Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelenski: Bachmoet niet koste wat het kost verdedigen

Zelenski: Bachmoet niet koste wat het kost verdedigen

KIEV (ANP/BLOOMBERG) - Oekraïne gaat Bachmoet niet "koste wat het kost" verdedigen, zegt president Volodimir Zelenski. Hij zegt tegen Italiaanse kranten dat er wordt gevochten zolang dat "redelijk is".

Er wordt al maanden om Bachmoet gevochten. Daar is het Russische huurlingenbedrijf Wagner Groep bij betrokken. Tot dusver houden de Oekraïense strijdkrachten vol bij hun verzet. De verdediging van de oostelijke stad, die niet als strategisch belangrijk wordt gezien, is volgens Zelenski belangrijk voor Oekraïne, maar niet "koste wat het kost". Hij wil geen scenario waarbij bijna niemand in de stad de strijd overleeft.

Volgens het Britse ministerie van Defensie zal Rusland waarschijnlijk de verovering van Bachmoet aankondigen als de oorlog in Oekraïne een jaar duurt, ongeacht de situatie in de stad. De Britten schrijven in hun dagelijkse inlichtingenupdate dat de Russische troepen ​onder toenemende politieke druk staan nu het bijna 24 februari is.

Het Russische leger viel vorig jaar op die dag buurland Oekraïne binnen en stuit er sindsdien op verzet van Oekraïners, die steeds zwaardere wapens uit het Westen ontvangen. Het Britse ministerie meldt dat Rusland niet alleen door blijft gaan met het offensief bij Bachmoet, maar ook elders in Oost-Oekraïne bij Voehledar en Kreminna. Vooral in Bachmoet en Voehledar vallen veel slachtoffers.

Meer uit Buitenland

Doden bij Israëlische aanvallen in centrum Beiroet

BEIROET (ANP) - Twee Israëlische aanvallen in het centrum van de Libanese hoofdstad Beiroet hebben woensdagochtend zeker zes mensen het leven gekost. 24 mensen raakten gewond, aldus een voorlopige balans van de autoriteiten.

1 uur geleden
VS zetten bunkerbommen in tegen locaties nabij Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft bunkerbommen ingezet om versterkte Iraanse raketbases aan te vallen langs de Iraanse kust, nabij de Straat van Hormuz. Het regionale militaire commando CENTCOM liet weten dat daarbij meerdere munitie-eenheden met een gewicht van circa 2300 kilo "succesvol zijn ingezet".

1 uur geleden
Israël meldt doden door Iraanse aanvallen nabij Tel Aviv

TEL AVIV (ANP) - In de nacht van dinsdag op woensdag zijn nabij Tel Aviv twee mensen om het leven gekomen, meldden Israëlische hulpdiensten. Tegelijkertijd meldde de Israëlische politie dat er in hetzelfde gebied delen van projectielen waren neergekomen als gevolg van Iraanse aanvallen.

2 uur geleden
Iraanse veiligheidsraad bevestigt dood chef Ali Larijani

TEHERAN (ANP) - De leider van de Iraanse veiligheidsraad, Ali Larijani, is dood. Dat meldt Al Jazeera op basis van Iraanse staatsmedia. In een verklaring bevestigt de Iraanse veiligheidsraad dat Larijani is omgekomen bij gerichte aanvallen. Israël beweerde eerder op dinsdag al hem te hebben gedood.

5 uur geleden
Revolutionaire Garde bevestigt dood Basij-leider Soleimani

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft bevestigd dat Gholamreza Soleimani is omgekomen bij Amerikaans-Israëlische aanvallen. Soleimani gaf leiding aan de zogenoemde Basij, een paramilitaire beweging die onder meer verantwoordelijk wordt gehouden voor het gewelddadig neerslaan van de protesten in Iran in januari.

6 uur geleden
VS dragen ambassades wereldwijd op veiligheid te herzien

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Amerikaanse ambassades wereldwijd opgedragen "onmiddellijk" hun veiligheidsmaatregelen te herzien. Dit in verband met de oorlog in Iran, schrijft The Washington Post. Ambassades in het Midden-Oosten hadden deze oproep al gekregen.

6 uur geleden
Zelensky: meer dan 200 Oekraïense drone-experts in Midden-Oosten

LONDEN (ANP/AFP/RTR) - Meer dan tweehonderd Oekraïense drone-experts zijn naar het Midden-Oosten gestuurd om te helpen bij de verdediging tegen Iraanse Shahed-drones. Dat zei de Oekraïense president Zelensky in een toespraak tot het Britse parlement. De Shahed wordt ook veel door Rusland gebruikt in de oorlog in Oekraïne.

9 uur geleden