Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelenski: begroting 2023 in teken van oorlog

Zelenski: begroting 2023 in teken van oorlog

KIEV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski heeft woensdag gezegd dat de begroting voor 2023 voor een groot deel in het teken staat van de oorlog tegen de Russen. Meer dan een biljoen hryvnia (ongeveer 27,5 miljard euro) is bestemd voor defensie en veiligheid.

In zijn avondtoespraak beloofde Zelenski dat sociale verplichtingen, zoals pensioenen, volledig zullen worden nagekomen. Uitgaven die niet absoluut noodzakelijk zijn, moeten zoveel mogelijk worden beperkt.

Zelenski sprak ook klare taal over het tegenoffensief van zijn strijdkrachten in het oosten van het land. "Goede berichten deze week uit de regio Charkov", zei hij in de gebruikelijke videoboodschap. Oekraïense legereenheden zijn met succes opgerukt naar de stad Balaklyja en hebben verscheidene dorpen heroverd op de Russen. "Het is nog niet de tijd namen te noemen waar de Oekraïense vlag weer wappert".

Ook in het zuiden van het land, rond Cherson, meldde Kiev vorderingen. Volgens de nieuwssite Ukrinform zijn bovendien opnieuw doelen op de Krim onder vuur genomen en werd een Russische gevechtshelikopter neergehaald.

Meer uit Buitenland

Media Iran: kernprogramma niet besproken in gesprekken met VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Volgens Iraanse staatsmedia duurden de eerste gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran tachtig minuten en is het Iraanse kernprogramma nog niet aan de orde gekomen. Delegaties van de VS en Iran zijn in Zwitserland bijeen om met bemiddeling van Pakistan en Qatar een onlangs overeengekomen 'memorandum van overeenstemming' uit te werken in een definitief vredesakkoord.

13 minuten geleden
Partij Ethiopische premier Abiy wint 90 procent van de zetels

NAIROBI (ANP/RTR/AFP) - De Ethiopische premier Abiy Ahmed heeft de parlementsverkiezingen met een ruime meerderheid gewonnen. Volgens de kiescommissie krijgt zijn Welvaartspartij (PP) 90 procent van de zetels in handen, ongeveer net zoveel als vijf jaar geleden.

37 minuten geleden
Frankrijk stelt recordaantal regio's onder code rood om hitte

PARIJS (ANP/AFP) - De helft van Frankrijk krijgt maandag te maken met code rood vanwege de hitte, meldt weerinstituut Météo-France. De temperaturen zullen naar verwachting verder oplopen tijdens deze hevige hittegolf.

1 uur geleden
Trump kondigt aan dat Britse premier Starmer aftreedt

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft op Truth Social aangekondigd dat de Britse premier Keir Starmer aftreedt. De Amerikaanse president maakte niet duidelijk waarop hij zijn aankondiging baseerde.

2 uur geleden
Trump dreigt met nieuwe aanvallen op Iran om optreden Hezbollah

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd met nieuwe aanvallen op Iran, als het Libanese Hezbollah doorgaat met het bestoken van Noord-Israël. Iran heeft eerder juist geëist dat Israël stopt met het aanvallen van Libanon.

2 uur geleden
Vance spreekt van 'grote vooruitgang' in gesprekken met Iran

LUZERN (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance stelt dat er de afgelopen uren "grote vooruitgang" is geboekt in de relatie tussen de Verenigde Staten en Iran. Hij sprak in Zwitserland bij het begin van de onderhandelingen met Iran van een "historische ontmoeting" en zei een toekomst voor zich te zien waarin kan worden samengewerkt.

3 uur geleden
Vertoning WK-wedstrijd Spanje in Madrid geschrapt vanwege hitte

MADRID (ANP) - In Madrid is een vertoning van de wedstrijd tussen Spanje en Saudi-Arabië op het WK voetbal op zondagavond afgelast vanwege de extreme hitte. Daartoe hebben de gemeente Madrid en de Spaanse voetbalbond zaterdag besloten. Spanje trapt in de Verenigde Staten om 18.00 uur Nederlandse tijd af tegen Saudi-Arabië.

4 uur geleden