld in de staat Maryland.

6 uur geleden
Nationale Garde in Washington draagt vanaf zondagavond wapens

WASHINGTON (ANP) - De Nationale Garde die in de Amerikaanse hoofdstad Washington patrouilleert, draagt vanaf zondagavond wapens. Dat melden onder andere de zender ABC News en Reuters op basis van anonieme bronnen.

6 uur geleden
SpaceX stelt tiende lancering Starship op laatste moment uit

STARBASE (ANP/AFP) - Het ruimtevaartbedrijf SpaceX van Elon Musk heeft zondag de tiende lancering van zijn Starship uitgesteld, omdat het meer tijd nodig heeft om bepaalde problemen op te lossen.

6 uur geleden