Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelenski bekritiseert Duitse aarzeling over leveren zware tanks

Zelenski bekritiseert Duitse aarzeling over leveren zware tanks

KIEV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft kritiek geuit op Duitsland over de aarzeling zware Duitse tanks te leveren voor de strijd tegen Rusland. Volgens de Oekraïense president Volodimir Zelenski is dat niet de "juiste strategie".

"Er zijn momenten waarop we niet moeten aarzelen", onafhankelijk van wat anderen doen, aldus Zelenski. Hij verwees daarbij naar mediaberichten dat Berlijn alleen moderne tanks wil sturen als de Verenigde Staten meedoen.

Duitsland staat steeds meer onder druk om de weg vrij te maken voor zijn geavanceerde Leopard-tanks. Andere Europese landen die Duitse Leopards hebben en ze naar Oekraïne willen sturen, zijn ook afhankelijk van goedkeuring door Berlijn.

Volgens Amerikaanse en Duitse media wil de Duitse bondskanselier Scholz, een sociaaldemocraat, alleen leveren als ook de Amerikanen ook over de brug komen met zware tanks. Maar de Verenigde Staten willen naar verluidt die koppeling niet maken. De Duitse tanks gelden als het meest geschikt voor de Oekraïense strijdkrachten en kunnen vanuit Europa ook het beste worden voorzien van munitie en reserve-onderdelen.

Meer uit Buitenland

Geweld laait op in Syrië: meerdere doden in noordwesten

ALEPPO (ANP/AFP/DPA) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen door nieuw geweld in Syrië. Troepen van de nieuwe regering raakten in conflict met strijders van de door Koerden aangestuurde SDF-militie. Beide partijen hebben hun troepen opdracht gegeven de strijd te staken.

13 minuten geleden
Venezuela krijgt 'volledige steun' Rusland in conflict met VS

CARACAS/MOSKOU (ANP/AFP) - Venezuela geniet Ruslands "volledige steun" in het oplopende conflict met de Verenigde Staten. Dat melden zowel Moskou als de regering van het Zuid-Amerikaanse land, nadat hun buitenlandministers elkaar eerder op de dag telefonisch hadden gesproken.

4 uur geleden
Laatste leerlingen massagijzeling Nigeriaanse kostschool vrij

ABUJA (ANP/AFP) - De laatste leerlingen die werden gevangengenomen bij de massagijzeling bij een katholieke kostschool in Nigeria afgelopen maand, zijn vrijgelaten. Dat meldt de regering in dat land. Begin december werd al een honderdtal scholieren vrijgelaten. Nu gaat het om zo'n 130 leerlingen. In totaal werden 303 kinderen en twaalf personeelsleden gegijzeld. Vijftig van hen wisten kort na de ontvoering te ontsnappen.

5 uur geleden
Chris Rea (74), bekend van Driving Home For Christmas, overleden

LONDEN (ANP) - Chris Rea is maandagochtend op 74-jarige leeftijd overleden, dat meldt een woordvoerder van zijn familie aan de BBC. De zanger overleed na een kort ziekbed "vredig in het ziekenhuis, omringd door zijn familie", enkele dagen voor Kerstmis.

6 uur geleden
Rusland: onderhandelingen over Oekraïne verlopen moeizaam

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische onderhandelingen met de Verenigde Staten over een staakt-het-vuren in Oekraïne verlopen moeizaam. Dat zegt de plaatsvervangend minister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov volgens staatspersbureau TASS.

6 uur geleden
Denemarken ontbiedt Amerikaanse ambassadeur om Groenland-gezant

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Deense minister van Buitenlandse Zaken gaat de Amerikaanse ambassadeur in zijn land ontbieden, omdat hij het niet eens is met de Amerikaanse aanwijzing van een speciale gezant voor Groenland. De Amerikaanse president Donald Trump wil het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk, toevoegen aan de Verenigde Staten.

11 uur geleden
Duitsland telde dit jaar meer dan duizend verdachte dronevluchten

BERLIJN (ANP) - In Duitsland zijn dit jaar meer dan duizend verdachte dronevluchten geregistreerd, meldt het Openbaar Ministerie. Volgens hoofdaanklager Holger Münch zijn die toestellen vooral gespot bij vliegvelden en militaire faciliteiten, maar ook bij andere belangrijke infrastructuurpunten, zoals havens.

11 uur geleden