
Zelenski bespreekt 'schandalige' uitspraken Lavrov met Israël
KIEV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski heeft de opmerkingen van de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov van afgelopen weekend over joden telefonisch besproken met de Israëlische premier Naftali Bennett. Zelenski zegt in de nacht van woensdag op donderdag in zijn dagelijkse videoboodschap geen goed woord over te hebben voor de 'schandalige' uitspraken van Lavrov.
Bennett en Zelenski noemen het "absoluut ontoelaatbaar" hoe Lavrov in Italiaanse media verkondigde dat joden de "grootste antisemieten" zijn en dat Adolf Hitler net als Zelenski "ook joods bloed had". De Israëlische en Oekraïense regeringsleiders zeggen dat de uitspraken van de Rus "de hele wereld hebben beledigd".
Eerder deze week zeiden zowel Bennett als Zelenski ook al zeer ontstemd te zijn. De Oekraïense president vroeg zich af of Rusland "de lessen van de Tweede Wereldoorlog was vergeten" en Bennett noemde de woorden simpelweg "onwaar" en ontbood de Russische ambassadeur in het land om tekst en uitleg te geven.
Israël had tot voor kort relatief goede banden met Moskou en bood eerder aan te bemiddelen in het conflict met Oekraïne. Sinds de uitspraken van Lavrov is de diplomatieke relatie echter flink bekoeld. Dinsdag beschuldigde Rusland Israël van "steun aan het neonaziregime in Kiev".
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - Een meerderheid van de Duitsers (59 procent) wil in eigen land een vuurwerkverbod zoals in Nederland. Opiniepeiler Forsa onderzocht in opdracht van tijdschrift Stern hoe er in Duitsland gedacht wordt over een vuurwerkverbod. Vrouwen (67 procent) zijn vaker voor een vuurwerkverbod dan mannen (51 procent), komt naar voren uit de enquête die door duizend mensen is ingevuld.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan meer wapens aan Oekraïne leveren, zei president Donald Trump maandagavond in het Witte Huis. "We zullen meer wapens moeten sturen, voornamelijk defensieve wapens", zei Trump tegen journalisten. Volgens hem wordt Oekraïne momenteel "heel hard getroffen".
29 minuten geledenAUSTIN (ANP) - Het dodental door de overstromingen in Texas is gestegen tot 104, maakten de autoriteiten maandagavond bekend, aldus The New York Times. In Kerr County, waar vrijdag de hevigste overstromingen waren, kwamen 84 mensen om, onder wie 28 kinderen. Er zijn nog 11 vermisten na de ramp in Camp Mystic, een christelijk zomerkamp voor meisjes.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de Amerikaanse president Donald Trump voorgedragen voor de Nobelprijs voor de Vrede. Tijdens een diner overhandigde Netanyahu Trump een brief met de nominatie, zo is te zien op beelden die onder meer door Fox News zijn verspreid.
4 uur geledenAUSTIN (ANP/DPA) - Het aantal doden door zware overstromingen in de Amerikaanse staat Texas is opgelopen tot 91, meldt het Witte Huis. In Kerr County, waar vrijdag de hevigste overstromingen waren, kwamen 75 mensen om, onder wie tientallen kinderen.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De oorlog tussen Israël en Iran heeft 1060 mensenlevens geëist in Iran, meldt de Iraanse staatstelevisie. In een eerdere telling was nog sprake van minstens 935 doden.
8 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft maandag fel uitgehaald naar de radicaal-rechtse partijen in het Europees Parlement. Dat deed zij in een debat over de motie van wantrouwen die tegen haar is ingediend door enkele tientallen Europarlementariërs van deze partijen. Ze beschuldigde hen van polarisatie en ondermijning van de democratie.
11 uur geleden