Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelenski: alleen diplomatie kan oorlog Oekraïne beëindigen

Zelenski: alleen diplomatie kan oorlog Oekraïne beëindigen

KIEV (ANP/AFP) - De oorlog in Oekraïne kan alleen worden beëindigd met diplomatie, zo heeft de Oekraïense president Volodimir Zelenski gezegd. Zijn uitspraak komt op een moment waarop de onderhandelingen tussen Moskou en Kiev al weken zijn vastgelopen.

De oorlog "zal bloedig zijn, er zullen gevechten zijn, maar het definitieve einde zal via de diplomatie gebeuren", aldus Zelenski tegen een Oekraïense televisiezender. Hij zei ook dat Oekraïne wil dat alles terugkeert naar hoe het eerder was en dat Rusland dat niet wil. De president gaf geen verdere uitleg.

Het vredesoverleg begon kort na het begin van de oorlog op 24 februari, maar er wordt al lange tijd geen vooruitgang meer geboekt. Russische persbureaus melden dat de laatste gesprekken op 22 april plaatsvonden. Beide partijen geven elkaar de schuld van het uitblijven van een doorbraak.

Rusland viel Oekraïne binnen kort nadat het land twee zelfverklaarde republiekjes in Oost-Oekraïne als onafhankelijk had erkend. Aanvankelijk werden doelen in heel Oekraïne aangevallen, maar inmiddels ligt de focus van Rusland op het innemen van de regio's waar de pro-Russische separatisten zitten. Deze separatisten vechten al sinds 2014, het jaar waarin Rusland het Oekraïense schiereiland de Krim annexeerde, tegen het Oekraïense leger.

Meer uit Buitenland

Directeur Louvre moet zich in Senaat verantwoorden

PARIJS (ANP/AFP) - De directeur van het Louvre, Laurence des Cars, wordt woensdagmiddag verhoord over de inbraak in het museum afgelopen weekend. Een culturele commissie van de Franse Senaat zal Des Cars dan om tekst en uitleg vragen.

3 uur geleden
Sloop van deel Witte Huis begonnen voor bouw balzaal

WASHINGTON (ANP/RTR) - In Washington zijn bouwvakkers maandag begonnen met de sloop van een deel van de East Wing van het Witte Huis. Op een foto die The Washington Post deelt, zijn bulldozers te zien die delen van een witte gevel neerhalen. De Amerikaanse president Donald Trump bevestigde dat de werkzaamheden zijn begonnen om zijn gewenste balzaal te kunnen bouwen.

5 uur geleden
Hof VS maakt weg vrij voor inzet troepen in Portland

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een Amerikaans gerechtshof heeft de weg vrijgemaakt voor de inzet van de Nationale Garde in Portland, ondanks verzet van lokale bestuurders en de staat. De rechters draaiden een besluit van een lagere rechter terug die de komst van de militairen tijdelijk had geblokkeerd.

8 uur geleden
Groep tieners veroordeeld in misbruikzaak lerares Oostenrijk

WENEN (ANP/DPA) - Een Oostenrijkse rechtbank heeft zes jongeren veroordeeld voor het afpersen en misbruiken van een docente. De twee hoofdverdachten kregen celstraffen van 3,5 jaar en 3 jaar.

9 uur geleden
Israël ontvangt lichaam na overdracht overleden gijzelaar

TEL AVIV (ANP) - Israël heeft opnieuw stoffelijke resten ontvangen die van een overleden gijzelaar zouden zijn. Het lichaam gaat na een plechtigheid naar een forensisch instituut voor identificatie, berichten Israëlische media als Haaretz en Times of Israel.

9 uur geleden
Trump tegen ambassadeur Australië: ik mag je niet

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump had tijdens een bijeenkomst een ongemakkelijk moment met de Australische ambassadeur in zijn land. Een journalist vroeg de president of hij problemen had met opmerkingen van de diplomaat, oud-premier Kevin Rudd, over hem. Trump leek zich pas daarna te realiseren dat Rudd zelf ook aanwezig was.

10 uur geleden
Onderzoekers: kabeltram Lissabon gebruikte ongeschikte kabel

LISSABON (ANP) - Het kabeltramongeluk in Lissabon begin september is het gevolg van een mechanisch gebrek. Dat meldt het Portugese onderzoeksbureau GPIAAF in een publicatie over de eerste bevindingen rond het ongeluk. Bij het ongeluk kwamen 16 mensen om het leven, onder wie de machinist.

10 uur geleden