
Zelenski bezoekt zwaar belegerde stad Bachmoet
BACHMOET (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski heeft dinsdag een bezoek gebracht aan de zwaar belegerde stad Bachmoet. De Russen proberen de stad in de regio Donetsk al weken in te nemen. Zelenski sprak met de soldaten die standhouden in het grotendeels platgeschoten Bachmoet.
De president deelde medailles uit aan de troepen en schudde handen. Op Telegram schreef hij na afloop trots te zijn op de soldaten "die bewijzen dat we zullen volhouden en niet opgeven wat van ons is". Zelenski prees hen voor hun moed en veerkracht.
Na de Russische verliezen in de regio's Charkov en Cherson is Bachmoet vrijwel de enige plek waar Rusland nog in de aanval is en grondgebied probeert te veroveren. Vooral de huurlingen van de Wagner-groep zouden zich ophouden in het gebied en de stad onder vuur nemen. Maar militaire experts noemen een eventuele Russische verovering al bij voorbaat een pyrrusoverwinning omdat er zo weinig van de stad over is.
Vrijwel alle mensen zijn de laatste maanden uit Bachmoet vertrokken. Voor de oorlog had de stad bijna 80.000 inwoners, nu zijn er nog maar zo'n 10.000 van over. De stad heeft geen belangrijke strategische waarde in de oorlog, maar het zou voor Rusland een stap zijn in de richting van Kramatorsk en Slovjansk, en het doel de hele regio Donetsk te bezetten. Wel is dan een deel van een spoorlijn niet meer te gebruiken voor de Oekraïense bevoorrading.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/DPA) - De Europese Unie bereidt drukmiddelen voor tegen Israël, voor het geval de nieuwe afspraken over humanitaire hulp aan de Gazastrook niet worden nagekomen. Dat melden diplomatieke bronnen in Brussel aan het Duitse persbureau DPA.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/DPA) - In juni kwamen 232 Oekraïense burgers om door Russische aanvallen en raakten er 1343 gewond. Dat is het hoogste maandtotaal sinds het begin van de oorlog in februari 2022, meldt de mensenrechtenwaarnemersmissie van de Verenigde Naties in Oekraïne (HRMMU).
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Mahmoud Khalil, een voormalige student aan Columbia University in New York, eist 20 miljoen dollar (17 miljoen euro) schadevergoeding van de Amerikaanse overheid. Hij stelt dat hij meer dan drie maanden ten onrechte werd vastgehouden om zijn steun aan pro-Palestijnse demonstraties op de campus.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël is bereid om tijdens een tijdelijk bestand te onderhandelen over een permanent staakt-het-vuren in Gaza. Voorwaarde is wel dat Hamas wordt gedemilitariseerd, zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu.
12 uur geledenRAFAH (ANP/RTR) - Een team van de Verenigde Naties heeft woensdag voor het eerst in 130 dagen weer een lading brandstof kunnen leveren aan de Gazastrook. Het gaat om 75.000 liter en volgens woordvoerder Stéphane Dujarric is dat slechts een fractie van wat de Palestijnse bevolking in Gaza nodig heeft.
15 uur geledenAMMAN (ANP) - Vanuit Jordanië en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) zijn tientallen trucks met hulpgoederen de Gazastrook binnengebracht. Dit gebeurde woensdag in opdracht van de Jordaanse koning Abdullah en sjeik Mohammed bin Zayed al-Nahyan, meldden staatspersbureaus Petra en WAM.
16 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De originele Birkin-tas is door veilinghuis Sotheby's in Parijs geveild voor ruim 8,5 miljoen euro. Het gaat om een prototype van de handtas uit 1985 die werd ontworpen voor de Brits-Franse actrice en zangeres Jane Birkin.
16 uur geleden